Pažintis

VAISVANDENIAI copyViešojoje erdvėje vaisvandenius iki šiol gaubia mitų ir pasakų šydas, kurį kartkartėmis bandoma išsklaidyti. Tačiau mitai nebūtų mitais, jei jie neturėtų tendencijos it vijokliai vėl išsikeroti mūsų galvose ir kreipti sąmonę.

Visgi, kad šydas galutinai neapakintų, šįkart nusprendėme paakinti skaitytojus ir pristatyti penkis dažniausiai girdimus mitus apie vaisvandenius.

greipf„Vynuoginis vaisius“ - taip verčiamas greipfruto pavadinimas iš anglų kalbos (grapefruit). Būtent taip šį vaisių pavadino anglų jūreiviai pamatę, kad jis auga kekėmis, kurios primena vynuogių kekes.

Suteikia žvalumo, degina riebalus, aprūpina vitaminais - tik nauda ir dar kartą nauda. Tačiau mokslininkai tikina, kad su šiuo mėgstamu vaisiumi ne viskas taip paprasta. Nustebsite, bet greipfruto unikalumas tas, kad niekas iš tikro nežino, kas tai per vaisius. Manoma, kad jis - natūralios apelsino ir didžiojo greipfruto (citrus maxima) hibridizacijos rezultatas.

Bet nė viena jo unikalių savybių, įskaitant taip pat ir greipfruto dietos efektyvumą, iki šiol taip ir nebuvo įrodyta. Kaip ir nėra patikimų įrodymų, kad jis gali sukelti, kaip kalbama, onkologines ligas...

kvapaiOrams vėstant, imame dairytis alternatyvių šilumos šaltinių. Planuojame žiemos atostogas šiltuose kraštuose, traukiame vilnonius mamų megztinius ar renkamės sotesnes vakarienes, o gal nuo šalčio gelbstimės mylimojo ar mylimosios glėbyje?

„Romantiškai atmosferai sukurti galime naudoti natūralius aromatus -afrodiziakus, ir rudenine depresija skųstis tikrai nebeteks“, - intrigavo apie įaudrinančius kvapus iš gamtos pasakojanti „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė.

diabetas49 metų Arminas jaučiasi diabetiku su stažu. Dėl šios klastingos ligos jis neteko inkstų, dalies pėdos ir beveik prarado regėjimą. Dėl inkstų veiklos sutrikimo vyrui metus buvo reguliariai atliekama dializė, galiausiai jam buvo atlikta inksto transplantacija. Inkstą padovanojo tėvas.

Sutrikus kraujotakai pėdoje dėl komplikacijų iš pradžių Arminas neteko vieno piršto, paskui kito, galiausiai buvo amputuota trečdalis pėdos. Dėl pažeistos akių tinklainės grąžinti regėjimo nepadeda nė stipriausi akiniai. „Bendrą vaizdą dar matau, bet smulkius daiktus kuo toliau, tuo sunkiau įžiūrėti. Jau negaliu jų išskirti“, - guodžiasi vyras.


Kada pasireikš kitų organų sutrikimai, gali būti tik laiko klausimas. Mat diabetas labai stipriai pažeidžia smulkiąsias kraujagysles, o būtent jos maitina mūsų vidinius organus.

Šio paciento patirtis - geriausias įrodymas, kad diabeto grėsmė mūsų visuomenėje pernelyg nuvertinama. Penktadienį bus minima pasaulinė Diabeto diena. Sužinokite daugiau apie šią sunkią ligą, jos profilaktiką ir kontrolės būdus.

kruties vezysSpalio 15-oji buvo pasaulinė krūties diena. Pasitikrinti dėl krūties vėžio Lietuvos moteris ragino Nacionalinio vėžio instituto specialistai, medikai, politikai, visuomenininkai
„Ketvirtadalis Lietuvos moterų, 2011 m. susirgusių krūties vėžiu, dar neturėjo 50-ies, - sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. - Tai iš tiesų didžiulė valstybinio svarbumo problema, nes šioms socialiai aktyvioms, dar vaikų iki galo neužauginusioms jaunoms moterims mes turime užtikrinti ir kuo ankstyvesnę diagnostiką, ir gydymo kokybę bei prieinamumą, ir, neabejotinai, gyvenimo kokybę po gydymo.“

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt