Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

Image - Jau nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas 2019-2020 m. vilkų medžioklės sezonas, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, ir nuo sausio 17 d., šiuos žvėris draudžiama

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Image - Ūkininkams rimtai grasina kiaulių maras ir paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, jog mūsų šalies ūkininkams šiuo metu rimtai grasina du virusai: Lenkijoje jau užfiksuota 10 paukščių gripo atvejų, o šalia Šilutės esančiame Plungės rajone neseniai

Penktadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Senjorai cepelinais bus vaišinami ir Šilutėje

Image - Senjorai cepelinais bus vaišinami  ir Šilutėje

Vasario 2-ąją, Pasaulio cepelinų dieną, tinklaraštininkas Riebus katinas kviečia pavaišinti senjorus cepelinais.Apie savo dalyvavimą akcijoje jau paskelbė Šilutės valgykla „Šyša“, lietuviškų patiekalų kavinė „Astra“ ir „Trukio stotelė“. Kitos valgyklos, restoranai

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Image - Švėkšnos Padėkos vakare – pagarbos ženklai  aktyviausiems ir iniciatyviausiems

Aktyviausi Švėkšnos bendruomenės nariai, tie, kas nuolat remia įvairias seniūnijos, vietos gimnazijos ir kultūros įstaigų iniciatyvas ir šiemet metų sandūroje sukviesti į Padėkos vakaronę. Tai – ilgametė šios seniūnijos ir

Šeštadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

DSC 1187 copyAntras vicemero postas - nereikalingas! Tokią išvadą padarė rajono savivaldybės Tarybos Kontrolės komiteto narys konservatorius Šarūnas Laužikas, išklausęs atlyginimą iš Savivaldybės biudžeto gaunančios vicemerės Stasės Skutulienės priekaištus, kad visuomenines pareigas einantys politikai jai nesurenka informacijos apie svarstomus klausimus.

Š.Laužiką ir kitus Kontrolės komiteto narius šokiravo S.Skutulienės argumentai, kad ji atsisako dalyvauti Kontrolės komiteto posėdyje svarstant klausimą apie Šilutės autobusų parko finansines ūkines problemas, nes negavo informacijos apie situaciją autobusų parke.

Guodėsi negaunanti informacijos

Kontrolės komiteto posėdis prasidėjo diskusijomis apie numatytus svarstyti klausimus. Komiteto pirmininkas Arvydas Jakas tos dienos posėdžiui pristatė du klausimus: dėl Žemaičių Naumiesčio muziejaus rekonstrukcijos problemų ir dėl ūkinės - finansinės situacijos Šilutės autobusų parke.

Mero pavaduotojai S.Skutulienei užkliuvo, kad abiejų dienotvarkės klausimų pranešėjas yra pats komiteto pirmininkas A.Jakas. Be to, ji tikino nežinanti, kokios finansinės problemos spaudžia autobusų parką. O jei A.Jakas turi tokios informacijos, ji norėtų  informaciją gauti prieš posėdį. Norinti pasiskaityti anksčiau, kad galėtų posėdžio metu padiskutuoti.

S.Skutulienė samprotavo, ar nereikėtų šioje savivaldybės įmonėje atlikti vidaus auditą ir tik tada autobusų parko klausimą nagrinėti komitete, tarsi nesigaudydama situacijoje, abejojo, gal vis tik yra ir Savivaldybės kaltės dėl įmonės finansinių sunkumų...

Primename, kad Savivaldybės administracijos skola Šilutės autobusų parkui gruodžio mėnesį buvo išaugusi iki 700 tūkst. Lt, todėl įmonės administracija net tris mėnesius vėlavo išmokėti darbuotojams atlyginimus. Ši skola yra už moksleivių ir transporto lengvatas turinčių asmenų pavežimą. Įmonės darbuotojų atlyginimams per mėnesį reikia apie 200 tūkst. Lt.

Kas turi pateikti informaciją?

Vicemerės improvizacijos, trukdančios posėdžio eigą, įpykdė rajono Tarybos narį, socialdemokratą Algirdą Balčytį. Jis stebėjosi, kad atlyginimą gaunanti vicemerė, dienų dienas praleidžianti Savivaldybės administracijos pastate, drįsta iš politikų, dirbančių visuomeniniais pagrindais, reikalauti informacijos apie situaciją Savivaldybės valdomoje įmonėje.

A.Balčytis piktinosi vicemerės svarstymais (gal Savivaldybės kaltė, kad neapmokėtos skolos, gal įmonėje reikia audito?) ir griežtokai klausė: „O ką čia dirbi tada? O ko čia sėdėti tada, jei nieko iš viso nežinot?“

Antro vicemero nereikia

Nors Kontrolės komiteto dienotvarkę patvirtino penki komiteto nariai iš šešių posėdyje dalyvavusių politikų, tačiau svarstant kiekvieną klausimą atskirai valdančiosios koalicijos politikai - „darbietis“ Saulius Stankevičius, „tvarkietis“ Gintaras Bružas ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Stasė Skutulienė atsisakė dalyvauti balsavimuose.

Pradėjus svarstyti autobusų parko problemas, S.Skutulienė pirmoji pareiškė nedalyvausianti šio klausimo svarstyme. Ji vėl akcentavo kiekviename Kontrolės komiteto posėdyje jos kartojamą priekaištą komiteto pirmininkui - neva jis neparuošė komiteto posėdžio taip, kaip reikalauja savivaldybės Tarybos reglamentas ir Savivaldos įstatymas.

Vicemerė sakė norinti dirbti taip, kaip dirba kituose komitetuose ir vėl aiškino, kad jai nepakanka paskelbto klausimo ir pranešėjo pavardės, vėl reikalavo informaciją gauti iki posėdžio, kad galėtų pasirengti posėdžiui.

Tuomet jau pyktelėjo Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Jis sakė nesuprantantis, ką Savivaldybėje dirba S.Skutulienė, jei nenori išklausyti objektyvios informacijos apie situaciją autobusų parke. Jis sakė, kad visi rajono politikai skaitė apie sunkią autobusų parko darbuotojų padėtį, apie savivaldybės skolą šiai įmonei, todėl pakvietė į komiteto posėdį patį autobusų parko direktorių Artūrą Stonkų ir Savivaldybės administracijos direktorę Idą Vasiljevienė ir nori iš jų išgirsti informaciją apie skolas.

Mero pavaduotojos S.Skutulienės veiklą komiteto darbe Š.Laužikas įvertino kaip destruktyvią ir sakė kaskart įsitikinantis, jog antro vicemero etato iš viso nereikia.

Suardė kvorumą

Po vicemerės S.Skutulienės identišką giesmę apie informacijos trūkumą giedojo ir partijos Tvarka ir teisingumas politikas G.Bružas.

Komiteto pirmininkas A.Jakas ir komiteto narys A.Balčytis jį ragino visą norimą informaciją gauti dabar, tiesiai iš autobusų parko direktoriaus lūpų. Bet G.Bružas vis tiek atsisakė dalyvauti autobusų parko situacijos svarstyme, vis kartodamas anksčiau su kolegomis galimai sutartą formulę: „Nenorėčiau sėdėti tuščiai, o dalyvauti diskusijose ir prisidėti prie klausimų sprendimo“.

Dalyvauti autobusų parko klausimo svarstyme atsisakė ir S.Stankevičius, kuris prieš tai priminė jo frakcijos pareikštą iniciatyvą privatizuoti „Šilutės autobusų parką“. S.Stankevičius paneigė gandus, jog jis asmeniškai suinteresuotas privatizuoti minėtą bendrovę, tačiau mano, kad privatus verslas geriau tvarkytųsi šioje įmonėje nei Savivaldybė.

Trims valdančiosios daugumos politikams atsisakius svarstyti autobusų parko situaciją, nebeliko kvorumo ir Kontrolės komitetas negalėjo priimti sprendimo šiuo klausimu.

A.Jakas pasiūlė vis dėlto išklausyti į posėdį pakviestą autobusų parko direktoriaus A.Stonkų, kad bent jo laiko negaišintų politinių oponentų pamėgti destruktyvūs žaidimai. A.Stonkus išdėstė, kokių problemų įmonei ir ypač - darbuotojams kelia ne vieną mėnesį vilkinama ir didėjanti Savivaldybės skola.

Bet sužlugdytas Kontrolės komiteto posėdis jokio sprendimo šiuo klausimu pasiūlyti negalėjo.

Nereikalingi du pavaduotojai

Po posėdžio Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus lyderis Š.Laužikas „Šilutės naujienoms“ sakė manantis, kad pribrendo laikas svarstyti klausimą apie biudžeto lėšų taupymą, pirmiausia atsisakant nežinia ką veikiančio antro vicemero etato.

Dabar rajono Taryba rengiasi svarstyti Savivaldybės 2012 metų biudžetą ir akivaizdu, kad šis biudžetas bus apie dešimtadaliu mažesnis nei 2011 metų. Todėl, Š.Laužiko nuomone, būtų sveika atsisakyti netgi dviejų politinio pasitikėjimo pareigybių etatų: vieno mero pavaduotojo ir vieno administracijos direktoriaus pavaduotojo. Jis žadėjo parengti tokį sprendimo projektą rajono Tarybai.

silutesnaujienos.lt logo

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt