Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

wolf 3 animalsspecies.blogspot.comKailiuko atplaišos šalia išdraskytų, apgraužtų medinių narvų - tik tiek liko iš 23 triušių. „Pamačius man net kojas pakirto... Niekada čia nebūdavo tokios beprotybės“, - guodėsi savo augintinių netekusi Šilutės priemiestyje, Barzdūnų kaime, gyvenanti Janina Viržintienė.

Minkštoje kiemo žemėje - stambaus žvėries išmindytos pėdos. Moteris spėja, kad tai gali būti vilkų darbas ir baiminasi, kad ištroškę kraujo jie gali sugrįžti.

Šilutiškės nerimą sustiprina ir apribotas judėjimas, mat į atokią sodybą vedantis kelias - kone neišvažiuojamas. Pažliugusį vieškelį įveikia tik visureigis.

Seniūnija nuostolių nekompensuos
vilkai puola pedas rodo
J.Viržintienė pasakoja, jog vasarą augino net 60 triušių, mat labai vislūs metai buvo. Pati valgydavo jų mėsą, vaikams, draugams duodavo, kartais šiek tiek prisidurdavo vieną kitą pardavusi. Žiemą savoms reikmėms jų buvo pasilikusi tik 28.

Sausio 2-ąją ryte atėjusi prie lauke stovinčių triušių narvų Janina nustėro: išdraskyti narvai ir nėra net 18 augintinių! Po trijų dienų analogiška situacija pasikartojo - moteris rado dar 5 triušius sudraskytus.

Aplink sodybą išmintas pėdas apžiūrėjo šalia gyvenantis brolis Kazimieras Noreika. Jis įsitikinęs, kad tai - vilkų darbas. Mat, jo žiniomis, šunų pėdos apvalios, o vilko - pailgos. Kaip tik tokios rastos sodybos teritorijoje.

Sodybos šeimininkai apie situaciją pranešė Šilutės seniūnijai, tą pačią dieną atvyko seniūnijos sudaryta komisija apžiūrėti įvykio vietos. Komisijos nariai išvadoje konstatavo patį faktą: laužimo žymės, sugadinti narvai, šalia mėtosi triušių kailiukų likučiai, aplinkui - gyvūnų pėdsakai.

Seniūnas Raimondas Steponkus netvirtina, kad triušius tikrai sudraskė vilkai. Sako, neaišku, kokio ten žvėries būta.

vilkai puola kailiu atplaisosKomisijos raštas perduotas Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės rajono agentūros inspektoriui Valentinui Ščerveninui. Jis savo ruožtu reikalą tirti perdavė Klaipėdos departamentui.

Iš viso triušių būrio J.Viržintienei teliko tik 4 augintiniai, bet ir dėl jų šeimininkė būgštauja: sako, kad žvėris sugrįš likusio grobio. Brolio triušiai auginami tvarte, tad plėšrūnas iki jų neprisibrovė, tačiau bandė įsilaužti - matosi atplėšta medinių durų lenta.

Seniūnas R.Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kompensacija už pradaigintus augintinius barzdūniškei nebus išmokėta. Nuostolius kompensuoti gali tik draudikai, tačiau moteris triušių nebuvo apdraudusi.


Medžiotojai abejoja vilkų apsilankymu

Šilutės r. medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Stanislovas Būdvytis, komentuodamas situaciją, pastebėjo, kad dėl panašių negandų dažniausiai kaltinami vilkai, tačiau paprastai jie būna visai nekalti.

Medžiotojas abejoja, kad į sodybą galėjo lįsti šie legendomis apipinti plėšrūnai. Barzdūnų miško teritorijoje jis yra pastebėjęs daug palaidų valkataujančių šunų, kurie net stirną sudraskė, išpjovė vienos sodybos gyventojų vištas. S.Būdvytis neatmeta, kad tai gali būti šunų darbas.

O vilkai priemiestyje vargu ar šeimininkauja. Medžiotojas svarsto, kad esant tokiai šiltai žiemai vilkams neturėtų kilti problemų susirasti ėdesio. Todėl jiems nereikėtų veržtis į sodybą.

S.Būdvytis prisiminė, kad du vilkus Šilutės rajone jam teko nušauti tik prieš 25 metus prie Rudynų miško. Vėliau vilkų nematė nė pėdsakų.
vilkai puola keliukas
Vilkų atėjimu į sodybą abejoja ir 42 metų medžiotojo patirtį turintis Vainuto medžiotojų klubo vadovas Augustas Miliauskas. Pasak jo, visų pirma mūsų rajone vilkų priskaičiuojama labai mažai. Aplinkos ministerija pernai gegužės pradžioje paskelbė vilkų apskaitos skaičius, kuriuos pateikė generalinio miškų urėdo sudaryta mokslininkų komisija. Šilutės rajono miškuose priskaičiuoti 23 vilkai.

Pagal įstatymą, vilkus galima medžioti nuo spalio 15 iki balandžio 1 dienos. Šį medžioklės sezoną Aplinkos ministerija leido visoje Lietuvoje sumedžioti tik 5 vilkus. Visi jie sumedžioti per pirmą medžioklės savaitgalį.

Medžiotojas A.Miliauskas pamena, jog prieš 6-7 metus Vainuto seniūnijoje vilkai pjaudavo veršius, avis. Įvyko net kurioziškas atvejis, kai Vainuto miestelio pakraštyje gyvenančiam medžiotojui vilkai sudraskė avis. Prieš penketą metų šalyje pagarsėjo atvejis, kai Šilutės rajone buvo nušauta vilkų šeima. Nuo to karto, A.Miliausko žiniomis, matomi tik pavieniai vilkai, tačiau jie jokios žalos nepadaro.

Vainuto medžiotojų klubo vadovas taip pat mano, kad triušius suėdė valkataujantys šunys. Juo labiau kad juos šaudyti draudžiama, galima tik pagauti.

vilkai puola gyvi triusiaiProblemų sukelia neišvažiuojamas kelias

Triušių netekę sodybos šeimininkai guodėsi, kad prie vilkų teroro prisideda ir kitas skaudulys - vienintelis kelias į sodybą itin prastos būklės. Rudenį, pavasarį ar žiemą pažliugus jis tampa visai neišvažiuojamas. Atoki sodyba tampa beveik atskirta nuo pasaulio.

Keliu iki sodybos neprivažiuoja ir bendrovės „Ecoservice“ šiukšliavežės. Šiukšles gyventojai turi gabenti į konteinerius, esančius prie Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, už beveik kilometro. „Moku už paslaugą, kurios realiai negaunu“, - apmaudo neslėpė K.Noreika.

Vyras kelią ne kartą tvarkė savo lėšomis - pylė statybines atliekas, žvyrą, iškasė pralaidą vandeniui nutekėti. Tačiau šios priemonės padeda tik minimaliai.

Kazimiero sesuo Janina būgštauja, kad senyvai motinai susirgus net greitoji tokiu keliu neprivažiuos. „Gerai, kad brolis šalia gyvena, tik jis ir padeda susisiekti. Dviračiu gi neišvažiuosi...“ - keblią situaciją apibūdino pensinio amžiaus moteris.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė žinantis apie šią problemą. Pavaduotojas pirmadienį „Šilutės naujienas“ patikino, kad keliukas bus apžiūrėtas dar kartą ir seniūnija paieškos galimybių gyventojams pagelbėti.