Boksas

Evaldas Petrauskas olimpiada3-Tomo Gaubio ELTA nuotrSekmadienį gestant olimpinei ugniai ir visam pasauliui šlovinant olimpinį judėjimą, Londono olimpiniame stadione medalį prie lūpų glaudė ir istorinės pergalės euforijos neslėpė traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas. Vakar jis iškilmingai sutiktas ir emocingai pagerbtas Vilniuje su kitais Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkais, iškovojusiais mūsų šaliai visų spalvų medalių.

Visa Lietuva neabejoja, kad 20-metis olimpiados debiutantas Evaldas buvo vertas ne jį puošiančio bronzos medalio, o mažiausiai sidabro.

„Evaldai, tu mums - nugalėtojas“, - tūkstančiuose sveikinimo žinučių rašė Evaldui kraštiečiai, tautiečiai, kitų šalių gerbėjai.

O bronzos medaliu pasipuošęs Evaldas, nurijęs visus kartėlius dėl nesąžiningo teisėjavimo pusfinalio kovoje, neslėpė emocijų: „Tokį džiaugsmą švęsiu visą gyvenimą!“.

E.Petrauskas su pirmuoju treneriu V.Murausku. / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.Evaldas Petrauskas skinasi kelią link bronzinio Londono olimpinių žaidynių apdovanojimo. Varžovą talžantis lietuvis viena ausimi taip pat klauso per visą salę aidinčių patarimų. „Mušt reikia, Petriuk, mušt reikia!“ girdimas užkimęs lietuviškas balsas. Ir šie patarimai sklinda ne iš olimpinės rinktinės trenerio Vladimiro Bajevo. Tribūnose gerklę laido pirmasis E.Petrausko treneris Vincas Murauskas. Jis negali susitaikyti su tuo, kad pirmą kartą buvo atskirtas nuo savo auklėtinio – Lietuvos sporto vadovai jam nesuteikė leidimo vykti į Londoną, rašo portalas 15min.lt.

Radęs rėmėjų, V.Murauskas atvyko į olimpinių žaidynių sostinę. Tačiau garbaus amžiaus šilutiškis iš savo santaupų turėjo pirkti bilietus į kiekvieną auklėtinio dvikovą.

Už galimybę savo auklėtiniui dalinti patarimus per pusfinalio dvikovą Murauskas už tai turėjo pakloti 95 svarų sterlingų (daugiau nei 400 litų).

E.Petrauskas apmaudžiai pralaimėjo korėjiečiui. / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.Tvirti Evaldo Petrausko smūgiai vėlų penktadienio vakarą Londono olimpinių žaidynių ringe nepadėjo boksininkui iškovoti pergalės.

"Mano nuomone, laimėjau aš. Kiek supratau, publikos nuomonė buvo tokia pati", - po olimpinio bokso turnyro pusfinalio tiesiai šviesiai pareiškė boksininkas.

Bokso svorio kategorijoje iki 60 kg traksėdiškis E.Petrauskas teisėjų sprendimu pusfinalyje pralaimėjo varžovui iš Pietų Korėjos Soonchului Hanui 16:18 (4:5, 5:6, 4:7). Lietuvių boksininkas iškovojo olimpinį bronzos medalį.

2Beveik prieš porą metų „Lietuvininkų vilties“ vardą ir premiją, Šilutės savivaldybės įsteigtus apdovanojimus, pelnęs vaikinukas iš Traksėdžių Evaldas Petrauskas su kaupu gimtinei įrodė - įdėtas viltis (tėvų, senelių, draugų, mokytojų, trenerio, Pamario krašto visuomenės) jis nori, moka, stengiasi pateisinti. Ir jam sekasi!

Pasakojame sagą apie šilutiškį olimpietį "mažąjį tanką" E.Petrauską  -  naują bokso pasaulio žvaigždę, po 44 metų pertraukos parvešiantį Lietuvai olimpinį medalį.

E.Petrauskas su pirmuoju treneriu V.Murausku. / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.Mažasis Tysonas – tokią pavardę Didžiojoje Britanijoje užsitarnavusį lietuvį Evaldą Petrauską jau pradeda atakuoti bokso vadybininkai iš užsienio, siūlantys pereiti į profesionalųjį boksą. Tačiau 20-mečio sportininko treneris Vladimiras Bajevas įsitikinęs, kad šilutiškis Lietuvai atstovaus bent iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt