Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

Image - Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

  Sekmadienį Saugų seniūnijos Sakūtėlių kaimo miške rasta galimai žmogaus

Pirmadienis, 30 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

namine.pgŠių metų kovo 22-ąją policijos pareigūnams pavyko išaiškinti dar vieną degtindarį. 43 metų Švėkšnos seniūnijos gyventojo S.Š. ūkiniame pastate rastas naminės gaminimo aparatas, apie toną raugo ir jau vartojimui paruoštos naminės degtinės.

Be to, vyras ilgiau nei pusę metų vogė elektros energiją, kurios reikėjo naminės degtinės gamybos procese.

Už abu nusikaltimus gegužės mėnesį S.Š. teko atsakyti teisme. Šilutės rajono apylinkės teismas jam skyrė 26 MGL (979,16 Eur) baudą, kurią jis privalės sumokėti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Pavasarį pusamžio vyro sodybos ūkiniame pastate nelegalius savadarbius naminės degtinės gamybos aparatus „atsitiktinai surado AB „Lesto“ darbuotojai, atėję patikrinti įtarimų visai ne dėl naminukės fabrikėlio, o dėl elektros energijos nuotekio.

Patikrinimo metu ūkiniame pastate dar rasta daugiau nei 1000 litrų raugo, skirto naminės degtinės gamybai ir 23 litrai skaidraus skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą.

Pasirodo, naminės degtinės gamyba ir elektros vagystė tampriai susiję, nes „Lesto“ darbuotojai atlikę patikrinimą nustatė, kad teisiamojo ūkiniame pastate pažeidus kabelį, savavališkai prijungtas kitas kabelis, kuris nuvestas į ūkinį pastatą ir prijungtas prie naminės degtinės aparato.

S.Š., gamindamas naminę, neteisėtai naudojosi elektros energija daugiau nei 7 mėnesius. Per tą laikotarpį teisiamasis sunaudojo 14 947 kWh elektros energijos ir iš elektros tinklų pavogė elektros už 2005,62 eurus. Norėdamas kuo greičiau atsiskaityti, degtindarys ikiteisminio tyrimo metu sumokėjo visą „Lesto“ įmonei padarytą piniginę žalą.

Elektros tinklų darbuotojas teisme pasakojo, kad dar sausio mėnesį pastotėje buvo pastebėtas elektros nuotėkis. Pradėjus stebėti pastotę, paaiškėjo, kad elektros nuotėkis vyksta kas kelias paras, nakties metu.

Kovo 21-osios vakarą, apie 23 val., atvykus patikrinti vėl buvo pastebėtas elektros nuotėkis. Darbuotojai pamatė, kad prie elektros laidų šalia pastato yra prikabintas dar vienas laidas, nutiestas į ūkinį pastatą. Darbuotojai apie elektros vagystę pranešė policijos pareigūnams.

Teisiamasis teisme prisipažino, kad pats susimeistravo naminės degtinės gamybos įrangą, nuo kovo pradžios savo ūkiniame pastate raugė „brogą“ ir iš jos gamino naminę degtinę.
Kiek litrų užraugė nepamena, tačiau tą vakarą, kai atvyko pareigūnai, iš jos jau buvo pasigaminęs 23 litrus degtinės. Dar buvo likę 1000 litrų raugo, kuris taip pat turėjo virsti namų gamybos velnio lašais, tačiau planas neišdegė, nes „virėjas“ buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Vyras pareigūnams aiškino, kad nežino jo pastate esančio tikslaus kiekio pagamintos degtinės. Fabrikėlio savininkas tvirtino, kad svaigiųjų gėrimų parduoti nesiruošė - viską tikėjosi suvartoti savo reikmėms.

Paklaustas, kodėl vogė elektrą, jis aiškino, kad ūkiniame pastate buvo silpnas automatinis jungiklis, dėl to nebuvo tiekiama pakankamai elektros, todėl jis savavališkai „pastiprino“ elektros tiekimą, kad tik jo naminės gamybos aparatas galėtų tinkamai veikti.

Dviejų nusikaltimų vietoje pagautas vyras teisme prisipažino, nuoširdžiai gailėjosi ir teisėjos prašė skirti mažesnę baudą, nes yra neįgalus ir išlaiko neįgalią mamą.

Teismas S.Š. skyrė 26 MGL (979,16 Eur) baudą, kurią jis privalės sumokėti per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt