Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Image - „Rotary“ klubo iniciatyva  Šilutėje augs sveikesni vaikai

Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas –

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

griuvenos Nr 6 aiksteles betonuotos Sausgalviu kPaleičiai ir Sausgalviai. Gyvenvietės, prieš keliolika šimtmečių įsikūrusios dešiniojo Nemuno kranto intako, lėtos ir seklios Leitės upės žemupyje Šilutės rajone. Nuo praėjusio šimtmečio pabaigos - Nemuno deltos regioninio parko neatskiriama dalis.

Jos pirmosios šiemet sulaukė europinių fondų paramos ir apsivalė nuo kelių sovietmečio griuvenų.

Teritorijos tapo patrauklios

Prieš pat šventes Saugomų teritorijų tarnybos komisija vertino bendrovės „Vaidva“ atliktus darbus. „Pretenzijų dėl darbų kokybės niekas nereiškė, džiaugiamės, jog pagražėjo dar vienas Lietuvos kampelis, išskirtinis Nemuno deltos kraštovaizdis, jau atsidūręs poplūdžio apsupty, Leitė jau semia tiltą“, - sakė Ventoje (Akmenės r.) įsikūrusios bendrovės „Vaidva“ vadovas Alvidas Pakalniškis.griuvenos  Nr 6  Isbetonuotos aiksteles 2012-12-20

Fermų pamatų, siloso tranšėjų ir kitų susmukusių betono griozdų, gadinusių vaizdą dykvietėmis tapusiuose laukuose, griovimas ir lyginimas užtruko nuo rugpjūčio mėnesio iki dabar.

„Užsakymą, laimėję konkursą, gavome iš Saugomų teritorijų tarnybos, jį atlikome laiku. Ne tik Nemuno deltos regioniniame parke Šilutės rajono ribose, bet ir Panemunių (Jurbarko r.), Varnių (Šilalės r.) regioniniuose parkuose panašias griuvenas demontavome, išvežėme, teritorijas išvalėme, išlyginome, o 1,8 ha rekultivuotą Kartupėnų karjerą užsėjome ir žole. Ji spėjo suželti, ir teritorija tapo patraukli, malonu lankytis“, - pasakojo A.Pakalniškis.

Jurbarko rajone, Panemunių regioniniame parke, buvo demontuotos ir išvežtos Papiškių kiaulidžių, silosinių komplekso liekanos, sutvarkyta beveik hektaro teritorija. Senų fermų griuvenų neliko ir Šilalės rajono Vaitkaičių ir Bilionių kaimuose, ten pagražėjo Varnių regioninio parko teritorija.

griuvenos 3Rumsu savartyne apsemtaiPirmiausia likviduos keliančius pavojų

„Už šiuos visus atliktus darbus pagal sutartį turėtume gauti apie 600 tūkst. litų. Ketiname valyti nuo griuvenų Biržų, Dzūkijos, Salantų, Aukštaitijos saugomas teritorijas. Noro gražinti ir švarinti tėvynę ir iš to kukliai užsidirbti tikrai pakanka“, - sakė A.Pakalniškis.

Lietuvos saugomose teritorijose apleistų pastatų ir kitų aplinką darkančių objektų griovimui šiemet skirta 10 mln. litų ES parama. Viso projekto vertė - 12,6 mln. litų. Numatyta likviduoti 170 apleistų statinių, pirmiausia tuos, kurie kelia pavojų, užsilikę lankomose vietose ir gyvenviečių centruose.

Saugomų teritorijų tarnyba praneša, jog intensyvūs griovimo darbai visą rudenį vyko Vištyčio, Asvejos, Anykščių ir Labanoro regioniniuose parkuose. Juose nugriauti 33 apleisti statiniai. Beveik pusė jų - Vištyčio regioniniame parke. Visos statybinės atliekos susmulkintos ir panaudotos keliams tiesti. Sutvarkytas ir apleistas žvyro karjeras, kur žmonės pildavo šiukšles. Dieveniškių istoriniame regioniniame parke likviduoti 25 statiniai. Lietuvoje panašių yra apie 9 tūkstančiai.

Šilutės sąvartyne - vaizdas baisusgriuvenos 7Rumu savartyne isplauta sankasa

Šilutės rajone šiemet tikėtasi sulaukti puikaus efekto ir iš kito ekologinio projekto, finansuojamo ES paramos lėšomis. Jį vykdo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC).

Iki šių metų galo KRATC buvo įsipareigojusi sutvarkyti paskutinį, septintąjį krašte uždarytą Šilutės rajono Rumšų sąvartyną. Jis yra vienas iš kelių, kurių sutvarkymui ES ir šalies Vyriausybė skyrė keliolika milijonų litų.

Iki šių metų pabaigos Rumšų sąvartyno teritorijos plote reikėjo atliekas sustumti, kaupą uždengti, įrengti paviršinio vandens nuvedimo griovį bei filtrato (kaupo perimetru) latakus, surinkimo šulinius, o naująjį kaupą ir sąvartyno teritoriją padengti augaliniu sluoksniu, apsėti daugiametėmis žolėmis.

Deja, vaizdas tebėra liūdnas, nei žolės, nei išlygintos teritorijos. Lietūs kaupą griauna, aplinka duobėta, filtratas srūva į aplinką... Gautos aplinkosauginės naudos iš ES paramos lėšų čia nematyti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt