Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Image - „Rotary“ klubo iniciatyva  Šilutėje augs sveikesni vaikai

Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas –

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

potvynisPriešpaskutinę šios savaitės darbo dieną rajone apsemtų kelių ir pievų plotai mūsų rajone beveik nebuvo pakitę, palyginti su savaitės pradžia. Kelius ir pievas semia ne potvynio, o polaidžio vanduo. Upių potvynio rajone vis dėlto išvengėme, nes kritinės ribos nepasiekė nė viena mūsų upė.

Nuo savaitės pradžios Šilutės savivaldybės interneto svetainėje pradėta talpinti informacija apie konkrečias vietoves ir kelius, kuriais dėl poplūdžio jau nesaugu važiuoti.

Per parą nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto vanduo 4 cm nukrito Leitėje ties Kulynais, o Šyšos vanduo jau buvo nuslūgęs net 38 cm ir išsilieti jau nebegrasino. Smarkiai krito vandens lygis Minijoje ties Kartena - net 87 cm, bet ties Priekule dar kilstelėjo 8 cm. Lankupiuose irgi stebėtas vandens kritimas 4 cm.

Nemunas nuo Panemunės iki Rusnės irgi kilo vos 2 cm. Jo vandens lygis žemupyje ketvirtadienį siekė 240 cm - iki kritinės ribos čia dar trūko pusės metro.

Visiems pamario žmonėms, kurių gyvenimo ritmas yra itin priklausomas nuo potvynių ir poplūdžių pulsavimo, rūpi saugiai pasiekti vietas, kur dirba ar asmeniniais reikalais lankosi vieni pas kitus, važiuoja į parduotuves ar kitas įstaigas, kapines ar bažnyčią.

Polaidžio vandenys semia apie 9 tūkstančius hektarų mūsų rajono ir apie 10,5 kilometrų regioninės ir vietinės reikšmės kelių. Daugiausia apsemtų plotų - Saugų seniūnijoje. Joje po vandeniu atsidūrė 3 tūkstančiai ha.

Juknaičių seniūnijoje po vandeniu slūgso 1,6 tūkst. ha, Šilutės- 2,3 tūkst. ha, Kintų -1,3 tūkst. ha
Kelyje Klaipėda - Šilutė, ties Priekule, ketvirtadienį buvo apsemtas 170 m ilgio ruožas, vandens gylis siekė 20 cm. Viena para anksčiau vandens šiame kelyje buvo tik 16 cm, o sėmė jis pusmetriu trumpesnį kelio ruožą.

Kad Vakarų Lietuvoje lapkričio trečiąjį dešimtadienį ir gruodžio pirmą pusę iškris 2-2,5 karto daugiau kritulių už normą, ir todėl prasidės poplūdis, niekas iš anksto neprognozavo. Tad daug pakrančių gyventojų nebuvo iš rūsių į aukštesnes vietas pernešę daržovių atsargų, jos sušlapo, dabar baiminamasi, kad dėl drėgmės žiemą nesupūtų.

„Netikėkit, kai jums sako, kad mes prisitaikę prie potvynių, kad jo nepatogumų nejaučiame. Netiesa, vargstame, kai neįveikiame per užlietų kelių gylį namų ar darbų, štai neseniai visa Kintų gyvenvietė buvo atkirsta“, - sako vietiniai gyventojai.

Tik tada, kai kilo skandalas, Klaipėdos regioninių kelių įmonė suskato lopyti daubą, kurioje tvenkiasi vanduo, gilinti pakelės griovius, kad jis turėtų kur ištekėti. Kelininkai vieną pusę kelio užpylė gruntu ir iškėlė ją virš vandens - automobiliai gali ja pervažiuoti apsemtą įdubą.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt