Aktualijos

 

medusSenovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais. Šio produkto panaudojimo galimybės itin plačios. Bitininkai pažymi, kad skirtingo medaus rūšių savybės skiriasi, todėl renkantis medų pataria atkreipti dėmesį į tai, iš kokių augalų žiedų jis suneštas.

 

fotoPasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvykdoma savižudybė, vadinasi, per dieną pasaulis netenka 2160 žmonių. Daugiau nei pusę savižudybių įvykdo žmonės, kenčiantys nuo vieno dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų – depresijos. PSO prognozavo, jog iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje, kuri paveikė jau daugiau nei 350 milijonų žmonių visame pasaulyje.

Apie tai, ką reiškia sirgti depresija bei koks ilgas ir sunkus ligos kelias, pasakoja stand-up komikas Airidas Jankus.

 

paskutines minutes_pasŠiandien minima Valentino arba kitaip įsimylėjėlių diena. Pažymint šią dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie lytiškai plintančių infekcijų (LPI) riziką ir kviečia elgtis atsakingai.

IMG 20200131_135034_copySekmadienį, vasario 9 dieną, minėjome tarptautinę odontologų dieną. Ta proga „Šilutės naujienų“ skaitytojus kviečiame nusikelti į pačias odontologijos Lietuvoje ištakas – beveik 100 metų atgal, ir pamatyti, kokiais aparatais dantis gydė tuomečiai odontologai. Tiesa, tuomet ir dar daugelį metų po to jie buvo vadinami stomatologais.

Kartu pateikiame ir šiandienos modernia įranga dirbančio šilutiškio, „Danės odontologijos klinikos“ Šilutės filialo vadovo Alvydo Vaičiūno komentarą, pamačius tą „įrangą“ su maišeliu prie jos prikabintų dantų...

83104313 4051682364857755_966524120143495168_nPo ligos ieškote, kur susileisti vaistus? Norite pasitarti ir su gydytoju? Atvykite į dienos stacionarą VšĮ Šilutės ligoninėje! Ši paslauga teikiama ir vaikams, ir suaugusiesiems.