Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

dovanotos knygos aukotojaiKnygynas „Pegasas“ trečiadienį priėmė netradicinius pirkėjus - čia karaliavo gerumas, mat rinkosi tie, kas dalyvavo prieškalėdinėje akcijoje „Padovanok knygą bibliotekai“.

Nuo lapkričio 25-osios iki gruodžio 23-osios truksiančioje akcijoje dar gali suspėti dalyvauti kiekvienas, norintis padaryti gera.

Respublikinės akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžia buvo, kai šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo Šiaulių vaikučių prašymą nupirkti naujų knygelių. Nupirkusi knygų ir lapkričio 25-ąją įžiebusi Kalėdų eglę Prezidentūroje, Prezidentė paskelbė visuotinę knygų dovanojimo akciją. Prie tokios iniciatyvos greit prisijungė visos šalies bibliotekos, šilutiškiai - taip pat.

Trečiadienį Šilutės knygyne rinkosi ir tie, kas knygų jau buvo paaukoję, ir tie, kas dar tik ruošėsi jų dovanoti. Į didelę dėžę gulė įvairiausio pobūdžio literatūra, o vakaronės pabaigoje bibliotekininkės suskaičiavo jau apie 40 rėmėjų, kurie buvo nupirkę apie 200 knygų.

F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė negalėjo atsidžiaugti mūsų krašto žmonių gerumu. Anot direktorės, prisidėti prie akcijos neatsisakė nė vienas žmogus - pradedant rajono meru Virgilijumi Pozingiu, ir baigiant daugeliu smulkių verslininkų, paprastų tarnautojų ir darbininkų. Bibliotekininkus rėmė net vaikų darželių darbuotojai ir jų ugdytinių tėvai.

„Visi, į kuriuos kreipėmės, parodė, kad jiems ne vis tiek, ar bus Šilutės bibliotekoje ką skaityti. Ir visai nesvarbu, kiek kas aukojo, nes neretai vienas litas gali būti daug didesnė auka konkrečiam žmogui, nei kitam - keliasdešimt litų. Lenkiuosi jums visiems“, - sakė D.Užpelkienė.

Išradingoji direktorė patikino, kad ir ateityje ji ir jos kolegės neketina sėdėti vietoje. Atvirkščiai - „ir toliau lakstys per Šilutę“ prašydamos praturtinti bibliotekos fondus.
dovanotos knygos pegaso direktore mikalauskiene
Akcijos dalyviams dėkojo ir Šilutės „Pegaso“ direktorė Jurgita Mikalauskienė. Padovanojusieji knygą bibliotekai, direktorės nuomone, padovanojo dalelę savo širdies, tad visiems susirinkusiesiems ji linkėjo, kad darbai ir svajonės kiltų aukštyn.

Knygyne skambėjo Marijaus Budraičio eilės ir pamąstymai šio laikmečio tema. Poetas svarstė, kad pastaruoju metu šiltą asmeninį laišką iš mūsų gyvenimo visiškai išstūmė elektroniniai laiškai ir SMS žinutės. Ir būna, anot jo, liūdna, kai Kalėdų rytą gauni 10 vienodų žinučių. Labiau norėtųsi gauti tegu kelis, bet tik tau skirtus žodelius. Tad jo kalėdinis palinkėjimas ir buvo: rašyti ir gauti laiškus.

Norintieji prisidėti prie gerumo akcijos knygelę gali išrinkti iš bibliotekininkų pateikto sąrašo, gali nupirkti ir bet kokią kitą.

Svarbu tik tai, kad knyga būtų ne senesnė nei 3 metų. Dovaną galima atnešti tiesiai į biblioteką, galima ją palikti ir „Pegaso“ knygyne, specialioje dėžėje.

Kitą dieną bibliotekininkų ir rašytojų desantas nusileido Švėkšnoje, kur apsilankė 6 Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus nariai su pačiu pirmininku Juozu Šikšneliu. Prozininkas, dramaturgas J.Šikšnelis yra išleidęs novelių, apysakų, detektyvinių romanų, dirba Klaipėdos I.Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriumi. Be kitų svečių, atvyko ir poetas, dramaturgas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Klaipėdos universiteto docentas Rolandas Rastauskas.

Švėkšnos seniūnijos salė buvo sausakimša, joje trūko vietos susėsti visiems norintiems. Svečiai Švėkšnos bibliotekai dovanojo 100 naujų knygų - LRS Klaipėdos skyriaus narių kūrinių, skaitė savo kūrybą. Kartu su kitais renginio dalyviais svečiai aplankė prieš metus mirusio Rimanto Černiausko kapą. Švėkšniškiams jie pažadėjo bendradarbiavimą ir ateityje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt