Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

sudegesPraėjusią savaitę net keturiolikoje Šilutės gatvių liepsnojo buitinių atliekų konteineriai. Komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“ kasmet, dėl Šilutėje liepsnojančių konteinerių, patiria nuostolius. Nors mieste stovi specialūs konteineriai pelenams, tačiau gyventojai raginimo pelenus pilti į juos nepaiso.

Bendrojo naudojimo aikštelėse Rusnės, Nemuno, Vytauto, Katalikų bažnyčios, Sodų, Dariaus ir Girėno, Vydūno, Aukštumalės, Tilžės, Vilų, Žuvų, Laisvės, H.Šojaus gatvėse liepsnojo 15 konteinerių. Dauguma jų nebebus tinkami naudoti - sudegė nepataisomai. Bendrovė „Ecoservice“ skaičiuoja patirtus nuostolius.

„Šalia šių aikštelių - daugiabučiai arba individualūs namai, kuriuose šildomasi kūrenant krosnis. Kai tik atvėsta oras ir gyventojai ima kūrenti krosnis - liepsnoja konteineriai“, - pasakojo „Ecoservice“ Šilutės padalinio vadovė Giedra Beinorienė.
Per šiuos metus sudegė 32 konteineriai. Dėl padarytos žalos visada kreipiamasi į policiją. Padegti plastmasiniai konteineriai visiškai suniokojami, juos tenka keisti naujais, o žala lieka neatlyginta, nes padegėjai neišaiškinami.

Konteineriai pelenams - negelbsti

Tikėdamasi išspręsti degančių konteinerių problemą, „Ecoservice“ dar prieš porą metų pastatė specialiai karštiems pelenams skirtus konteinerius. „Konteineriams parinkome vietas, kuriose įsiplieksdavo daugiausiai gaisrų. Konteineriai - metaliniai, su aiškiai matomu užrašu „Pelenai“. Tokių vietų mieste šiuo metu septynios. Esame numatę dar penkias vietas, kuriose planuojame statyti konteinerius pelenams“, -  pasakojo „Ecoservice“ Šilutės padalinio vadovė Giedra Beinorienė.

Šiuo metu konteineriai pelenams stovi Nemuno, Vilų, M.Jankaus, Katalikų bažnyčios, Sodų, Žemaičių Naumiesčio ir V.Kudirkos gatvėse.
Konteineriai praėjusią savaitę liepsnojo ir tose gatvėse, kuriose konteineriai pelenams jau stovi. „Gyventojams sudarytos sąlygos su karštais pelenais elgtis tvarkingai, tačiau problema kartojasi jau ne vienerius metus“, - sako G.Beinorienė.

Ugniagesiai kaltų neranda

Šilutės ugniagesių vadas Rimantas Mačijauskas tikina, kad konteineriai pelenams labai reikalingi, tačiau vien jie situacijos negelbės, reikia, kad žmonės jaustų atsakomybę.

„Juk kiekvienas mūsų važiavimas prie degančio konteinerio kainuoja nuo 60 iki 80 litų. Vertėtų kiekvienam konteineriui rasti šeimininką. Gal pavyktų bendrus konteinerius priskirti daugiabutyje gyvenančių žmonių grupei, tuomet, manau, problema išsispręstų. Juk kai reikėtų patiems už sudegintą konteinerį mokėti, niekas pelenų nepiltų. O dabar, kai ieškome kaltininko - niekas nieko nematė, niekas pelenų nepylė“, - sakė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas.

R.Mačijauskas pastebėjo, kad konteineriai niekada nedega kaimuose, kur kiekvienas gyventojas atsakingas už savo konteinerį. Tuo tarpu mieste, vos oras atvėsta, konteineriai ima liepsnoti.

Iki šiol nenustatytas nė vienas konkretus konteinerio padegėjas. Nors, anot ugniagesių, atvykus gesinti smilkstančių konteinerių iš karto matosi, kad gaisro priežastis - pelenai.

Degantys konteineriai niokoja šalia esantį turtą

„Ecoservice“ ragina šilutiškius būti atsakingus ir ne tik neberti karštų pelenų į buitinėms atliekoms skirtus plastikinius konteinerius, bet ir nenaudoti specialių konteinerių pelenams ne pagal paskirtį.

Į nedegų konteinerį supylus buitines atliekas ir karštus pelenus, kyla gaisras. Į metalinius konteinerius su užrašu „Pelenai“ galima pilti tik pelenus.

Pastarųjų metų įvykiai įrodė, kad degantys konteineriai nuostolių pridaro ne tik bendrovei „Ecoservice“, bet ir gyventojams bei įmonėms. Prieš metus Šilutėje nuo padegto konteinerio ugnis persimetė ant greta buvusių statinių ir sunaikino juose buvusį turtą.

Praėjusių  metų pavasarį Šilutėje, prie parduotuvės H.Šojaus gatvėje, liepsnojantis konteineris sugadino presuotas kartono atliekas bei suniokojo šalia konteinerio buvusias prekes.

Šilutės ugniagesiai pernai net kreipėsi į vietos bažnyčią, kad dvasininkai per mišias perspėtų žmones apie pavojų, kuris kyla neatsakingai elgiantis su pelenais.

„Ecoservice“ ragina gyventojus nelikti abejingus ir, pastebėjus gaisrą ar įtartinus asmenis, galinčius sukelti gaisrą, kreiptis į policiją ir priešgaisrines tarnybas.