Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Image - Įkliuvo miškininkas - brakonierius

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 5 d., apie 17.00 val. gavo pranešimą, kad prie kaimo turizmo sodybos Stoniškių sen., Rukų k. girdisi šūviai. Spėta, kad čia galimai brakonieriaujama.  Atvykus po

Antradienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Net ir plečiami vaikų darželiai visų mažųjų nesutalpino

Image - Net ir plečiami vaikų darželiai  visų mažųjų nesutalpino

Pamatyti kaip atlikti remontai ir išgirsti įstaigų vadovų nuomonę apie atliktus darbus bei jų pageidavimus, ką dar būtų svarbu atlikti iki rugsėjo, - toks buvo miesto vaikų darželius apžiūrėjusių Savivaldybės

Sekmadienis, 8 Rugsėjis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Daugiabučių namų modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Image - Daugiabučių namų  modernizavimas Šilutėje tik įsibėgėja

Šilutės rajono savivaldybė jau penkerius metus aktyviai vykdo daugiabučių namų modernizavimo programą. 49 daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės jau turi naujai renovuotus, su rekonstruotomis šiluminėmis trasomis, sandariais langais ir durimis namus,

Pirmadienis, 9 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

kintu daugiabutis RENOVUOTASPo renovacijos darbų, trukusių maždaug metus, naujam gyvenimui prikeltas buvęs avarinės būklės namas Kintų centre, Kuršių g. 32.

Šis 1963 metais pastatytas aštuonbutis iki šiol bjaurojo vieno iš turistų lankomiausio Pamario miestelio veidą ir kėlė didžiulę grėsmę gyventojams, nes stogas buvo kiauras, įlinkęs, lubos viršutiniuose butuose galėjo bet kada įlūžti.

Anot daugiabutį administruojančios UAB „Šilutės būstas“ vadybininko Albino Zdanavičiaus, prasidėjus renovacijos darbams būta visko: ir priekaištų, ir nuogąstavimų. Tačiau jau nebuvo laiko laukti, namą skubiai reikėjo tvarkyti.

Namą administruojanti bendrovė iš pradžių net buvo apsisprendusi namą gelbėti net nelaukdama Europos Sąjungos finansinės paramos, nes tuomet, kai buvo pradėti ruošti dokumentai dėl avarinės būklės aštuonbučio renovacijos pagal Daugiabučių namų renovavimo programą, dar nebuvo numatyta Europos Sąjungos parama necentralizuoto šildymo namų atnaujinimui. Tačiau Vyriausybė priėmė pataisas ir galiausiai buvo leista vykdyti ir necentralizuoto šildymo daugiabučių renovaciją pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš 2007-2013 metų ES finansinės paramos laikotarpio.

Būtent Kintų aštuonbutis yra vienas pirmųjų rajone, kuriam, kaip neturinčiam centralizuoto šildymo, atlikta renovacija.

Reikėjo skubiai renovuoti

Dar 2011 metais „Šilutės būstas“ ėmė rūpintis, kad yrantis kintiškių namas, esantis Kuršių g. 32, būtų kuo skubiau renovuojamas. Nekeista, kad tokios būklės name iš aštuonių butų apgyvendinti buvo tik trys. Kitų butų šeimininkai jau seniau buvo apleidę griūvančius namus ir įsikūrę kitur.

Didžiulės pagalbos ir palaikymo UAB „Šilutės būstas“ sulaukė iš Kintų seniūno Antano Kliženčio, kuris padėjo surasti paliktų butų šeimininkus, išsibarsčiusius po visą Lietuvą, ir sukviesti juos į susirinkimą pasitarti dėl namo ateities.

„Net nesitikėdami gauti paramos iš Daugiabučių namų renovavimo programos, paskaičiavome, kiek kainuos stogo pakeitimas, nes būtent jis buvo labiausiai apgailėtinas, taip pat numatėme sienų ir pamatų šiltinimo darbus“, - „Šilutės naujienoms“ sakė UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis.

Renovacijos procesą pagreitino žinia, kad ir tie daugiabučiai, kurie neturi centralizuoto šildymo, gali pretenduoti į renovacijos finansinę paramą iš ES fondų.

Parengęs reikiamus dokumentus, namo administratorius ėmėsi renovacijos, kurią tiesiogiai galima pavadinti gyventojų gelbėjimu.

Pakilo butų vertė ir paklausakintu daugiabutis neremontuotas

Kuršių g. 32 daugiabučio renovacijos darbai, prasidėję pernai, baigti šį rudenį. Renovacijos darbus atliko konkursą laimėjusi statybų bendrovė UAB „Toluta“. Bendra rangos darbų, projektavimo parengimo ir pirkimo sutarties suma siekia maždaug 118 tūkst. 340 eurų (408 600 Lt).

Pirmiausia buvo imtasi tvarkyti avarinės būklės namo skardinį stogą su kaminais, atliktas kapitalinis perdangos šiltinimas, taip pat apšiltintos sienos, pakeisti langai, kurie dar buvo likę seni, sutvarkyti bei apšiltinti namo pamatai, prie lauko durų įrengtas naujas stogelis, laiptinėje išvedžiota elektros instaliacija ir pritaikyta bendrojo naudojimo poreikiams.

Šiandien, žvelgiant į prisikėlusį Kuršių g. 32 daugiabutį, akivaizdu, kad pakilo ir butų vertė. „Šilutės būsto“ direktorius A.Kvederis jau girdėjo, kad kitur gyvenantys Kuršių g. 32 namo butų savininkai jau ėmėsi tvarkyti savo paliktus butus. Kai kurie šeimininkai žada sugrįžti čia gyventi, kiti galbūt butus parduos.

 Džiugina naujas vaizdas

„Šilutės naujienų“ kalbinta Kuršių g. 32 namo, vieno iš butų šeimininkė Izabelė Budrikaitė (66 m.) pripažino, jog džiaugiasi, kad po renovacijos butai tapo daug šiltesni, nebeliko per stogą besismelkiančios drėgmės, džiugina ir estetinis  vaizdas.

Pašnekovė sakė, kad visus metus bendravo su statybininkais, domėjosi, kaip vyksta namo renovacijos darbai. Tiesa, moteris kol kas nuogąstauja dėl apgailėtinų laiptinių, kurios nematė remonto kelis dešimtmečius.

UAB „Šilutės būstas“ direktorius A.Kvederis sakė, kad laiptinių tvarkymas negalėjo būti įtrauktas į renovacijos programą. Tad namo gyventojai kartu su administratoriumi arba savarankiškai patys turės nuspręsti, kaip jas sutvarkyti. Kaip bebūtų, kosmetiniam laiptinių remontui neprireiks didelių lėšų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt