Specialistų patarimai

gintarine vaistine_zmogusJei vartojate bent dvejus ar daugiau skirtingų vaistų, reikėtų suklusti: vaistų nesuderinamumas gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Laimei, nuo šiol vaistų suderinamumą bus galima nesunkiai pasitikrinti.

Spalio viduryje „Gintarinėse vaistinėse“ ir „Norfos vaistinėse“ pradėjo veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Martynas Gelžinis, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkas ir valdybos narys, sako, kad ši naujovė padės žmonėms apsisaugoti nuo sveikatai bei gyvybei pavojingų situacijų.

R.BogusieneIšleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą. Tačiau daugelis tėvelių net nesusimąsto, kad vaikai gali valgyti ne tik saldainius, sausainius su iš dalies hidrintais riebalais, bet kramtyti kramtomąją gumą. Iš kur maisto produktai, draudžiami pagal Lietuvoje nustatytą vaikų maitinimo aprašą, patenka į ugdymo įstaigas?

miegasŠiais laikais gerai išsimiegoti darosi prabanga. Mes dirbame, mokomės iki vėlumos, linksminamės iki paryčių. Kaip gerai išsimiegoti nepaisant streso?

Kaip rašo womanitely.com, nuolatinis neišsimiegojimas turi trumpalaikių ir ilgalaikių padarinių: prastėja nuotaika, sunkiau įsisavinti informaciją, mokytis, didėja ligų, netgi avarijų rizika.

Nuolatinis stresas, darbo rūpesčiai dažnai neleidžia užmigti, vartomės visą naktį. Jautresnės nervų sistemos žmonės dažnai kenčia nuo nemigos. Tinkamai smegenų veiklai labai svarbu gerai išsimiegoti. Miegas reikalingas ir tam, kad būtų hormonų balansas.

Egl inkeviitPrasidėjus rudeniui imame prasčiau jaustis, apima neveiklumo jausmas. Susilpnėjęs imunitetas ir padidėjęs stresas dėl darbo, rūpesčių, kylančių dėl į darželius ar mokyklą grįžusių vaikų, ir pan. neretai tampa ir netikėtų ligų priežastimi, o dėmesys sveikesnei mitybai ir fizinio aktyvumo palaikymui visai išblėsta.

eye-care-kid-640x320Iki mokslo metų pradžios likus vos trims savaitėms, vaistinėse pagausėjo klausimų, kaip tinkamai paruošti vaikus mokyklai. Prieš pradedant pirmąją klasę arba sugrįžtant į mokyklą po vasaros atostogų, ypač svarbu pasirūpinti mažųjų akimis, mat mokykloje akys gauna didesnį krūvį nei įprastai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt