Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

file53173791 35112a06Vos centimetras kitas. Tokia ištvinusių Minijos, Veiviržo, Tenenio, Nemuno, Skirvytės, Šyšos, Leitės, Gėgės vandens lygio kritimo dinamika jų žemupiuose Vakarų Lietuvoje. Ji tokia laikosi nuo užvakar, audringo, bet jau be liūčių pirmadienio.

Vėjas aprimo iki 5-7 metrų per sekundę, ir putotos Kuršių marios jau nestato 1,5 metro bangų užtvarų vandens nutekėjimui. Jos sumažėjo perpus, ir Nemuno žiotyse spaudimas apsilpo, poplūdžio srautų tėkmė šiek tiek paspartėjo.

Bet poilsio aikštelės prie Kuršių marių dešiniajame jų krante tebėra užlietos, rekreacinis Kintų girininkijos takas – taip pat. „Tik mums ne poilsis rūpi, o kaip saugiai pasiekti žūklavietes, išimti laimikį iš pastatytų tinklų, kol laimikis nesupuvo“,- neslepia susierzinimo sutikti vietiniai vyrai.

Visiems pamario žmonėms, kurių gyvenimo ritmas yra itin priklausomas nuo potvynių ir poplūdžių pulsavimo, rūpi saugiai pasiekti vietas, kur dirba ar asmeniniais reikalais lankosi vieni pas kitus, važiuoja į parduotuves ar kitas įstaigas, kapines ar bažnyčią.

Nes Šilutės rajone jau užlieta beveik devynių tūkstančių hektarų teritorija, daugiausia -Saugų seniūnijoje. Joje po vandeniu atsidūrė trys tūkstančiai ha, ir šie plotai vis dar didėja. Nes kai kur neatlaikė pylimai, ir vanduo tebesrūva į žemumas.

Juknaičių seniūnijoje po vandeniu slūgso 1,6 tūkst. ha, Šilutės- 2,3 tūkst. ha, Kintų -1,3 tūkst. ha. Bendras atkarpomis užlietų vietinės reikšmės kelių ilgis - apie 10 km, rajoninių - 2,5 km. Nuo savaitės pradžios Šilutės savivaldybės interneto svetainėje pradėta talpinti informacija apie konkrečias vietoves ir kelius, kuriais dėl poplūdžio jau nesaugu važiuoti.

Iki šiol buvo skelbti pranešimai tik apie blogą susisiekimą ir užlietas keturių kelių atkarpas, nors jų nuo savaitgalio jau yra keliolika. Nes pamario upėse vandens kilimo pikas pasiektas šeštadienį, nuo tada susisiekimas sutriko tarp Sakučių ir Grumblių, Alkos ir Mantvydų, Šilininkų ir Leitgirių, Šyšgirių ir Šyšos, Vileikių ir Sausgalvių, Šležų ir Rupkalvių, Sausgalvių ir Tatamiškio, Galzdonų ir Užpelkių kaimų.

Kad Vakarų Lietuvoje lapkričio trečiąjį dešimtadienį ir gruodžio pirmą pusę iškris 2-2,5 karto daugiau kritulių už normą, ir todėl prasidės poplūdis, niekas iš anksto neprognozavo. Tad daug pakrančių gyventojų nebuvo iš rūsių į aukštesnes vietas pernešę daržovių atsargų, jos sušlapo, dabar baiminamasi, kad dėl drėgmės žiemą nesupūtų.

„Netikėkit, kai jums sako, kad mes prisitaikę prie potvynių, kad jo nepatogumų nejaučiame. Netiesa, vargstame, kai neįveikiame per užlietų kelių gylį namų ar darbų, štai neseniai visa Kintų gyvenvietė buvo atkirsta", - sako vietiniai gyventojai.

Tik tada, kai kilo skandalas, Klaipėdos regioninių kelių įmonė suskato lopyti daubą, kurioje tvenkiasi vanduo, gilinti pakelės griovius, kad jis turėtų kur ištekėti. Žmonės dėl nerangumo keikė visų lygių valdžias už jos įstaigų neveiklumą.

Šioje vietoje verta prisiminti krūvą popierių, kuriuose jau paskandinti ir estakados per užliejamą kelio į Rusnę statybos užmojai. Studijoms, projektiniams pasiūlymams, techniniam projektui jau išleista arti milijono litų, bet visi jie nugrūsti į Šilutės savivaldybės valdininkų stalčius. Atrodo, kad labai ilgam - statybų užsakovo kaip nebuvo, taip ir nėra.

Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.Sorry, you have not enough rights to view this image.

grynas

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt