Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Mariaus Mockaus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios Mariaus Mockaus, gim. 1984 m., gyv. Šilutės r., Žemaičių Naumiesčio sen., Sugintų

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Įvykiai

Apvogė namą Šilutėje

Image - Apvogė namą Šilutėje

Savaitgalį vagys įsibrovė į 43 metų vyro namus Dirvų gatvėje, Šilutėje. Šeimininkas patyrė beveik 8000 eurų

Pirmadienis, 20 Sausis Komentarai (0)

Juknaičiuose išprievartauta moteris

Image - Juknaičiuose išprievartauta moteris

  Sekmadienį 43 m. vyras namuose išžagino moterį 54 m.

Antradienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Image - Šiemet savivaldybės galės sutvarkyti beveik dvigubai mažiau kelių

Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks

Ketvirtadienis, 9 Sausis Komentarai (0)

Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

Image - Pagryniuose „Audi“ nulėkė nuo kelio - keleivė išvežta į ligoninę

  Šeštadienį apie pietus avarija įvyko Pagryniuose, prieš porą metų išasfaltuotoje Gamtos gatvėje. Stačiame posūkyje automobilis nuvažiavo nuo kelio sankasos, nuvertė ženklą ir apsivertė aukštyn

Šeštadienis, 4 Sausis Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

teismasPrekyba vaiku kaltintiems dviem šilutiškiams prokuroras prašė skirti griežtas bausmes – 8,5 ir 7 metus nelaisvės. Tačiau teismas juos išteisino, neįrodžius nusikalstamos veikos.

Išgirdę tokį nuosprendį vyrukai kėlė akis į dangų tarsi dėkodami Aukščiausiajam, vieno jų motina, prieš posėdį vis braukusi ašaras, po nuosprendžio verkė iš džiaugsmo. Išteisintieji spaudė vienas kitam rankas, puolė į glėbį gynėjams.

Vienam šilutiškiui iškart buvo nuimti antrankiai ir jis su giminaičiais laimingas paliko teismo pastatą. Kitas dar keletą mėnesių leis už grotų už ankstesnius nusikaltimus.

Prokuroras teigė iš karto rašysiąs skundą apeliaciniam teismui. Savo kaltės vyrai nepripažino, tikino, kad visa ši istorija – išpūstas burbulas, kaltinimai – sufabrikuoti, įrodymai – nekonkretūs, o prokuroras ir policijos pareigūnai po šios bylos tikriausiai tikisi sulaukti premijų.

Pernai vasarą Klaipėdos apygardos teisme nuosprendį už tą patį nusikaltimą jau išklausė Šilutės rajono gyventojai – dvidešimtmetis Deividas Irasikas, 28 metų Žygimantas Vaičiukas ir 27 metų Tomas Bartkus. Jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo penkerių iki septynerių metų.

35 metų Arūnas Vilkanauskas ir 26 metų Irmantas Ramanauskas dingo. Jie buvo sulaikyti užsienyje pagal Europos arešto orderius. Todėl baudžiamoji byla jų atžvilgiu buvo išskirta ir nagrinėta tik dabar.

Už skolą užsienyje turėjusio atidirbti šešiolikamečio laukė sunki dalia – vagiliauti Škotijos parduotuvėse. Tačiau kelią nusikaltimui užkirto policijos pareigūnai. Nepilnametis buvo išgelbėtas sustabdžius į kelionę jau vykstantį mikroautobusą. 2013 metų balandžio 5-osios naktį įtariamųjų laukė Tauragės ir Šilutės policijos pareigūnai, buvo paspęstos kelios pasalos. Netoli Gargždų sustabdytas mikroautobusas, vežiojantis žmones iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją. Tarp keleivių buvo ir šešiolikametis – globos namų auklėtinis. Pas jį lydėjusį D.Irasiką rasta kanapių. Jis kvaišalais jau buvo spėjęs pavaišinti ir šešiolikametį.

Tai patvirtino vėliau atlikti tyrimai. Tą pačią naktį sulaikyti dar trys įtariamieji. Du jų vyko lengvuoju automobiliu stebėti, ar viskas klostosi kaip suplanuota. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad šešiolikamečiui buvo perduota dešimt po 40 litų kainuojančių kvaišalų pakuočių, kurias pardavęs jis turėjo atsiskaityti su tiekėjais. Paauglys teigia, kad „žolę“ išmetė ar pametė, tačiau neatmetama, kad jis pats galėjo ją suvartoti. Paauglys už kvaišalus neatsiskaitė. Tuomet jis buvo gąsdinamas, sumuštas, jam nurodyta vykti į užsienį, kur vogdamas iš parduotuvių turėjo atsiskaityti už skolą. Įbaugintas vaikų globos auklėtinis atėjo pas direktorių ir viską papasakojo.

Saugų globos namuose gyvenusiam šešiolikamečiui likimas nepagailėjo išbandymų. Jo neaugino tėvai, kurį laiką berniuką globojo svetima moteris. Neatmetama, kad jis pats vartojo kvaišalus.

Kilus įtarimams Saugų globos namų darbuotojai keletą kartų dėl to kreipėsi į policiją. Po šio incidento šešiolikamečiu rūpinosi „Carito“ atstovės – jos pasamdė advokatą ir pateikė teismui 2896 eurų neturtinės žalos atlyginimo civilinį ieškinį. Teismas šį prašymą patenkino. Ieškinį visi trys nuteistieji turi atlyginti solidariai. Nė vienas jų kaltės nepripažino. Nuteistųjų skundus šiuo metu nagrinėja Lietuvos apeliacinis teismas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Ruslanas Ušinskas baigiamojoje kalboje teigė, kad šie šilutiškiai rengėsi vaiką išgabenti organizuota grupe iš anksto susitarę. Tai patvirtina nukentėjusiojo ir liudytojų parodymai, pokalbiai telefonu, kita bylos medžiaga. „Kaltinimai kvaili, melagingi, tarsi aš neturėčiau ką veikti ir užsiiminėčiau tokiu „marazmu“, – kalbėjo A.Vilkanauskas. – Tų žmonių, kuriems esą vadovavau, nepažįstu. Užsienyje dirbau vairuotoju legaliai, nesislapsčiau, nejaučiau jokios kaltės, todėl ir negrįžau į Lietuvą“. Jis neneigė, kad prašė Lietuvoje paieškoti žmogaus dirbti statybose užsienyje – jam esą pasakė, kad rado suaugusį vyrą.

Klaipėdos apugardos teismo nuosprendyje teigiama, kad šilutiškių kaltė – vaiko verbavimas ir gabenimas į užsienį vogti – neįrodyta. A.Vilkanauskas prašė surasti žmonių, kurie norėtų dirbti užsienyje. Nėra objektyvių įrodymų, jog kaltinamieji žinojo, kad gabenamas vaikas. A.Vilkanauskas iš teismo išėjo triumfuodamas, palinkėjęs sėkmės savo bičiuliui. I.Ramanauskui dar teks leletą mėnesių praleisti už grotų už ankstesnius nusikaltimus – vagystes, fizinį smurtą, nesunkų sveikatos sutrikdymą. „Mane turėtų išleisti rugsėjį, bet norėčiau išeiti vasarą“, – sakė savo gynėjui I.Ramanauskas.

Lrytas.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt