Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

Image - Lietuvoje užfiksuoti rekordai: paskelbė, kur buvo šilčiausia

  Trečiadienį Nidoje ir Šilutėje pasiekti sausio 15 dienos šilumos

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Kuršių mariose azotas ir gyvsidabris viršija leistinas normas

Image - Kuršių mariose azotas  ir gyvsidabris viršija  leistinas normas

Kuršių marių vandens ekologinė ir cheminė būklė yra bloga, - tai „Šilutės naujienoms“ pranešė aplinkosaugininkai.Tiesa, normas viršijantis užterštumas nebūtinai susijęs su ekologine nelaime, kuri visą Lietuvą sukrėtė praėjusią savaitę. Padidėjusiai

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

Image - Skelbiami 2020 m. karo prievolininkų sąrašai: 18-23 m. jaunuoliai kviečiami pasitikrinti, ar pateko

  Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais – šiandien paskelbti 2020 m. karo prievolininkų sąrašai. Jie skelbiami šioje interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt. Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės

Trečiadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugose sužibo penktoji Padėkos vakaro žvakutė

Image - Saugose sužibo penktoji  Padėkos vakaro žvakutė

Yra laikas dirbti ir laikas pasidžiaugti darbo vaisiais. Saugų seniūnijos kolektyvas, norėdamas atsidėkoti už įvairiapusę pagalbą, į penktąją Padėkos vakaro šventę pakvietė Savivaldybės atstovus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, mokyklų vadovus, saviveiklininkus,

Ketvirtadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Stintų žvejai Rusnėje. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šiemet gan anksti prie Lietuvos krantų pasirodžiusi stinta į pajūrį mėgėjus traukia iš visos šalies, praneša LTV „Panorama“.

Tačiau aplinkosaugininkai susirūpinę, kad ne visi žvejai laikosi taisyklių, o mėgėjiška žvejyba neretai virsta versline.

Tuo metu, kai dauguma žmonių po dienos darbų jau ruošiasi poilsiui, ant Palangos tilto gyvenimas tik prasideda.Vietas žvejai skuba užsiimti dar nesutemus, nes jei pučia žvejybai palankus šiaurės vakarų vėjas. Pavėlavusiems rasti kur įmerkti graibštą – kiek sunkoka.

„Kurioje pusėje geriausiai kimba, ten visi ir puola“, – pasakojo vyras.

„Būna pilna, nėra net kur pasistatyti to aparato, nėra vietos. O dabar vietos kiek nori, nes nėra žuvies“, – tvirtino kitas žvejys.

Mėgėjai sako, kad šiemet anksti pasirodžiusios stintos ant Palangos tilto juos atginė dar gruodį. Žuvies šiemet esą tikrai yra. Kas keletą minučių, kad būtų šilčiau, kilnodami tinklinius samčius, ant tilto žvejai sako išbūnantys iki paryčių.

"Stintos dieną nepagausi, nes ji būriuojasi giliau jūroje. O naktį pribloškia ją prie kranto“, – aiškino jaunas vyras.

Kitas žvejys tvirtino per naktį pagaunantis 10–12 kilogramų žuvies.

Nors žvejai teigia, kad šviežiais agurkais kvepiančios žuvies parneša namiškiams ar draugams, ne paslaptis, kad sunkmečiu žvejyba padeda ir užsidirbti.

Tačiau Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, patikrinę ant Palangos tilto žvejojančius mėgėjus, nustatė, kad kai kurie jų neturi licencijų. Parai ji kainuoja 10 litų, o mėnesiui – 100 litų.

Taip pat nustatyta, kad kai kurie mėgėjai naudoja kur kas didesnius nei leidžiama, net iki 6 metrų skersmens graibštus. Jiems skirtos baudos, o įrankiai konfiskuoti.

„Tai yra, liaudiškai šnekant, brakonieriavimas. Įstatymuose numatyta, kad įrankiai turi būti iki 3 metrų diametro ir tokiu galima žvejoti. Čia yra išimtis padaryta įstatymuose ir leidžiama tokiais įrankiais žvejoti nuo Palangos tilto. Nes likusioje Lietuvos darlyje tokie įrankiai yra laikomi nelegaliais ir jų naudoti neleidžiama“, – tvirtino Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Andrius Kairys.

Pareigūnai sako pastebėję, kad žvejyba ant Palangos tilto kartais iš mėgėjiškos virsta verslinė. Tačiau uždrausti žvejoti nuo seno pamėgtoje vietoje kol kas nežadama.

Su žvejais kovoja ir kurorto savivaldybė, nes pritvirtindami metalinius keltuvus graibštams pakelti, šie gadina pernai restauruoto tilto turėklus.

lrt logo

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt