Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

Image - Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

  Sekmadienį Saugų seniūnijos Sakūtėlių kaimo miške rasta galimai žmogaus

Pirmadienis, 30 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

uzmuse medisĮ teismo posėdį aiškintis medžio užmuštos traksėdiškės mirties aplinkybių atvykusi Savivaldybės juristė Lina Pašinskytė įstaigos garbės neapgynė. Posėdžio metu teismui kilo daug klausimų, į kuriuos specialistė atsakyti nepajėgė.

Nutarta, kad išsamesnius parodymus vasario viduryje turės duoti Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Pasiaiškinti dėl želdinių priežiūros gali tekti ir Savivaldybės gamtosaugininkui Remigijui Rimkui.

Tokio skausmo nelinki niekam

Teisme nagrinėjama nelaimė įvyko praėjusių metų rugsėjo viduryje. Traksėdžiuose gyvenusi 65 metų Ona Valienė ėjo iš Šilutės poliklinikos. Ties H.Šojaus dvaru ant moters užvirto smarkaus vėjo gūsio išjudintas klevas. Nuvirtęs medis prispaudė praeivę prie žemės. Moteris mirė vietoje.

Žuvusiosios dukrų Sandros Viskintienės ir Daivos Šimkevičienės įsitikinimu, jų mama būtų likusi gyva, jei gyvybę atėmęs klevas būtų buvęs laiku nupjautas. Tuo pasirūpinti turėjo Savivaldybė, kuri yra suformavusi želdinių priežiūros komisiją. Pastaroji, kurios pirmininkas - Šilutės seniūnas R.Steponkus, ir yra atsakinga už tinkamą želdinių priežiūros vykdymą.

Didelį emocinį šoką dėl motinos žūties patyrę O.Valienės artimieji iš Savivaldybės prašo priteisti 150 tūkstančių neturtinei žalai atlyginti.

Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjos Dalios Gumuliauskienės paprašytos paaiškinti, kuo jos grindžia neturtinės žalos dydį, žuvusiosios dukros sunkiai tramdė ašaras.

„Esu išsiskyrusi, auginu du mažamečius vaikus. Po skyrybų gyvenome su mama, ji mane rėmė ir finansiškai, ir morališkai. Po laidotuvių labai suprastėjo sveikata. Buvo surakinę stuburą, „atėmę“ kairiąją koją, dar iki šiol negaliu užmigti be raminamųjų“, - pasakojo S.Viskintienė.

„Mama buvo visas mūsų gyvenimas“, - ištarė ir ašaras tramdanti Daiva Šimkevičienė. Pasak moters, ją kasdien persekioja mintys apie tragišką mamos mirtį. Tokios kančios ir išgyvenimų žuvusiosios dukra sakė nelinkinti patirti nė vienam.

Skundą pateikusių traksėdiškių advokatas Rimvydas Kairys neabejoja, kad teismas priims jo klientėms palankų sprendimą. Pagrindinis klausimas - kokia suma teisėja įvertins moralinės žalos dydį.

„Savivaldybės atsakomybei atsirasti pakanka fakto, kad ji neveikė taip, kaip pagal įstatymus privalėjo veikti. Mes neieškome vieno kalto tarnautojo. Šiuo atveju už įvykį atsako Savivaldybė, kadangi nelaimė įvyko jai priklausančioje teritorijoje“, - sakė advokatas.

Gynybai pritrūko argumentų

Savivaldybės teisių ginti atsiųsta Juridinio skyriaus vyr. specialistė L.Pašinskytė teigė, kad Savivaldybė su skundu nesutinka. Esą, inventorizacijos plane medis nebuvo pažymėtas kaip šalintinas. Tačiau kada paskutinį kartą atlikta želdinių inventorizacija, atsakyti negalėjo.

L.Pašinskytė nežinojo ir to, kas kiek laiko privaloma tikrinti medžių būklę. Iš jos kalbos buvo galima suprasti, kad seniūno R.Steponkaus vadovaujama želdinių priežiūros komisija medžių kirtimo klausimus sprendžia tik tada, kai yra gaunami konkretūs prašymai.

Savivaldybės atstovė taip pat negalėjo pateikti duomenų, kaip konkrečiai yra vertinama kiekvieno medžio būklė. Nors pagal želdinių priežiūrą reglamentuojančius teisės aktus, ji turėtų būti vertinama laboratoriškai: medyje išgręžiama skylutė, paimamas medienos pavyzdys, kuris pagal tam tikrus kriterijus apžiūrimas mikroskopu.

Savo akimis matė puvenas

Į įvykio vietą atvykę ir klevą supjaustę ugniagesiai gelbėtojai konstatavo, kad lietus jau buvo paplovęs medžio šaknis, tad šios buvo papuvusios.

Sužinojęs apie močiutės mirtį prie H.Šojaus dvaro, kur įvyko nelaimė, nuskubėjo ir žuvusiosios anūkas Mindaugas. Vaikinas pasakojo, kad klevas jau buvo supjaustytas gabalais, tačiau aiškiai matėsi, kad dalis kamieno yra sutrūnijusi.

Spauda jau rašė apie tai, kad šalia nelaimės vietos gyvenanti sutuoktinių Jurgšat pora prieš šešerius metus prašė leidimo pavojingai pasvirusį klevą nupjauti. Tačiau to padaryti neleido aplinkosaugininkai. Haris ir Stasė Jurgšat buvo „apdovanoti“ pinigine bauda už tai, kad be leidimo nupjovė kitą šalia augusį medį.

Juristė teigė apie šį įvykį nieko nežinanti, tad teismas nutarė kitame posėdyje apklausti ir šilutiškius Jurgšat.

Kitas teismo posėdis Klaipėdoje įvyks vasario 13 dieną.

Silutes naujienu LOGO copy

Susiję straipsniai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt