Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Kuršių mariose azotas ir gyvsidabris viršija leistinas normas

Image - Kuršių mariose azotas  ir gyvsidabris viršija  leistinas normas

Kuršių marių vandens ekologinė ir cheminė būklė yra bloga, - tai „Šilutės naujienoms“ pranešė aplinkosaugininkai.Tiesa, normas viršijantis užterštumas nebūtinai susijęs su ekologine nelaime, kuri visą Lietuvą sukrėtė praėjusią savaitę. Padidėjusiai

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

VERSLO FONDAS 1Šilutės rajono mero Virgilijaus Pozingio organizuotoje diskusijoje su verslininkais dėl Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) skatinimo fondo tikslingumo pasigirdo teiginių, kad tokio fondo visai nereikia. Rajono politikas, liberalsąjūdietis Edvardas Vitkauskas tvirtino, kad minėtas fondas yra tik politikų galvos skausmas ir iš esmės verslui jokios naudos negali duoti.

E.Vitkauskas dėstė, kad Savivaldybei nereikia rūpintis verslininkų programų finansavimu, nes tam yra bankai, veikia paskolų garantijų fondas „INVEGA“.

Toks pareiškimas sulaukė įnirtingos tų verslininkų kritikos, kurių veikla susieta su smulkiausiais verslininkais, prekybininkais. E.Vitkausko požiūriu piktinosi UAB „Šilutės turgavietė“ direktorius Alfonsas Vanagas, UAB „Halė“ direktorius Rimantas Jaruškevičius bei Šilutės verslo centro „Šilutė plius“ organizatorius Edgaras Gudas.

Fondo lėšos - skoloms apmokėti

Apie SVV skatinimo fondo istoriją susirinkusiems verslininkams ir keliems rajono politikams papasakojo Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Jo teigimu, SVV skatinimo fondas buvo įsteigtas 2001 metais ir kol kas turėjo tik vienintelį lėšų šaltinį - į jį kasmet įplaukdavo 10 proc. lėšų, gautų pardavus Savivaldybei nereikalingą turtą. Šiame fonde niekada nebuvo daug lėšų, tačiau kasmet jį papildo apie 50 tūkstančių litų.

Pasak R.Budriko, pradžioje fondo lėšomis buvo skatinamos kai kurios verslo įmonės, kurios įgyvendindavo programas, steigdamos naujas darbo vietas, reprezentavo veiklą. Metams bėgant buvo tobulinami fondo lėšų naudojimo nuostatai, kad paramą būtų galima teikti didesniam skaičiui įmonių.
VERSLO FONDAS
R.Budrikas sakė, kad kelerius pastaruosius metus fondo lėšos nebeskiriamos verslininkų projektams finansuoti - rajono Tarybai pritarus, jos yra naudojamos apmokėti Savivaldybės skolas už verslo įmonių atliktus darbus. „Verslininkai nepateikia paraiškų paramai gauti ir nepateikia pasiūlymų, kaip tobulinti fondo nuostatus“, - konstatavo Savivaldybės atstovas.

R.Budrikas akcentavo, kad Savivaldybė smulkioms ir vidutinėms verslo įmonėms dabar daug padeda, gerindama Šilutės miesto ir rajono gyvenviečių aplinką ir infrastruktūrą,  įgyvendindama dešimtis ES finansuojamų projektų. Verslininkai turi galimybę atlikti europinių projektų darbus. Todėl, R.Budriko nuomone, SVV skatinimo fondas, sukaupiantis nedideles lėšas, šiuo metu nėra reikalingas.

Valdžios argumentai - iš piršto laužti

Kad verslininkai nepateikia programų, siekdami pasinaudoti fondo lėšomis, tikino ne tik R.Budrikas, bet ir kiti politikai: Vaidas Pavilonis, E.Vitkauskas.

Verslininkai stebėjosi tokiomis iš piršto laužtomis valdžios kalbomis ir prašė priminti, kada Savivaldybės administracija ar rajono Taryba būtų skelbusi kvietimus tokioms paraiškoms teikti.
Politikai ir valdininkai nesugebėjo atsakyti į šį klausimą.

Verslininkai R.Jaruškevičius ir E.Gudas piktinosi, kad rajono valdžia ir politikai per visą dešimtmetį nesugebėjo sukurti tokių SVV skatinimo fondo nuostatų, kad verslininkai galėtų pasinaudoti jiems skirta parama. Jų neįtikino teiginiai, kad jau ketverius metus niekas iš verslininkų neteikia paraiškų paramai. „Raskit man tokį žmogų, kuriam nereikia pinigų“, - valdžios argumentus griovė verslininkas R.Jaruškevičius.

Po susitikimo verslininkai Edvardas Jurjonas ir Virginija Vaitiekienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad prieš pusmetį kreipėsi į Savivaldybės administraciją dėl galimos paramos iš SVV skatinimo fondo. Tačiau jiems buvo atsakyta, kad nepaskelbtas kvietimas teikti paraiškoms, aiškinta, jog tobulinami fondo nuostatai.

Verslininkai - už fondą

Verslininkas ir rajono Tarybos narys A.Vanagas irgi neabejojo SVV skatinimo fondo reikalingumu. Jo nuomone, šis fondas yra vienintelis galimas lėšų šaltinis smulkiausiems rajono verslininkams - patentininkams, žmonėms, norintiems pradėti savo verslą. Tačiau kažkas vis kiša koją, kad fondo lėšomis galėtų naudotis paprasti žmonės.

Socialdemokratas A.Vanagas prieš metus rajono Taryboje vadovavo darbo grupei, kuri pateikė daug pasiūlymų, kaip naudoti SVV skatinimo fondo lėšas. Tarp siūlymų - teikti fondo paramą Darbo biržoje registruotiems bedarbiams, kurie ryžtasi steigti savo įmonę. Deja, darbo grupės parengti siūlymai net nebuvo pateikti svarstyti rajono Tarybai.

Rajono meras V.Pozingis sakė, kad šia diskusija norėta įsitikinti, ar SVV skatinimo fondas reikalingas. Jis pažadėjo vėl sudaryti darbo grupę, kuri parengs pasiūlymus, kaip patobulinti fondo nuostatus. Į darbo grupę bus pakviesti verslo žmonės, rajono politikai, Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Silutes naujienu LOGO

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt