Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija skelbia, kada bus vykdomi didžiausi vasaros reidai

Image - Policija skelbia, kada bus vykdomi didžiausi vasaros reidai

Siekdami gerinti eismo saugumą ir mažinti avaringumą šalies keliuose, organizuoti efektyvią teisės pažeidimų prevenciją, Lietuvos kelių policijos tarnyba ir apskričių vyriausieji policijos komisariatai šią vasarą visoje šalyje organizuoja ir vykdo

Ketvirtadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Sukčiai prisistato ir FNTT tyrėjais

Image - Sukčiai prisistato ir FNTT tyrėjais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ragina gyventojus būti budrius ir jokiomis aplinkybėmis neatskleisti savo ar įmonės banko sąskaitos duomenų, kitos svarbios asmeninės informacijos

Antradienis, 16 Liepa Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutės rajone atvira liepsna degė gyvenamasis namas ir tvartas

Image - Šilutės rajone atvira liepsna degė gyvenamasis namas ir tvartas

  Šiandien 1 val. 39 min. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie

Penktadienis, 16 Rugpjūtis Komentarai (0)

Šilutės rajone – tragiška avarija: atvykę medikai konstatavo vyro mirtį

Image - Šilutės rajone – tragiška avarija: atvykę medikai konstatavo vyro mirtį

  Sekmadienį Šilutės rajone automobiliui nuskriejus nuo kelio žuvo žmogus. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 buvo gautas pranešimas apie Versmininkų kaimo Šilutės gatvėje įvykusį eismo

Pirmadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Lietuvoje daugėja vairuojančių žmonių: tik trečdalis gyventojų išsiverčia be automobilio

Image - Lietuvoje daugėja vairuojančių žmonių: tik trečdalis gyventojų išsiverčia be automobilio

  Tyrimai rodo, kad vis mažiau Lietuvos žmonių kasdien išsiverčia be automobilio, nevairuojančių mūsų šalies gyventojų per trejus metus gerokai sumažėjo. Naujausiais duomenimis, mūsų šalyje prie automobilio vairo nesėda 28 proc.

Pirmadienis, 5 Rugpjūtis Komentarai (0)

Prevencinės priemonės metu - baudos neatsakingiems vairuotojams

Image - Prevencinės priemonės metu - baudos neatsakingiems  vairuotojams

  Vasarai įsibėgėjus vis dar atsiranda vairuotojų, kuriems negalioja Kelių eismo taisyklės (KET), jie vairuoja pagal taisyklę „Mano mašina - mano taisyklės“. Siekdami mažinti KET pažeidimus, Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato

Trečiadienis, 24 Liepa Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

Image - Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

  Ketvirtadienį Kuršių mariose iš oro buvo pastebėtas objektas, kuris panašus į žmogaus kūną. Ugniagesiai šiuo metu vykdo paiešką, įtariama, kad tai nuskendusio kurėno

Ketvirtadienis, 4 Liepa Komentarai (0)

teismasPrekyba vaiku kaltintiems dviem šilutiškiams prokuroras prašė skirti griežtas bausmes – 8,5 ir 7 metus nelaisvės. Tačiau teismas juos išteisino, neįrodžius nusikalstamos veikos.

Išgirdę tokį nuosprendį vyrukai kėlė akis į dangų tarsi dėkodami Aukščiausiajam, vieno jų motina, prieš posėdį vis braukusi ašaras, po nuosprendžio verkė iš džiaugsmo. Išteisintieji spaudė vienas kitam rankas, puolė į glėbį gynėjams.

Vienam šilutiškiui iškart buvo nuimti antrankiai ir jis su giminaičiais laimingas paliko teismo pastatą. Kitas dar keletą mėnesių leis už grotų už ankstesnius nusikaltimus.

Prokuroras teigė iš karto rašysiąs skundą apeliaciniam teismui. Savo kaltės vyrai nepripažino, tikino, kad visa ši istorija – išpūstas burbulas, kaltinimai – sufabrikuoti, įrodymai – nekonkretūs, o prokuroras ir policijos pareigūnai po šios bylos tikriausiai tikisi sulaukti premijų.

Pernai vasarą Klaipėdos apygardos teisme nuosprendį už tą patį nusikaltimą jau išklausė Šilutės rajono gyventojai – dvidešimtmetis Deividas Irasikas, 28 metų Žygimantas Vaičiukas ir 27 metų Tomas Bartkus. Jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo penkerių iki septynerių metų.

35 metų Arūnas Vilkanauskas ir 26 metų Irmantas Ramanauskas dingo. Jie buvo sulaikyti užsienyje pagal Europos arešto orderius. Todėl baudžiamoji byla jų atžvilgiu buvo išskirta ir nagrinėta tik dabar.

Už skolą užsienyje turėjusio atidirbti šešiolikamečio laukė sunki dalia – vagiliauti Škotijos parduotuvėse. Tačiau kelią nusikaltimui užkirto policijos pareigūnai. Nepilnametis buvo išgelbėtas sustabdžius į kelionę jau vykstantį mikroautobusą. 2013 metų balandžio 5-osios naktį įtariamųjų laukė Tauragės ir Šilutės policijos pareigūnai, buvo paspęstos kelios pasalos. Netoli Gargždų sustabdytas mikroautobusas, vežiojantis žmones iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją. Tarp keleivių buvo ir šešiolikametis – globos namų auklėtinis. Pas jį lydėjusį D.Irasiką rasta kanapių. Jis kvaišalais jau buvo spėjęs pavaišinti ir šešiolikametį.

Tai patvirtino vėliau atlikti tyrimai. Tą pačią naktį sulaikyti dar trys įtariamieji. Du jų vyko lengvuoju automobiliu stebėti, ar viskas klostosi kaip suplanuota. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad šešiolikamečiui buvo perduota dešimt po 40 litų kainuojančių kvaišalų pakuočių, kurias pardavęs jis turėjo atsiskaityti su tiekėjais. Paauglys teigia, kad „žolę“ išmetė ar pametė, tačiau neatmetama, kad jis pats galėjo ją suvartoti. Paauglys už kvaišalus neatsiskaitė. Tuomet jis buvo gąsdinamas, sumuštas, jam nurodyta vykti į užsienį, kur vogdamas iš parduotuvių turėjo atsiskaityti už skolą. Įbaugintas vaikų globos auklėtinis atėjo pas direktorių ir viską papasakojo.

Saugų globos namuose gyvenusiam šešiolikamečiui likimas nepagailėjo išbandymų. Jo neaugino tėvai, kurį laiką berniuką globojo svetima moteris. Neatmetama, kad jis pats vartojo kvaišalus.

Kilus įtarimams Saugų globos namų darbuotojai keletą kartų dėl to kreipėsi į policiją. Po šio incidento šešiolikamečiu rūpinosi „Carito“ atstovės – jos pasamdė advokatą ir pateikė teismui 2896 eurų neturtinės žalos atlyginimo civilinį ieškinį. Teismas šį prašymą patenkino. Ieškinį visi trys nuteistieji turi atlyginti solidariai. Nė vienas jų kaltės nepripažino. Nuteistųjų skundus šiuo metu nagrinėja Lietuvos apeliacinis teismas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Ruslanas Ušinskas baigiamojoje kalboje teigė, kad šie šilutiškiai rengėsi vaiką išgabenti organizuota grupe iš anksto susitarę. Tai patvirtina nukentėjusiojo ir liudytojų parodymai, pokalbiai telefonu, kita bylos medžiaga. „Kaltinimai kvaili, melagingi, tarsi aš neturėčiau ką veikti ir užsiiminėčiau tokiu „marazmu“, – kalbėjo A.Vilkanauskas. – Tų žmonių, kuriems esą vadovavau, nepažįstu. Užsienyje dirbau vairuotoju legaliai, nesislapsčiau, nejaučiau jokios kaltės, todėl ir negrįžau į Lietuvą“. Jis neneigė, kad prašė Lietuvoje paieškoti žmogaus dirbti statybose užsienyje – jam esą pasakė, kad rado suaugusį vyrą.

Klaipėdos apugardos teismo nuosprendyje teigiama, kad šilutiškių kaltė – vaiko verbavimas ir gabenimas į užsienį vogti – neįrodyta. A.Vilkanauskas prašė surasti žmonių, kurie norėtų dirbti užsienyje. Nėra objektyvių įrodymų, jog kaltinamieji žinojo, kad gabenamas vaikas. A.Vilkanauskas iš teismo išėjo triumfuodamas, palinkėjęs sėkmės savo bičiuliui. I.Ramanauskui dar teks leletą mėnesių praleisti už grotų už ankstesnius nusikaltimus – vagystes, fizinį smurtą, nesunkų sveikatos sutrikdymą. „Mane turėtų išleisti rugsėjį, bet norėčiau išeiti vasarą“, – sakė savo gynėjui I.Ramanauskas.

Lrytas.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt