Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

EGLUTES 1Tie, kas neįsivaizduoja Kalėdų be mišku kvepiančio namų akcento, norimo dydžio žaliaskarę gali nusipirkti arba gauti nemokamai iš prekybininkų ar miškininkų.

„Šilutės prekyba“ jau sulaukė pirmosios kalėdinių eglučių partijos ir jau dabar jomis prekiauja Lietuvininkų gatvėje, šalia parduotuvės „Prekės jūsų būstui“.

O Šilutės miškininkai gruodžio 21 dieną Šilutėje, 14 val. prie Kultūros ir pramogų centro, visiems norintiems dovanos eglių šakeles, taip prisidėdami prie visoje šalyje vykdomos akcijos „Parsinešk Kalėdas į namus“.

Ypač pirko dirbtines eglutes

UAB „Šilutės prekyba“ vadovai planuoja parduoti apie 400 eglučių (panašų kiekį pardavė ir pernai). Jei pritrūks, prekybininkai atveš daugiau.

Eglučių kainos nesikeičia jau daug metų, ir šiemet miškininkai ir prekybininkai jų nebrangins. Bus galima išsirinkti žaliaskarių nuo pusės iki 10 metrų aukščio, jų kainos svyruos nuo 5 iki 55 litų. Šakų, kaip ir kasmet, bus galima gauti nemokamai.

Didelio pirkimo ažiotažo, pasak prekybininkų, nėra, nes eglutėmis jau daug metų prekiauja ir privačių miškų savininkai.

Bendrovės direktorius Egidijus Kuzminskas pastebėjo, kad šiemet pirkėjai ypač pirko dirbtines eglutes. Šiemet tokių kalėdinių puošmenų buvo užsakyta kiek ir ankstesniais metais ir kasmet jų parduotuvėse dar likdavo. Bet šiuo metu dirbtinių eglučių parduotuvėse jau nebėra, jų, anot E.Kuzminsko, nebeturi ir tiekėjai.

Miškininkai pratina nekirsti eglučių
EGLUTES
Visų laukiamoms metų pabaigos šventėms beldžiantis į duris Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos šalies miškų urėdijos rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu planuoja išdalinti žmonėms daugiau nei šimtą tūkstančių eglių šakų.

Šilutės miškų urėdas Stepas Bairašauskas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad mieste nemokamas kalėdinių eglių šakas urėdija dalina jau daugiau kaip 20 metų.

Kitos urėdijos tokią akciją pradėjo rengti prieš trejus metus, na o šiemet ji įgauna masinį reiškinį, nes centrinėse aikštėse, prie papuoštų miestų eglių, nemokamos eglučių šakos vienu metu bus dalinamos visos Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir miesteliuose.

„Šios akcijos sumanymas daugiatikslis. Ir žmogui ekonominė nauda, kada jis eglės šaką gauna nemokamai, ir miškas yra saugomas, reikia mažiau eglių kirsti. Jeigu namai nedideli, kad jie kvepėtų mišku, eglute, užtenka ir eglės šakos.

Urėdas pasakojo, kad miškininkai visuomet prie tų vietų, kur pardavinėjamos tikros eglutės, atveždavo bent po kelias sunkiasvores mašinas eglių šakų. Kai akcija pradėta vykdyti Lietuvos mastu ir apie ją pasklido garsas, daugiau žmonių susimąstė, ar jiems iš tikrųjų reikia visos eglutės.

Ateityje urėdija vėl planuoja atgaivinti jau gyvavusią tradiciją ir pasisodinti naujamečių eglučių plantaciją, kad prekybai tiekiamos eglutės būtų kertamos iš ten.

Kvepiančias eglių šakas miškininkai trečiadienį dalins iki pat vakaro, tad parsinešti į namus dalelę kvepiančių Kalėdų šilutiškiai galės ir po darbų. Eglės šakų užteks visiems, nes urėdija bus paruošusi atvežti ne vieną sunkvežimį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt