Specialistų patarimai

Gydytoja R.Steponkienė, įjungusi kompiuterį, parodė, kaip atrodo akių dugno nuotrauka.Naudingą dovaną - nemokamą patikrą dėl amžinės geltonosios dėmės degeneracijos (AGDD) - vyresnio amžiaus šilutiškiams padovanojusi akių ligų gydytoja Renata STEPONKIENĖ jau gali įvertinti lapkričio 17-24 d. vykusios akcijos rezultatus.

Heart-Attack-Her-Style-PhotoLietuvos forma žemėlapyje panaši į nedidelę širdį. Mūsų, lietuvių, nedaug, mūsų kasmet miršta daugiau nei gimsta, dalis palieka tėvynę ir išvažiuoja. Likusiųjų gretas šienauja širdies ir kraujagyslių ligos.

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų - vienas didžiausių Europoje, daugiau nei du kartus viršijantis Europos Sąjungos vidurkį.

Dažnai miršta darbingo amžiaus, energingi žmonės, daugybė susirgusiųjų lieka invalidais. Neretai mirtis įvyksta staiga, netikėtai.

vaiku dantysKiekvienais metais Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantų priežiūrai, dėl tėvelių nežinojimo dalis pinigų lieka nepanaudota.

Kas yra dantų silantai?

Tai karieso profilaktikai skirta medžiaga, naudojama vaikų nuolatinių dantų paviršiams dengti.

Ką tik išdygęs dantis ypač jautrus išoriniams faktoriams. Emalis nevisai mineralizuotas, todėl būtent vaikų dantims silantai teikia didžiausią naudą.

modp 1102 05 omind games tech talkillustrationKo gero, visiems yra taip nutikę, kad atėję į parduotuvę susimąstote, dėl kokio pirkinio čia esate, koks gi tas jūsų naujojo kolegos vardas, arba kur nukišti jūsų buto raktai?

Visai normalu, jei taip nutinka retai, tačiau turėtumėte sunerimti, jei tai dažnokai kartojasi, nors ir esate gan jaunas.
Tyrimai rodo, kad atminties praradimai gali prasidėti jau nuo 20 metų ir tolygiai didėti su jūsų amžiumi.

285891-25114-56Vakar Lietuvoje jau ketvirtus metus iš eilės minėta Europos supratimo apie antibiotikus diena. Ši diena Europos minėtinų dienų kalendoriuje atsirado, nes bakterijų atsparumo antibiotikams problema nemažėja - pastaraisiais metais kai kurių bakterijų atsparumas paskutiniams efektyviems antibiotikams dramatiškai didėja.

Jau prieš kelis metus skelbtas nerimas dėl to, kad visuomenė gali vėl likti beginklė prieš infekcijas, kaip iki antibiotikų atradimo - tampa realia grėsme.

Pagrindinė šio reiškinio priežastis - gausus ir neteisingas antibiotikų vartojimas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt