Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Norkaiciu gir. Jancauskas 2Lietuvos miškininkų sąjunga besibaigiant 2011 metams apdovanojo geriausiai neplynus pagrindinius miško kirtimus atliekančią girininkiją. Girininkijų grupėje, kuriose vyrauja pušynai, pirmąją vietą laimėjo Šilutės miškų urėdijos Norkaičių girininkija, kuriai vadovauja Virginijus JANČAUSKAS.

Girininkija - pavyzdinė

Konkursą organizavusi Lietuvos miškininkų sąjunga jį vykdė trimis etapais. Pirmajame atrinkti tinkamiausią girininkiją ir pristatyti ją antrojo konkurso etapo - kraštų - komisijoms, patikėta pačioms urėdijoms.

Šilutės miškų urėdija Norkaičių girininkiją į antrąjį konkurso etapą delegavo neatsitiktinai. Pasak girininko V.Jančausko,  neplyni kirtimai Norkaičių girininkijoje atliekami daugiau nei 10 metų, tad ataugusioje kirtimų dalyje jau galima pamatyti atsikūrusius 4-5 metrų aukščio medynus. Be to, jau daugelį metų girininkijos miškuose praktikuojasi studentai iš Žemės ūkio universiteto, lankosi profesoriai.

„Patirties netrūksta“, - sakė jau daug metų girininku dirbantis ir miškus prižiūrintis V.Jančauskas.

Antrajame konkurso etape Šilutės miškų urėdijai teko konkuruoti su kitais pirmosios zonos (iš viso jų buvo penkios), kuriai priklauso Kretingos, Mažeikių, Kuršėnų, Rietavo, Tauragės, Raseinių ir Telšių miškų urėdijos, deleguotais atstovais.
Į finalinį etapą iškopė 9 šalies girininkijos.

Respublikiniame konkurso finale girininkijų darbą vertino miškų specialistų komisija, kurioje buvo prof. A. Juodvalkis, prof. S.Karazija, S.Žebrauskas, V.Mikšys, A.Gaudiešius, V.Mierkis, R.Kupstaitis ir K.Bilbokas.

98,6 balo iš 100 galimų surinkusi Norkaičių girininkija konkursantų grupėje, kurioje vyrauja pušynai, buvo paskelbta pirmosios vietos nugalėtoja.

„Komisija vertino paliktų, neiškirstų medžių būklę, jų genetinį tinkamumą miško atsistatymui, taip pat ir dirvos paruošimą, pačią darbų kokybę. Dėmesys buvo kreipiamas ir į anksčiau atliktų kirtimų rezultatus - pavyko ar ne įgyvendinti keltus tikslus“, - pasakojo girininkas.

Nors ir kuklinosi, V.Jančauskas prisipažino, kad per visą miškininko karjerą yra gavęs apdovanojimų, tačiau toks, kuris būtų tiesiogiai susijęs su miško tvarkymu - pirmasis.
Norkaiciu gir. Jancauskas
Neplyni kirtimai populiarėja

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje neplyniems kirtimams skiriamas ypatingas visuomenės, įvairių Lietuvos ir užsienio gamtosauginių organizacijų, tuo pačiu ir miškininkų dėmesys.

Plynai galima kirsti ne visus miškus, priklausomai nuo jų rūšies, ateities perspektyvų ir tikslų. Neplynas kirtimas, pasak girininko V.Jančausko, dažniausiai taikomas pušynuose, o pati miškininkystė yra mokslas, kurį reikia išmanyti.

„Plynos viržės atrodo nekaip, be to, iškirtus medžius keičiasi mikroklimatas, dingsta pavėsis, paukščiai nebeturi kur nutūpti. Kai miškas kertamas neplynai, išlieka natūrali aplinka, jis atsikuria savaime. Be abejo, neplynas kirtimas ne vien tik pliusų turi.

Pavyzdžiui, kai pasitaiko didelis vėjas, kartais jis likusius medžius ir išvarto. Tačiau vis tiek tokie kirtimai vis labiau populiarėja“, - sakė V.Jančauskas.

Girininkas pasakojo, kad kirsdami pušynus Norkaičių girininkijoje, miškininkai pirmiausia praretina aukštesnių medžių gretas, kad likę apačioje gautų daugiau šviesos.

Viename hektare paliekama maždaug po 60-70 medžių, paruošiama dirva, kad ant žemės nukritusios sėklos geriau joje įsitvirtintų. Išaugus ūgliams, miškininkai taip pat juos apgenėja. Praėjus maždaug 6 metams, iškertami ir likę medžiai.

„Daugiau dėmesio skiriama savaiminiam, natūraliam miško atsikūrimui. Gamta tvarkosi pati, o mes, miškininkai, jai tik pagelbėjam, pridėdami ir savo ranką“, - priduria V.Jančauskas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt