Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

justina-siksniute-5469fbffaf676

Klaipėdos apygardos prokuratūra ir policijos pareigūnai baigė tyrimą dėl Justinos Šikšniūtės nužudymo. Byla netrukus netrukus bus atverta teisme, kur turėtų paaiškėti tiesa, kodėl jaunai merginai atimta gyvybė.

Prokuratūra informuoja, kad baigtas ir teismui perduodamas nagrinėti didžiulį atgarsį šalyje sukėlęs studentės nužudymas.

 

Tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Stanislovaitis atskleidė, kad įtariamas Valdas J. nusikaltimą galėjo planuoti.

Dar iki sutarto laiko, kai jis į Saugų gyvenvietę turėjo atvykti paimti J. Šikšniūtę, vaikinas nuvažiavo į prie Priekulės esančio apleisto namo teritoriją.

Vėliau nustatyta, kad būtent šioje vietoje J. Šikšniūtė buvo išniekinta – išžaginta.

„Jis išžvalgė nusikaltimo vietą“, – teigė A. Stanislovaitis.

Byloje Valdui J. pareikšti kaltinimai dėl merginos nužudymo, jos išžaginimo ir seksualinio prievartavimo. Šilutės gyventojui gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliktas per septynis mėnesius.

„Tyrimą galėjome pabaigti ir anksčiau, tačiau laukėme ekspertų išvados dėl įtariamojo psichikos būklės. Ekspertai nustatė, kad ir nusikaltimo dieną, ir dabar įtariamasis psichikos sutrikimų, dėl kurių jį reikėtų atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, neturi“, – teigė A. Stanislovaitis.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas perai lapkričio 17-osios rytą, kai į policiją kreipėsi J. Šikšniūtės tėvai.

Mergina lapkričio 16-osios vakarą turėjo grįžti į studentų bendrabutį Klaipėdoje. Jame ji gyveno, Klaipėdos universitete studijavo viešąjį administravimą.

Į Klaipėdą mergina turėjo grįžti iš Saugų gyvenvietės, Šilutės rajone, kur viešėjo pas močiutę. Jau dabar aišku, kad mergina internete susipažino su Valdu J., kuris ją pasisiūlė pavėžėti į Klaipėdą.

Valdui J. pareikšti kaltinimai dėl bejėgiškos būklės merginos nužudymo. Motyvas – nuslėpti seksualinio pobūdžio nusikaltimą.

Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad mergina netoli Priekulės buvo išžaginta. Veikiausiai ji jau buvo be sąmonės, kai Valdas J. automobiliu ją vežė ne į Klaipėdą, o į priešingą pusę – Macikų kaimą, Šilutės rajone.

Šio kaimo laukymėje ir rastas J. Šikšniūtės kūnas. Nustatyta, kad Valdas J. ją pasmaugė savo rankomis, o kelnių diržą naudojo surišti merginos rankas. Auka buvo išrengta, jos kūnas užmestas šakomis.

Valdas J. kelias dienas klaidino pareigūnus, kol galiausiai parodė vietą, kur yra J. Šikšniūtės kūnas. Iš pradžių jis tikino, kad ją numetė nuo tilto į Minijos upę, todėl narai lavono kelias pusę dienos ieškojo po vandeniu.

„Kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir įtarimai pareikšti Valdui J., jis iš dalies pripažino savo kaltę. Tačiau aiškėjant naujoms aplinkybėms, dar kelis kartus bandėme apklausti Valdą J., bet jis atsisakė duoti parodymus, esą kalbės tik teisme“, – tvirtino A. Stanislovaitis.

Jis patikino, jog teismo procesas bus uždaras. „Dar nežinau, kada bus pirmasis posėdis. Įtariamasis suimtas bus iki rugpjūčio 18 dienos, o tada baigiasi trijų mėnesių suėmimo laikotarpis“, – teigė A. Stanislovaitis.

Valdas J. šiuo metu laikomas Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Per tuos septynis mėnesius jį du kartus aplankė mama. Pasimatymai įvyko, kai Valdas J. buvo atvežtas į Klaipėdos areštinę.

Ikiteisminio tyrimo metu į pareigūnus kreipėsi dar kelios merginos, kurios tvirtino, kad yra nukentėjusios nuo asmens, kuris labai panašus į Valdą J. Tačiau jos atsisakė rašyti pareiškimus, todėl ikiteisminiai tyrimai nebuvo pradėti, asmuo neidentifikuotas.

Susiję straipsniai