Specialistų patarimai

morku sultysIš vaisių ir daržovių šviežiai išspaustos sultys ar trinti kokteiliai daugeliui žmonių tapo kasdienio maisto raciono dalimi.

Šviežias Lietuvoje užaugintų daržovių derlius, soduose sunokę obuoliai, vėlyvos rudens uogos vis dažniau keliauja į šviežių sulčių barų sulčiaspaudes. Tačiau posakis, kas per daug - tas nesveika, galioja ir šiuo atveju.

„Pastebiu, kad vis daugiau žmonių supranta šviežiai išspaustų ar sutrintų gėrimų naudą, todėl užuot išleidę pinigus kavai ar gamykloje pagamintam gėrimui, verčiau užsisako mano ruošiamų kokteilių, kurie ne tik skanūs, bet ir sveiki“, - sako prekybos miestelyje „Urmas“ šviežias sultis ir kokteilius gaminanti Irma Valavičienė.

dulkiu erkeProblema, su kuria šaltuoju sezono metu susiduria alergiški žmonės, - paūmėję simptomai: vargina sloga, kosulys, sunkus kvėpavimas.

Gyvenimo kokybė ima prastėti, nes rudenį daugiau laiko praleidžiame namuose, rečiau praveriame langus, prasideda šildymas - susidaro palankios sąlygos daugintis dulkių erkėms, kurios, misdamos negyvomis odos ląstelėmis, sėkmingai plinta po visus namus.

varputis1Įkyri piktžolė - paprastasis varputis gali pagelbėti mums šalinti šlapimą, atsikosėti, išprakaituoti.

Nuėmę derlių ir ruošdami dirvą kitiems metams, kiekviename sode ar darže iškasite ilgiausias kasas varpučio šakniestiebių. Tai ir yra vaistingoji šios piktžolės dalis.

sanario-skausmasSąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį.

children-shoesPėdos - viena iš pagrindinių kūno dalių, per kurią gauname informaciją iš aplinkos. Ypatingo dėmesio reikalauja mažųjų pėdutės - juk būtent vaikystėje susiformuoja pėdos skliautas ir eisena.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį? Kaip tinkamai parinkti avalynę ir ką daryti, kad vaiko pėdutė vystytųsi taisyklingai? Į visus tėvelių klausimus atsako specialistai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt