Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

madraset-do5anSavo atstovą į redakciją atsiuntę Šilutės Sodų g. 2 namo gyventojai piktinasi greta jų namo esančios M.Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviais, pertraukų metu ateinančiais parūkyti į namo laiptines ir teršiančiais namo aplinką.

Problema sena, apie ją jau ne kartą rašyta. Bet šio namo gyventojai sumanė ir būdą, kaip apsaugoti savo laiptines. Jie siūlo mokyklos teritorijoje pastatyti palapinę - rūkyklą, kad mokinių nuorūkų prie savų namų nereikėtų rankioti niekuo dėtiems miestelėnams.

Gyventojai kaltina mokyklos vadovus

Anot redakcijoje apsilankiusio p.Petro, šios mokyklos paaugliai kiekvieną pertrauką būriuojasi jų namo laiptinėse ir greta jų. Čia jie rūko, spjaudo ir triukšmauja, o gyventojams belieka vėliau kuopti jų paliktas šiukšles.

Vyriškis negali atsistebėti, jog rūko, anot jo, „vos nuo žemės pakilę“ penktokai, mergaitės - ne mažiau nei berniukai. Beje, mergaitės esančios dar piktesnės ir kandesnės, į pasakytą pastabą atsakančios ištisa necenzūrinių replikų tirada.

Kartą gyventojai iškvietė policiją, pareigūnai tąkart išbaidė moksleivius. „Bet juk kasdien jie prie mūsų laiptinės nestovės?“ - supratingai pasvarstė Petras su kaimynais.

Apie šią daugiabučių gyventojų problemą jau rašyta ne kartą, ir ne du. Bandėme tai pasakyti ir p.Petrui, bet vyriškis tikino, kad dėl tokios netvarkos kalti mokytojai ir mokyklos direktorius. Esą pedagogai nė karto nėra atėję pasižiūrėti, ką pertraukų metu veikia jų auklėtiniai.

Išsakęs pretenzijas mokyklos direktoriui Audriui Astasevičiui, vyras išgirdo, jog pedagogai su vaikais susitarė bent jau dėl to, kad mokyklos teritorijoje jie nerūkys. „O ką jie daro už mokyklos tvoros, jau nebe mūsų reikalas“, - atsakęs mokyklos vadovas.
„Toks direktorius negali vadovauti mokyklai“, - nutarė Petras.

Tegu rūko mokyklos teritorijoje.

Jis turi pasiūlymą su šia problema nebesusitvarkantiems mokytojams. Vyras mano, jog su šiuo moksleivių įpročiu nebesusitvarkantys pedagogai galėtų rūkantiems moksleiviams skirti mokyklos kieme plotelį rūkymui.

„Mokykla turi tokią milžinišką teritoriją, tai galėtų rasti kampelį ir leisti ten rūkyti mokiniams. Galėtų jį kokiais faneros lakštais apkalti, kaip, pavyzdžiui, vaikų darželiuose pavėsines, jei mokytojams akis bado rūkantys vaikai“, - sakė Petras.

Jo nuomone, taip bent jau būtų apsaugoti niekuo dėti aplinkinių namų gyventojai.

Mokytojai apsilanko laiptinėse

Toks pasiūlymas nesudomino mokyklos direktoriaus A.Astasevičiaus. „Apie tai negalime net galvoti“, - sakė jis „Šilutės naujienoms“.

Mokyklų teritorijos visoje Lietuvoje yra paskelbtos nerūkymo zonomis, tad leidimas rūkyti kad ir atskiroje palapinėje būtų nusižengimas įstatymams.

Direktorius priminė, kad mokinių rūkymas - ne tik Šilutės M.Jankaus, bet ir visų kitų visos Lietuvos mokyklų skaudulys. Problema nuolat nagrinėjama mokyklų vadovų pasitarimuose, dar kartą aptarta ir ketvirtadienį vykusio direktorių pasitarimo metu.

Praėjusią vasarą mūsų rajono savivaldybės Taryba priėmė sprendimą, kad nepilnamečiams rūkyti viešose vietose draudžiama, už tai gali būti skiriamos baudos tėvams. Bet Konstitucinis teismas, pasak A.Astasevičiaus, netrukus paskelbė kitą naujieną: esą panašūs savivaldybių tarybų draudimai prieštarauja kitiems teisės aktams. Taigi išeitis viena - keisti įstatymus. O tai jau tikrai - ne A.Astasevičiaus ir ne rajono Tarybos jėgoms.

Pasak direktoriaus, mokytojai nuolat aplanko aplinkinių daugiabučių laiptines, išveja vaikus tai iš vienos, tai iš kitos laiptinės.

Bet tai - kova su vėjo malūnais, nes sukę apsukę mokiniai susiranda kitas „slaptavietes“. „Pagaliau, mokytojai yra labai užimti ir pertraukų metu, tad visą laiką lakstyti po namus ir ieškoti besislapstančių rūkalių jie neturi laiko“, - sako direktorius.

Vienas rūkymo prevencijos būdų yra netikėti mokinių patikrinimai pertraukų metu, bet ir tai gelbsti menkai.

Protokolų surašoma vis daugiau

„Apie moksleivių rūkymą mokyklų teritorijose negali būti nė kalbos, tai aiškiai numatyta Alkoholio ir tabako kontrolės įstatyme“, - aiškų atsakymą M.Jankaus gatvės gyventojams turi Šilutės r. policijos komisariato Viešosios policijos Prevencijos poskyrio viršininkas Artūras Silius.

Anot A.Siliaus, pareigūnai lanko moksleivių pamėgtas rūkymo vietas ir gavę informacijos iš gyventojų, ir savo iniciatyva. Štai pernai iš viso viešoji policija už rūkymą vietose, kur tai daryti draudžiama, surašė 49 ATP protokolus, 37 iš jų - nepilnamečiams.

Užpernai tokių protokolų surašyta 38, nepilnamečiams - 21. Bet baudelės už tokį pažeidimą yra tokios, kad negąsdina netgi moksleivių - 10 ar 20 litų už pažeidimą dažnas iš jų susimoka ir be tėvų pagalbos. O skirti didesnes baudas įstatymai leidžia tik prasižengus pakartotinai.