Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

padirbti pinigaiNetikrus banknotus gaminusiam ir į apyvartą juos pabandžiusiam išleisti jaunuoliui toks lengvabūdiškas poelgis baigėsi nekaip. Vaikinas teismo nuosprendžio, kurį išgirs Šilutės r. apylinkės teisme, laukia nelaisvėje.

Pinigus gamino namuose

Šiuo metu kaltinamasis yra suimtas. Jo teismo posėdis turėjo vykti praėjusį ketvirtadienį, bet kaltinamojo atstovas neatvyko į teismą, todėl posėdis kol kas atidėtas.

Kaip informavo Šilutės r. apylinkės teismo teisėjo padėjėja ir atstovė ryšiams su visuomene Rasa Vekterienė, vaikinas netikrus pinigus gaminosi tiesiog namie, savo kompiuteriu. Susiradęs apyvartoje esančių piniginių kupiūrų litais pavyzdžius, juos sumodeliavo „Microsoft Word“ dokumento lape. Jį su ten perkeltais kupiūrų pavyzdžiais atspausdino su prie to paties kompiuterio prijungtu rašaliniu spausdintuvu ir atspausdintus pinigus iškarpė.

Iš viso įvairiomis kupiūromis vaikinas pasigamino 1470 litų.

Jaunuolis įkliuvo bandydamas netikrais pinigais atsiskaityti už kurą, paduodamas tris banknotus po 20 litų. Per kratą pas vaikiną policija aptiko ir likusias klastotes.

Jaunuolis bus teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso 213 straipsnį „Netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimas, laikymas arba realizavimas“. Jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Padirbinėtojai siautėjo uostamiestyje

Dar visai neseniai, spalio mėnesį, pinigus namuose padirbinėjusi grupuotė sulaikyta ir kaimyniniame Klaipėdos mieste.
Tiesa, 100 litų kupiūras gaminę šeši jauni asmenys šiam „darbui“ buvo pasirengę kur kas profesionaliau nei šilutiškis. Netikros šimtinės skyrėsi nuo tikrųjų tik keliais požymiais, kuriuos pastebėti įmanoma tik atidžiai apžiūrinėjant kiekvieną kupiūrą.

Tyrimą vykdę pareigūnai stebėjosi, kad pinigų apsaugos požymiai buvo imituoti labai gerai, o kupiūrų padirbinėtojai kaskart savo gaminius tobulino.

Didžioji dauguma padirbtų litų buvo atpažinti inkasuojant prekybos centrų pajamas, tačiau keli žmonės patyrė nuostolių, kai bandydami falsifikatais atsiskaityti sužinojo, kad pinigai netikri.

Per kelis mėnesius iš apyvartos paimta per 120 padirbtų uostamiestyje veikusios grupuotės kupiūrų. Didžioji jų dalis aptikta Vakarų Lietuvoje. Neatmetama galimybė, kad nemaža jų dalis dar tebėra neatpažinti ir tebecirkuliuoja rinkoje.

Kaip atskirti netikras kupiūras?

Ne itin profesionaliai padirbtus pinigus galima atpažinti labai nesunkiai. Liečiant padirbto banknoto popierių, jis yra šiurkštesnis, o lankstant girdimas duslesnis šlamesys.

Patartina atkreipti dėmesį ir į banknoto kairėje, apačioje, esantį nominalo skaičių, ir į vandens ženklą. Tikruose banknotuose nominalo skaičiaus spalva, vartant banknotą, keičiasi iš auksinės į žalią. Padirbtuose banknotuose šis skaičius atspausdintas aukso spalvos dažais ir vartant banknotą nesikeičia.

Pakėlus banknotą prieš šviesą, greta vandens ženklo tikruose banknotuose matomas iš mažų, tvarkingai išdėstytų skylučių perforuotas nominalo skaičius. Padirbtuose banknotuose skylutės išbadytos netvarkingai, jos nevienodo dydžio, pats skaičius neryškus.

Profesionaliau padirbtuose 100 litų banknotuose ultravioletinėje šviesoje kur kas ryškiau nei tikruose švyti tris-kart pasikartojantis skaičius „100“. Kitoje pinigo pusėje padirbtuose piniguose blankiau šviečia katedra.

Apžiūrinėjant vandens ženklą prieš šviesą, jis neatskiriamas, bet jeigu apžiūrėti banknotą ne prieš langą, aiškiai matoma, kad S.Daukanto siluetas nupieštas chemikalais.

Padirbtosiose šimtinėse S.Daukanto švarkas nėra toks šiurkštus, koks yra tikrose.