Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

Image - Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

  Sekmadienį Saugų seniūnijos Sakūtėlių kaimo miške rasta galimai žmogaus

Pirmadienis, 30 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

ligonineKlaipėdos apygardos administracinis teismas gegužės 9 d. paskelbė sprendimą, kuriuo nutraukė administracinę bylą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimo reorganizuoti VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC), prijungiant jį prie VšĮ Šilutės ligoninės pripažinimo neteisėtu.

Savivaldybės Taryba minėtą sprendimą priėmė 2015 m. gruodžio 23 d., tačiau Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška jį apskundė teismui. Tuomet Savivaldybės vadovybės užmačios apjungti dvi jai priklausančias sveikatos priežiūros įstaigas, kurios teikia skirtingo lygio sveikatos priežiūros paslaugas, buvo laikinai sustabdytos, kol bus įsitikinta, ar toks apjungimas neprieštarauja įstatymams.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau gavo Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kad minėta byla nutraukta, ir apgailestavo, kad keturi mėnesiai sugaišti teisminiams ginčams. „Šilutės naujienoms“ jis sakė, kad nedelsiant bus atnaujintas Šilutės PSPC reorganizavimo ir prijungimo prie Šilutės ligoninės procesas.

Meras teigė, kad savivaldybės Taryba ir administracija siekia, kad lėšos, kurios skiriamos rajono žmonių sveikatos priežiūrai, būtų naudojamos racionaliai, efektyviai ir naudingai žmonėms. Dabar dvi medicinos įstaigos veikia viename kieme ir, galima sakyti, po vienu stogu, daug gydytojų dirba abiejose įstaigose. Abi įstaigos turi atskiras laboratorijas, buhalterijas, administracijas ir t.t.

Preliminariais duomenimis, PSPC prijungus prie Šilutės ligoninės kasmet bus sutaupyta apie 60 tūkst. Eur.

Susisiekti su Šilutės PSPC vadovu L.Indriuška „Šilutės naujienoms“ nepavyko. Sekretorė informavo, kad vadovas atostogauja ir į telefono skambučius neatsiliepia. Vadovą pavaduojantis gydytojas Egidijus Jackevičius nežino, ar Šilutės PSPC  skųs Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą.

Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė mano, kad įstaigų, teikiančių skirtingo sveikatos priežiūros lygio paslaugas, apjungimas dabar pristatomas kaip siekimas ekonominės naudos - teigiama, kad racionaliau bus panaudotos sveikatos priežiūrai skiriamos lėšos.

Tačiau ji nėra įsitikinusi, kad įstaigų apjungimas yra teisingiausias sprendimas. Sveikatos apsaugos ministrės vizito Šilutėje metu buvo pasakyta, kad toks apjungimas, kad ir teisėtas, bet neatitinka ministerijos politikos.

Pasak D.Žebelienės, abiejų įstaigų finansiniai rodikliai pastaraisiais metais ir taip buvo neblogi - abi įstaigos dirbo pelningai. Jeigu reforma pradėta tik dėl finansinio racionalumo, tai netrukus turėtų būti priimtas ir kitas sprendimas - apjungti ir savivaldybės kaimiškose seniūnijose dirbančius PSPC.

Socialinių reikalų komiteto nariams, pasak D.Žebelienės, svarbu ne tik galima ekonominė nauda, bet ir kaip tokia pertvarka paveiks paslaugų kokybę. Ar abiejų sveikatos priežiūros lygių paslaugas teikiantys medikai, dirbdami vienoje įstaigoje, nebus skatinami užtikrinti didesnį ligoninės užimtumą?

Diskusijos apie tai, kad sujungus dviejų lygių sveikatos priežiūros įstaigas įmanoma dirbtinai didinti ligoninės pacientų skaičių, jau kyla Klaipėdos teritorinės ligonių kasos stebėtojų taryboje, į kurią D.Žebelienė yra deleguota atstovauti Šilutės savivaldybei.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt