Specialistų patarimai

pusryciaiMoksliniais tyrimais įrodyta, kad mityba turi reikšmingą įtaką sveikatai, lėtinių neinfekcinių ligų plitimui ir psichinei raidai, tačiau per 20 pastarųjų metų laikas, kurį žmonės praleidžia gamindami maistą, sutrumpėjo beveik 3 kartus - nuo 1 val. 40 min. iki 40 min.

Lietuvos gyventojų mitybos įpročių tyrimas, atliktas 2013 metais, parodė, kad tik 23,4 proc. lietuvių laikosi mitybos režimo ir valgo kasdien tuo pačiu metu, ir tik penktadalis žmonių rūpinasi, kad jų valgomas maistas būtų naudingas sveikatai. Dėl įtempto gyvenimo tempo dauguma mieste gyvenančių žmonių netgi atsisako pusryčių, valgydami tik du kartus per dieną - pietus ir vakarienę.

 kiausiniu-marginimas.81Kasmet artėjant Velykoms, laužote galvą, kodėl vištų kiaušiniai yra skirtingų spalvų ir kurie gi - balti ar rudi yra naudingesni? Kodėl vieni kiaušiniai virdami sutrūkinėja, o kiti - ne? Nuo ko priklauso jų lukšto tvirtumas?

pusu copyPavasaris - ne tik atgaiva sielai, bet ir iššūkis kūnui. Šiuo metų laiku puola ligos, todėl sveikatai tenka skirti daugiau dėmesio nei įprastai.

Žolininkė Aušra Žvirblienė, remdamasi paveldo tradicijomis, sukūrė aibę receptų, padedančių stiprinti imunitetą, apsisaugoti nuo ligų ir netgi numesti vieną kitą kilogramą. Ji pataria - nesigriebkime vaistų vos progai pasitaikius, o vartokime natūralius augalus.

aukstakulniai copyAr aukštakulniai bateliai ir sveikos pėdos yra nesuderinami? Kokią įtaką mūsų pėdoms turi judėjimo stoka?
Į šiuos ir kitus daugeliui rūpimus klausimus apie pėdų grožį ir jų sveikatą atsako “Northway” medicinos centro gydytojas ortopedas - traumatologas Aleksas MAKULAVIČIUS.

sviestas copyMitybos rekomendacijos, kuriomis žmonės buvo raginami vengti sviesto ir nenugriebto pieno produktų, turėjo niekada nepasirodyti, sako ekspertai. Prieš tris dešimtmečius paskelbtos rekomendacijos, pasirodo, atsisuko kitu lazdos galu ir pridarė nemažai žalos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt