Specialistų patarimai

citrina musesJei po jūsų namus skraidžioja labai smulkios (maždaug 3,5 mm ilgio) greitai besidauginančios ir itin vislios muselės - tai greičiausiai ne kas kita, kaip paprastosios vaisinės muselės, mokslininkų vadinamos Drosophila melanogaster.

vaikaiIki trejų metų vaikui geriausia būti namuose, o vėliau jis turėtų pradėti lankyti darželį, teigia „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė vaikų psichoterapeutė daktarė Sigita Lesinkienė. Anot jos, vaikui darželis yra būtinas, nes jis išmoksta savarankiškumo, bet tam vaiką reikia paruošti ir vėliau nesikišti.

„Tikrai darželyje esu mačiusi, bendravusi su tėveliais, kurie būna labai įsijautę į tai, kas vyksta tarp vaikų. Jie jaučiasi atsakingi už tai, kad, pavyzdžiui, vaikai susimuša. Prileiskite prie savęs mintį, kad jie tikrai susimuš, susipyks, pasikumščiuos, jiems reikės susitaikyti, jie ko nors nepasidalins. Jiems reikės mokytis, kaip tai išspręsti patiems arba tai padaryti padės auklėtojai, bet ne tėveliai“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sako S. Lesinskienė.

aliejus panaudotasVasarą suvalgome trečdaliu daugiau greito maisto, paruošiamo aliejuje. Tokią išvadą daro atliekų tvarkytojai, kurie surenka panaudotą augalinės kilmės aliejų iš maitinimo įstaigų.

idegio darzovesAtėjus vasarai, be abejonės, skubame kuo greičiau įgauti gražų saulės nubučiuoto kūno atspalvį. Būdų, kaip sparčiau įdegti, yra begalė, tačiau kaip jį išsaugoti ilgiau, atėjus rudens sezonui, žinome mažai. O juk taip norisi įdegiu puikuotis visą rudenį.

Tai nėra taip sunku, kaip atrodytų, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į kelias taisykles, kurios padės pasiekti geriausių rezultatų norint mėgautis gražia kūno spalva kuo ilgiau.

konservavimasSandėliukų ir šaldiklių lentynos vis pilnėja: vasarai baigiantis šeimininkės suskumba ruošti atsargas žiemai. Sodo, daržo ar miško gėrybės gali puikuotis ant mūsų stalo visus metus, tačiau kurį konservavimo būdą pasirinkti, kad jos būtų ne tik skanios, bet ir maistingos, išsaugojusios vertingas medžiagas?

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt