Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

 JAKO BYLA POZINKIS IR BUDRAITIS 2Šilutės savivaldybės politikas Arvydas Jakas pagaliau sulaukė Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo jis apgynė savo garbę ir orumą.

Teismas įpareigojo Šilutės miesto televizijos „Šilutės TV“ prodiuserį Marijų Budraitį ir jam interviu davusį savivaldybės politiką Virgilijų Pozingį paneigti viešai paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją, sumokėti neturtinę žalą bei teisminiame ginče patirtas išlaidas.

Politiko rinkėjai - nupirkti girtuokliai?

Konfliktas prasidėjo dar 2015 metų pavasarį savivaldybės mero rinkimų maratono metu.

Šilutės miesto televizijos 2015 m. kovo 28 d. laidoje „Šilutė per savaitę“ politikas V.Pozingis, duodamas interviu, išsakė tikrovės neatitinkančią bei A.Jako garbę ir orumą žeminančią informaciją: neva A.Jakas pirko savo rinkėjų balsus, o A.Jako rinkėjai - neva alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys.

V.Pozingis priešais televizijos kamerą tvirtino, kad už girtuoklių balsus buvo mokama po 3-5 eurus, sakė, kad jam su tokių rinkėjų išrinktu politiku - nepakeliui ir t.t.

Įrodymų neturėjo

A.Jakas, sužinojęs apie paskelbtą informaciją, nedelsdamas prašė laidos prodiuserio M.Budraičio ir paties V.Pozingio paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją ir atsiprašyti, tačiau tuomet jokios reakcijos iš minėtų asmenų nesulaukė.

Klaipėdos rajono apylinkės teismui A.Jakas pateikė pažymas, kad  Klaipėdos apygardos prokuratūroje, Tauragės apylinkės prokuratūroje bei Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono policijos komisariate nebuvo ir nėra pradėtų ikiteisminių tyrimų A.Jako atžvilgiu dėl rinkėjų  papirkinėjimo ir balsų pirkimo.

Bylos dėl V.Pozingio komentarų tyrimo metu nei V.Pozingis, nei M.Budraitis nepateikė jokių faktinių įrodymų apie tariamus politiko A.Jako rinkėjų balsų pirkimus.


V.Pozingis, neigdamas savo kaltę, bandė aiškinti, kad jis kalbėjęs ne konkrečiai apie A.Jako balsų pirkimus, bet tik išreiškęs savo neigiamą nuomonę apskritai apie balsų pirkimus.

Tačiau teismas, ištyręs gautus parodymus ir išklausęs laidos garso įrašą, nusprendė, kad atsakovas V. Pozingis laidoje paskelbė kategoriškus teiginius apie ieškovą A.Jaką - nurodė jo vardą, pavardę, laidoje visuomenei buvo perduota žinia apie balsų pirkimus, kaip tikrai įvykęs faktas. V.Pozingis teigė, jog A.Jakas Šilutės rajono Savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose pirko sau rinkėjų balsus, nurodė konkrečias sumas, kurias ieškovas tariamai mokėjo asmenims, dalyvavusiems balsavime. Be to, V.Pozingis aiškiai ir kategoriškai nurodė, kad A.Jako rinkėjus sudaro alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys.

Teismas tokias V.Pozingio kalbas traktavo ne kaip nuomonę, o kaip informacijos, neatitinkančios tikrovės, viešą paskelbimą.

Galėjo pasitikrinti faktus

Prodiuseriui M.Budraičiui Klaipėdos rajono apylinkės teismas paskyrė solidarią atsakomybę kartu su V.Pozingiu už tai, kad faktais nepagrįsta informacija buvo paskleista į viešumą.

Teismas konstatavo, kad laida „Šilutė per savaitę“ nėra tiesioginė laida, todėl laidos prodiuseris, montuodamas pokalbio su V.Pozingiu įrašą, skirtą viešumai, galėjo pasitikrinti faktus ir tik tada skleisti informaciją.

Verdiktas

Nors A.Jakas jautėsi, kad paminta jo garbė ir orumas, ir teismui teigė, jog yra patyręs 10 tūkstančių eurų neturtinę žalą, teismas nusprendė tenkinti A.Jako prašymą tik iš dalies.

Klaipėdos rajono apylinkės teismas nusprendė laidos prodiuserį M.Budraitį ir politiką V.Pozingį įpareigoti televizijos laidoje „Šilutė per savaitę“ žodžiu paskelbti pranešimą apie tai, kad 2015 m. kovo 28 d. laidoje „Šilutė per savaitę“ paskleista tikrovės neatitinkanti ir ieškovo Arvydo Jako garbę bei orumą žeminanti informacija.

Be to, abiems proceso dalyviams - M.Budraičiui bei V.Pozingiui - teismas priteisė sumokėti A.Jakui solidariai po 500 Eur neturtinės žalos kompensaciją bei po 503,65 Eur A.Jako bylinėjimosi išlaidų.


Beje, „Šilutės naujienų“ žiniomis, politikas V.Pozingis pasinaudojo savo teise ir apskundė Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą apygardos teismui. Straipsnio rengimo metu V.Pozingis redakcijai į telefono skambutį neatsiliepė.

Prodiuseris M.Budraitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Klaipėdos apylinkės teismo sprendimo neskųs - tiesiog palauks viso proceso galutinio rezultato. Pasak M.Budraičio, jeigu bus pripažinta, jog viešas asmuo V.Pozingis, duodamas interviu paskleidė prasimanytą informaciją, „Šilutės TV“ pareikš jam civilinį ieškinį.