Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ventės rago stotyje sužieduotų paukščių rekordas - jau 107 tūkstančiai

Image - Ventės rago stotyje sužieduotų paukščių rekordas - jau 107 tūkstančiai

Esame naujo rekordo per pastaruosius 90 metų išvakarėse - penktadienį, spalio 12 dieną Ventės rago ornitologinėje stotyje buvo sužieduota jau 107 tūkstančiai sparnuočių, skaičiuojant nuo šių metų sausio 1-osios.Stoties vedėjas

Ketvirtadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Seimo narys R.Žemaitaitis - apie savo ir partijos planus valdžioje

Image - Seimo narys R.Žemaitaitis - apie savo ir partijos planus valdžioje

Partijos Tvarka ir teisingumas statusas Lietuvos valdžioje pasikeitė: ji atsidūrė valstybės valdančiojoje koalicijoje, liko be Rolando Pakso ir Kęsto Komskio, o didesnioji partijos pusė išsirinko naują pirmininką, mūsų žemietį Remigijų

Ketvirtadienis, 18 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės teismo rūmai kelsis arčiau Savivaldybės pastato

Image - Šilutės teismo rūmai kelsis arčiau Savivaldybės pastato

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose dirba 7 teisėjai ir dar 22 jiems padedantys darbuotojai. Jau kelerius metus Šilutės rūmuose dirbantys žmonės laukia arba pastato rekonstrukcijos, arba iškeldinimo dirbti į naujas

Šeštadienis, 20 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

jaunimo kv_adresaiReketas vidury baltos dienos - taip keli Šilutės daugiabučių namų bendrijoms vadovaujantys pirmininkai apibūdino pasiūlymus 220 eurų atiduoti nežinia iš kur atsiradusiai viešajai įstaigai „Perspektyvus jaunimas“ už darbo saugos kursus ir techninės priežiūros dokumentaciją.

Tas „jaunimas“ pirmininkams, bandžiusiems atsisakyti, netgi pagrasino „užsiundyti komisijas“.

Iš karto pagrasino komisija

Šilutiškis vienos bendrijos pirmininkas pasakoja, jog reikalavimą (kito žodžio vyras neranda) užsisakyti nurodytoje įstaigoje minėtus dokumentus ir lankyti 3 dienų darbo saugos kursus gavo telefonu. Vyras bandė aiškintis, iš kur staiga ant bendrijų galvų nukrito tokie reikalavimai, sulaukė griežto skambinusios moters paaiškinimo, jog visa tai padaryti privalu, o jei ne - „bus užsiundyta komisija“.

Vyras paprašė atsiųsti pasiūlymą raštu ir netrukus sulaukė kurjerio su registruotu laišku.

Pasiūlyme jau buvo nurodyta, kad VšĮ „Perspektyvus jaunimas“, vadovaujama direktoriaus Martin Chilman, sudaro sutartį su šio pirmininko vadovaujama Šilutės daugiabučių namų bendrija. VšĮ „Perspektyvus jaunimas“ įsipareigoja „paruošti dokumentaciją pagal bendrijos pirmininko pasirinktus punktus“: darbų saugos instrukcijas (įvadinės darbuotojams, įvadinė elektrotechnikos personalui, pirmosios pagalbos, darbo kompiuteriu, darbo kopijavimo aparatu, patalpų valymo, kiemų tvarkymo, cheminių medžiagų naudojimo įsakymai ir kitos instrukcijos); darbų saugos ir priešgaisrinės saugos pažymėjimus; teikti konsultacijas.

Dar nurodoma, jog sutartis vykdoma energetinio efektyvumo didinimo asociacijos vardu, o užsakovu pavadintas bendrijos pirmininkas už tai turės „jaunimui“ sumokėti 220 eurų.

Atsikratė pažadėjęs kreiptis į policiją

Šilutiškis internete pasidomėjo ta viešąja įstaiga - ji sukėlė abejonių: nurodyti keli įstaigos adresai, joje dirba tik vienas žmogus.

Netrukus šilutiškis sulaukė dar vieno VšĮ „Perspektyvus jaunimas“ laiško, kuriame jam buvo pranešta, jog jau rengiama abipusė sutartis...

Apstulbęs šilutiškis nedelsdamas surinko Klaipėdos telefoną ir išgirdo, jog kurjeriui jis pasirašė ne dėl to, kad gavo registruotą laišką, o ant sutikimo pirkti paslaugą iš minėtosios VšĮ. Todėl ši jau ir pradėjusi savo darbą.

„Jūs tiesiog apgaulingai gavote mano parašą“, - konstatavo pirmininkas ir iš karto įspėjo įmonės atstovę neturintis laiko 3 dienas gaišti kursuose.
„Atsiųskite 220 eurų, ir mes jums išsiųsime dokumentus“, - nuskambėjo „konsultantės“ atsakymas.

Bet vos tik šilutiškis garsiai prasitarė, jog norėtų kreiptis į policiją, nuskambėjo pasiūlymas atidėti abipusį bendradarbiavimą ir pažadas, jog konsultantai su juo susisieks rudenį...

Bendrijos pirmininkas prisimena visokių pasiūlymų gavęs ir prieš porą metų, kai buvo paskelbtas visuotinis įvairių bendrijų dokumentų keitimo vajus. Tada atsirado ir tokių įmonių, kurios reikalavo, pavyzdžiui, bendrijos įstatus užsisakyti pas juos ir „tik“ už 300 eurų. Atsisakius irgi grasino komisijomis ir baudomis.

Mūsų kalbinamas pirmininkas sako įstatus susitvarkęs Šilutėje už 100 eurų, be to, nemažai dokumentų ir pats sugeba susitvarkyti.

Panašių istorijų „Šilutės naujienoms“ pasakojo ir dar kelių bendrijų pirmininkai ir buhalterės.

Neskubėkite pasirašinėti

Kelioms bendrijoms vadovaujantis kitas šilutiškis tik ranka numojo, kai paklausėme, ar ir jis gavo panašių pasiūlymų. „Elektroniniu paštu gaunu visokių pasiūlymų, bet net nekreipiu į juos dėmesio - ištrinu. Pats susitvarkau visą reikalingą dokumentaciją, turiu darbo saugos pažymėjimą, tai kodėl turėčiau leisti bendrijų pinigus neaiškios kilmės įmonių paslaugoms pirkti? O pastaruoju metu man jau tokių pasiūlymų beveik nebeteikia, matyt įsitikino, kad nesusigundau. Turbūt ieško naujų patikliųjų“, - sako pašnekovas.

Kitiems jis pataria pirmiausia mąstyti ir gerai įsiskaityti į visus gaunamus pasiūlymus, jei kas neaišku - pasiaiškinti, ir tik tada pasirašyti.

Sutartis - nelygiateisiška

Tą patį pataria ir Savivaldybės Ūkio skyriaus specialistė Alina Overlingaitė. Netrukus po to, kai sulaukė šilutiškių skundų dėl prievarta siūlomų paslaugų, ji išsiuntė visoms bendrijoms raginimus nepasirašinėti jų neįsigilinus į turinį. Ji rekomenduoja pasidomėti, kas tokias paslaugas gali teikti pigiau.

Pasak specialistės, „Perspektyvaus jaunimo“ sutartį skaitę teisininkai pripažino, jog ji nėra lygiateisiška - VšĮ sau sutartyje numatė žymiai daugiau teisių nei „Užsakovui“.

„Šilutės naujienos“ paprašė Lietuvos Būsto rūmų prezidento Juozo Antanaičio komentaro - jis nepradžiugins daugiabučių namų savininkų bendrijų: darbo saugos instruktažai būtini visose bendrijose, jei jos turi nors vieną įdarbintą darbuotoją. Instruktažus gali atlikti tik darbo saugos kursus baigę ir pažymėjimus gavę asmenys. Taigi bendrijos pirmininkas ar kitas darbuotojas turi turėti galiojantį darbo saugos pažymėjimą.

Pasak J.Antanaičio, pažymėjimą turintis darbo saugos instruktorius ir instruktažai nebūti tik tada, jei bendrija visiems darbams atlikti (tvarkyti buhalteriją, prižiūrėti šilumos mazgą, tvarkyti aplinką, atlikti namo techninę priežiūrą ir kt.) samdo kitas įmones arba verslo liudijimus turinčius asmenis.

„Tokia tvarka numatyta įstatymais, nes daugiabučių gyventojai negali savo turto, vertinamo tūkstančiais eurų, patikėti bet kam. Bendrija yra juridinis asmuo, vadovaujamas pirmininko. Jis turi saugoti bendrijos narių turtą, laikydamasis įstatymų, priimtus darbuotojus turi instruktuoti apie darbo saugą taip, kaip ir kiekvienos kitos įstaigos vadovas“, - sakė J.Antanaitis.

Komentarai  

 
#1 kaunietis 2017-10-21 20:45
Perspektyvaus jaunimo vietoje paduociau į teismą už šį straipsnį. AKIVAIZDUS NEPROFESIONALU MASINA AKYVAIZDUS VARYMAS Į VIENUS VARTUS. KODĖL PVZ NENAGRINEJAMA KAD.
1) ZIOPLOKAS PIRMININKAS. PASIRAŠO IR TEIGIA KAD NEPASIRAŠES. GAL BĖGA NUO ATSAKOMYBES
2)220EUR YRA PIGI KAINA. KODĖL NEPASIDOMIMA KIEK KAINUOJA ŠIOS PASLAUGOS PAS KONKURENTUS
3.ISTATU PATVIRTINIMO Kaina turėtų būti 400-500eur.Ko NEPASIDOMIMA kokie notaro ir registrų centro įkainiai už paslaugas.

Tvirtiname ir mes kai kurių bendrijų įstatus, bet už 300eur tikrai nedarome, nes tiesiog bankrutuotume
 

Ukmergės naujienos