Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (1)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

asbestas ir sveikataNuo šių metų sausio vidurio startuoja asbestinių stogų dangos keitimo programa. Pavojinga sveikatai danga kol kas bus keičiama tik kaimuose, kurių gyventojų skaičius neviršija 6 tūkstančių.

Paramos galės siekti tik tų kaimų gyventojai, kurių savivaldybės turės patvirtintą „Savivaldybės paramos asbesto turintiems gaminiams šalinti iš viešojo naudojimo ir gyvenamųjų pastatų programą“. Tokios programos Šilutės rajono savivaldybė kol kas dar nepasitvirtino.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius viešoje erdvėje mūsų savivaldybės merą Virgilijų Pozingį ragina susiimti ir neskriausti gyventojų.

Dėl programos spręs sausio posėdyje

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas pasakojo, kad sprendimo projektas programai „Savivaldybės parama asbesto turintiems gaminiams šalinti iš viešojo naudojimo ir gyvenamųjų pastatų“ rajono Tarybai bus teikiamas sausio mėnesį. Tada politikai ir nuspręs, ar suteikti savo rinkėjams galimybę pasinaudoti šia parama.

Pasak R.Budriko, iki šiol ši programa nebuvo patvirtinta dėl to, kad pati Žemės ūkio ministerija nebuvo paruošusi projekto įgyvendinimo taisyklių.

Minėtos programos dar yra nepasitvirtinusios 9 savivaldybės.

Kol kas gyventojai iki liepos galėjo kreiptis į Savivaldybę ir pateikti duomenis apie jiems priklausančių pastatų stogus, dengtus pavojinga sveikatai danga - asbesto turinčiu šiferiu. Tik taip jie galėjo tikėtis kokios nors paramos iš asbesto šalinimo programos, kadangi kiekviena savivaldybė Žemės ūkio ministerijai privalo pateikti duomenis apie esamus asbesto gaminių kiekius.

„Turimomis žiniomis, rajone yra 2879 pastatai, kurie turi asbestinę stogo dangą, tai sudaro maždaug apie 3674 tonas asbesto gaminių“, - informavo R.Budrikas.

Finansuos pusę išlaidų

Pavojingu šiferiu dengtų gyvenamųjų namų savininkai gali tikėtis, kad iš minėtos programos bus kompensuota pusė naujo stogo dengimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 10 tūkst.litų. Stogams keisti visos Lietuvos mastu planuojama skirti maždaug apie 60 mln.litų, tad R.Budrikas iš karto perspėjo, kad visiems, norintiems pasikeisti stogo dangas, valstybės paramos neužteks.

Prie tinkamų finansuoti išlaidų Žemės ūkio ministerija priskyrė asbestinių atliekų transportavimo iki utilizavimo vietos paslaugos pirkimą, naujos stogo dangos keitimo medžiagas, izoliacinį sluoksnį, stogo dangą, kraigą, vėjalentes, karnizus - laštakius, lietaus nuvedimo sistemą, sniego užtvarą bei projekto viešinimo išlaidas.

Paraiškos bus priimamos nuo 2012 m. sausio 16 d. iki kovo 30 d. Kaimo gyventojai, pageidaujantys pasinaudoti ES parama, paraiškas galės teikti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento Teritorinio paramos administravimo skyriams.

Pažymima, kad paramos gali kreiptis ne jaunesni kaip 18 metų kaimo gyventojai. Be to, reikalaujama, kad asmuo, kuris teiks paraišką paramai gauti, kaimo vietovėje būtų pragyvenęs ne mažiau kaip penkerius metus, ir tą būtų galima įrodyti gyvenamosios vietos deklaracijos pažyma.

Paramos paraiškos forma pateikiama Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėse adresais: www.zum.lt ir www.nma.lt.

Asbestas sukelia vėžį

Asbestas sovietmečiu buvo plačiai naudotas šilumai ir garsui izoliuoti. Kadangi jis yra nedegus ir atsparus cheminiam poveikiui, buvo plačiai naudojamas šiferio ir vamzdžių gamyboje. Asbesto yra beveik visuose sovietiniais metais statytų namų stoguose, katilinėse, šiluminėse trasose. Ekspertų vertinimais, Lietuvoje galėjo būti sunaudota apie 1 mln. tonų gaminių su asbestu, iš jų net 96 proc. sudaro šiferinė stogų danga.

Asbestas labai pavojinga medžiaga - jis pripažintas I kategorijos kancerogenu. Higienos instituto mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, 1999-2001 m. šalyje registruoti 125 mezoteliomos - vėžio, kurį sukelia asbestas, - atvejai. Manoma, kad iš 1500 žmonių, kasmet susergančių plaučių vėžiu, 50-čiai ligą galėjo sukelti asbestas.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt