ZemaitaitisSeimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projektas) ir Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymo  9 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektas) – kuriais siekiama nustatyti tokį teisinį reglamentavimą, kuris nustatytų, kad asmenims nebūtų skiriama nedarbo išmoka arba piniginė socialinė parama arba jų mokėjimas  būtų nutrauktas, jeigu į šias išmokas pretenduojantis arba jas gaunantis asmuo yra neblaivus, o toks faktas užfiksuotas  kompetentingų institucijų.

Užregistruotais įstatymų projektais pirmiausia siekiama griežtinti nedarbo išmokos ir piniginės socialinės paramos suteikimo sąlygas gyventojams tam, kad tokia valstybės parama pasiektų išimtinai tik tuos asmenis, kuriems tokia parama iš tiesų reikalinga ir asmenys geba išnaudoti ją tikslingai ir tinkamai. Įstatymų projektų parengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti įdingo (asocialaus) gyvenimo būdo, žalingų gyvenimo įpročių, kurie neretai ir tampa bedarbystės, nuskurdimo, prastos gyvenimo kokybės priežastimis, trukdo tokiems asmenims integruojantis į darbo rinką, susikurti sau ir savo artimiesiems geresnę ir pilnavertiškesnę gyvenimo aplinką.

Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projekto rengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti įdingo gyvenimo būdo, dėti pastangas, integruojantis į darbo rinką, atsisakyti žalingų įpročių, kurie sąlygoja tokių asmenų nesugebėjimą išlaikyti darbo vietos. Taip pat siekiama mažinti nedarbo lygį Lietuvoje ir skatinti gyventojų užimtumą. Be abejo, priėmus siūlomą Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą pavyktų sutaupyti ir dalį valstybės lėšų, skirtų nedarbo išmokoms mokėti, bei užkirsti kelią asmenų, kurie nėra suinteresuoti integruotis į darbo rinką ar įgyti darbo įgūdžių, piktnaudžiavimui. Dėl to Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo papildyti Nedarbo socialinio draudimo įstatymą atitinkamų straipsnių nuostatomis, kurios suteiktų įgaliojimą nedarbo išmokas skiriančioms institucijoms šios išmokos neskirti arba mokėjimą nutraukti, jeigu yra gauta informacijos, kad į nedarbo išmoką pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo propaguoja asocialų gyvenimo būdą ir girtuokliauja ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Kito Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo projekto parengimą paskatino siekis taip pat motyvuoti asmenis keisti savo gyvenimo būdą. Nepasiturintys gyventojai turi galimybę pasinaudoti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatytomis lengvatomis ir kompensacijomis. Tokia valstybės teikiama parama besinaudojantys asmenys neretai stokoja motyvacijos ieškotis darbo ir gerinti savo gyvenimo sąlygas, nes valstybė juos jau ir taip remia. Asmenys nėra suinteresuoti susikurti sau ir savo artimiesiems geresnės gyvenimo aplinkos. Minėtos valstybės paramos tam tikrai asmenų grupei yra pakankamai tam, kad patenkinti minimalius poreikius, t.y. įsigytų ir vartotų pigius alkoholinius gėrimus. Dėl to asmenys nebeturi motyvacijos (nėra suinteresuoti) keisti savo gyvenimo ir dar labiau klimpsta į asocialų gyvenimo būdą. Dėl minėtų priežasčių neretai šeimose kyla ir buitiniai konfliktai, ko pasėkoje kenčia šeimose augantys nepilnamečiai vaikai.

Seimo narys R. Žemaitaitis pažymi, kad piniginė socialinė parama ir kompensacijos turėtų būti skiriamos tik tiems asmenims, kuriems tokia valstybės parama iš tikrųjų būtina ir asmenys geba ją išnaudoti tikslingai. Atsižvelgiant į tai, siūloma papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą nuostata, kuri suteiktų įgaliojimą piniginę socialinę paramą ar kompensaciją skiriančioms institucijos šių lengvatų neskirti arba jų mokėjimą nutraukti, kai į jas pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo gyvena asocialiai, t.y. girtuokliauja, ir toks faktas yra užfiksuojamas kompetentingų institucijų.

Dėl minėtų įstatymo projektų Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turėtų priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, kuriuose būtų numatyta sistema, kurios dėka policijos pareigūnai bendradarbiaudami su socialiniais darbuotojais fiksuotų tokius asmenų pažeidimus ir vėliau informacija pasiektų nedarbo išmokas ir piniginę socialinę paramą skiriančias institucijas.

Komentarai  

 
#15 valkata 2016-11-28 22:23
Ko jus saipoties,as valkata benamis nors turiu aukš.darbo neturiu o ir kam jis man.visviena niekam-nerūpiu.Geriu ir pašalpą gaunu,ne vokelyje o natūra ir papūsk man y rūrą.Debilas-Šustauskas su ubagų partija,mes kitokie,mes tikri Lietuviai,nusig ėrusių partiją-ykursim ir po 4m.su valstiečiais y koooolicija.Nepamirškit,mok ėkite-pašalpą,nejums-seimūnam spręst,gėrėm ir gersim.Savo teises-žinom,y sveikatą.
 
 
#14 hjhmzjhgn 2016-08-06 23:12
super labai proto zmogus
 
 
#13 Ramunas 2016-07-27 12:26
Niekam ne cento uzsidirbti patys turi
dykaduoniai pinigu uzsimane pagalba
suteikiama turi buti tik nuorintiems
dirbti siekiantiems geresnio gyvenimo
tuokie zmones turi buti skatinami
o pijokams ne cento gal issipagirios
viena karta, as varkstu einu I darba
keliuosi penkta ryto kad seima islaikyciau
o cia kazkuokiem latram kur ant peciaus sedi pinigu duoti reikia ne cento!!!!!!!!
 
 
#12 Linas 2016-05-27 17:36
Pasiulius, pervesti pasalpos dali uz busta ir isduodant vietoj pinigu tikslinius maisto talonus, butu isventa benamiu valkatu, ir ga taip butu uztikrintas daugeliu besidziaugianci u saugumas...nes pinigu pakankamai yra, tik ne visi tai supranta...
 
 
#11 mindaugas 2016-05-17 13:07
nu as pritariu sia sumanimui bet geriau reikejo tai siuliti ne rinkimo metu tad zmones kitaip butu maste, nes visi mes zinome kai rinkimai prsasideda tai ir prsaideda viesuokiausi pasiulimai ir pazadai
 
 
#10 2016-03-18 19:02
geras ir protingas pasiulymas gaila seniau nebuvo kam tai pasiulyti
 
 
#9 2016-01-08 14:06
Tie kur geria ir gauna socialines paramas iš tikro vargu ar kada ir dirbs, nes jie juokiasi iš mūsų dirbančiųjų, sako: jus kvailiai dirbkite, o mes ir taip turime iš ko gyventi ( pats ne kartą tą girdėjau)...Suprantu parama būtina, bet daugelis tikrai jos net neverti...
 
 
#8 2016-01-05 13:21
reikejo anksciau taip daryti nemoketi tiem alhasam jokiu pasalpu kiek pinigu pragerta kiek seimu kencia yra budu kaip padeti seimom kuriose vienas dirba bet yra tvarkingos nera darbo siluteje sunku
 
 
#7 2015-12-31 12:16
rinkiminis šou.Labai pigus...
 
 
#6 2015-12-29 20:56
Tokio neišmanėliško pasiūlymo dar neteko girdėti.Jei būtų galima tokiais paprastais draudimais ir sankcijomis motyvuoti asmenis atsisakyti įdingo (asocialaus) gyvenimo būdo,tai būtų visiškai nereikalinga visa socialinio darbo sistema. Toks pasisakymas ir seimo nario siūlymas rodo tik tai, kiek mažai seimo narys turi žinių šitoje socialinio darbo srityje.Tai ką siūlo seimo narys-absurdų absurdas. Reiktų seimo nariui išsianalizuoti tokio siūlomo projekto pakeitimo pasėkmes!
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Ukmergės naujienos

,,,,,