Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

EGLUTES 1Tie, kas neįsivaizduoja Kalėdų be mišku kvepiančio namų akcento, norimo dydžio žaliaskarę gali nusipirkti arba gauti nemokamai iš prekybininkų ar miškininkų.

„Šilutės prekyba“ jau sulaukė pirmosios kalėdinių eglučių partijos ir jau dabar jomis prekiauja Lietuvininkų gatvėje, šalia parduotuvės „Prekės jūsų būstui“.

O Šilutės miškininkai gruodžio 21 dieną Šilutėje, 14 val. prie Kultūros ir pramogų centro, visiems norintiems dovanos eglių šakeles, taip prisidėdami prie visoje šalyje vykdomos akcijos „Parsinešk Kalėdas į namus“.

Ypač pirko dirbtines eglutes

UAB „Šilutės prekyba“ vadovai planuoja parduoti apie 400 eglučių (panašų kiekį pardavė ir pernai). Jei pritrūks, prekybininkai atveš daugiau.

Eglučių kainos nesikeičia jau daug metų, ir šiemet miškininkai ir prekybininkai jų nebrangins. Bus galima išsirinkti žaliaskarių nuo pusės iki 10 metrų aukščio, jų kainos svyruos nuo 5 iki 55 litų. Šakų, kaip ir kasmet, bus galima gauti nemokamai.

Didelio pirkimo ažiotažo, pasak prekybininkų, nėra, nes eglutėmis jau daug metų prekiauja ir privačių miškų savininkai.

Bendrovės direktorius Egidijus Kuzminskas pastebėjo, kad šiemet pirkėjai ypač pirko dirbtines eglutes. Šiemet tokių kalėdinių puošmenų buvo užsakyta kiek ir ankstesniais metais ir kasmet jų parduotuvėse dar likdavo. Bet šiuo metu dirbtinių eglučių parduotuvėse jau nebėra, jų, anot E.Kuzminsko, nebeturi ir tiekėjai.

Miškininkai pratina nekirsti eglučių
EGLUTES
Visų laukiamoms metų pabaigos šventėms beldžiantis į duris Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos šalies miškų urėdijos rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu planuoja išdalinti žmonėms daugiau nei šimtą tūkstančių eglių šakų.

Šilutės miškų urėdas Stepas Bairašauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad mieste nemokamas kalėdinių eglių šakas urėdija dalina jau daugiau kaip 20 metų.

Kitos urėdijos tokią akciją pradėjo rengti prieš trejus metus, na o šiemet ji įgauna masinį reiškinį, nes centrinėse aikštėse, prie papuoštų miestų eglių, nemokamos eglučių šakos vienu metu bus dalinamos visos Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose.

„Šios akcijos sumanymas daugiatikslis. Ir žmogui ekonominė nauda, kada jis eglės šaką gauna nemokamai, ir miškas yra saugomas, reikia mažiau eglių kirsti. Jeigu namai nedideli, kad jie kvepėtų mišku, eglute, užtenka ir eglės šakos.

Urėdas pasakojo, kad miškininkai visuomet prie tų vietų, kur pardavinėjamos tikros eglutės, atveždavo bent po kelias sunkiasvores mašinas eglių šakų. Kai akcija pradėta vykdyti Lietuvos mastu ir apie ją pasklido garsas, daugiau žmonių susimąstė, ar jiems iš tikrųjų reikia visos eglutės.

Ateityje urėdija vėl planuoja atgaivinti jau gyvavusią tradiciją ir pasisodinti naujamečių eglučių plantaciją, kad prekybai tiekiamos eglutės būtų kertamos iš ten.

Kvepiančias eglių šakas miškininkai trečiadienį dalins iki pat vakaro, tad parsinešti į namus dalelę kvepiančių Kalėdų šilutiškiai galės ir po darbų. Eglės šakų užteks visiems, nes urėdija bus paruošusi atvežti ne vieną sunkvežimį.