Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

VYDUNO gimnazijaViešųjų pirkimų tarnybos išvada: įstatymo pažeidimai turėjo įtakos pirkimo rezultatui

Kodėl Vydūno gimnazijos renovavimo darbai atlikti 1,3 mln. Lt brangiau nei bemaž tokios pat apimties renovacija Šilutės pirmojoje gimnazijoje? Juolab kad ir dėl renovacijos darbų kokybės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė buvo puolusi į paniką - praėjus vos dvejiems metams po renovacijos patalpas reikia remontuoti iš naujo.

Rebusus apie rekonstrukcijų kainų ir kokybės skirtumus liepos ir rugpjūčio mėnesiais sprendė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojai Dainora Butvydienė, Raimundas Ambrozaitis ir mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis.

Tuomet Jungtinio demokratinio judėjimo nariai paprašė Seimo narį, tuometinį Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį ištirti, ar vykdant viešuosius pirkimus ir renovaciją nebuvo korupcijos apraiškų.

Brangumą lėmė įstatymų pažeidimai 

Praėjusią savaitę K.Komskis „Šilutės naujienoms“ pateikė gruodžio pradžioje gautą  Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vertinimą dėl Šilutės rajono savivaldybės vykdyto viešojo pirkimo „Šilutės Vydūno gimnazijos pastato rekonstravimas ir sporto salės statyba“.

Minėtos tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko rašte tvirtinama, kad Šilutės savivaldybės administracija, vykdydama minėtus viešuosius pirkimus, pažeidinėjo įstatymus ir tai turėjo įtakos pirkimo kainoms.

Tenka priminti, kad šie pirkimai buvo vykdyti 2007 m., o tuometinei Savivaldybės administracijai vadovavo Tėvynės sąjungos - Krikščionių demokratų lyderis Šilutėje Šarūnas Laužikas.

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi projekto „Šilutės Vydūno gimnazijos pastato  rekonstravimas ir sporto salės statyba“ viešųjų pirkimų dokumentus, nustatė net 7 įstatymo pažeidimus. 4 pažeidimai, tarnybos nuomone, turėjo įtakos pirkimų rezultatui.

Kitaip tariant, tai atsakymas į vasaros metu Savivaldybės administracijos atstovų ir mero pavaduotojo iškeltą klausimą, kodėl Vydūno gimnazijos rekonstrukcija kainavo 1,3 mln. litų brangiau.

Iš viso už minėtos gimnazijos renovaciją vilniečių statybos bendrovei UAB „Pireka“ buvo sumokėta 8,67 mln. Lt.

Ką daryti?

Seimo narys K.Komskis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tai jau ne pirmas Viešųjų pirkimų tarnybos vertinimas, kad Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus Š.Laužiko vadovavimo metu viešieji pirkimai vykdyti pažeidžiant įstatymus.

K.Komskis priminė, kad prieš porą savaičių gavo Viešųjų pirkimų tarnybos pranešimą, jog Š.Laužiko sudaryta Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija įvykdė neteisėtą viešąjį pirkimą, po kurio Savivaldybės administracija išnuomojo kelių mokyklų katilines privačiai įmonei ir jai perleido šilumos tiekimo paslaugą.

K.Komskis įsitikinęs, kad Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis jau turi pakankamai informacijos apie buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Š.Laužiko ir administracijos darbuotojų, dirbusių viešųjų pirkimų komisijose, veiklą, kad paprašytų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išsiaiškinti, kodėl nuolat buvo pažeidinėjami įstatymai ir ar nebuvo nusikalstamos veiklos.

Savivaldybės administracijos darbuotojus, kurie, vadovaujant Š.Laužikui, nuolat buvo skiriami į komisijas vykdyti viešuosius pirkimus, K.Komskio nuomone, vertėtų atestuoti, ar jie gali eiti tokias pareigas.

Rajono meras V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, be abejonės, išsiaiškins administracijos darbuotojų padarytų klaidų priežastis ir tikriausiai spręs klausimą dėl jų kompetencijos.

V.Pozingis tikino, kad tikrai neperims Seimo nario K.Komskio jau atlikto darbo, tiriant buvusio administracijos direktoriaus Š.Laužiko veiklą. V.Pozingio nuomone, K.Komskis, pradėjęs darbą, turėtų jį ir pabaigti. Jeigu reikia - tai ir su STT pagalba.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt