Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Image - Rusniškiai apsiprato su į salą paleistais danieliais

Rusnės salos gyventojai pernai skundėsi, kad atvežtiniai danieliai, paleisti iš aptvarų, daro didžiulę žalą salos gyventojams - eina į sodybas, nuskabo vaismedžius ir kt. Rusniškius labiausiai piktino tai, kad gyvūnai

Trečiadienis, 18 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Image - Šilutės miesto gatvių medžių atnaujinimas - dar vienas neapgalvotas vykdančiosios valdžios sprendima

Jau keletą mėnesių netyla aistros dėl Šilutės miesto centrinės gatvės medžių atnaujinimo projekto įgyvendinimo. Kiekvienas valdžios priimamas sprendimas turi būti aptartas su visuomene arba bent jau tais krašto gyventojais, kuriuos

Pirmadienis, 9 Liepa Komentarai (0)

Problema

Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Image - Pensininkai prieš verslininkus: gyventi trukdo ir maisto, ir šiukšlių kvapai

Kiek benagrinėtume kaimynytės temą, - padėtis nesikeičia, dėl visomis prasmėmis „netikėlių“ kaimynų ir įvairių institucijų, ir laikraščių redakcijų durys varstomos dažniausiai.Šįkart guodžiasi ponia, daug metų gyvenanti Šilutėje, Tilžės gatvėje esančios

Ketvirtadienis, 19 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Image - Šilutės Parko gatvėje - vienpusis eismas

Šilutės miesto Parko gatvėje esančių privačių sklypų savininkams nesmagi naujiena - rajono Eismo saugumo komisija pritarė UAB „Deltos projektai“ ir Šilutės seniūnijos pasiūlymui Parko gatvėje įvesti vienpusį eismą.Tai reiškia, kad

Šeštadienis, 14 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

alkoholisJau šiandien alaus ar butelį vyno nusipirkti sumanę pirkėjai didžiuosiuose prekybos centruose privalės traukti iš kišenės asmens dokumentą. Tai naujovė, kurią sugalvojo prekybos tinklai „Maxima“, „IKI“, „Rimi Lietuva“, „Norfos mažmena“, „Prisma“ ir „Aljansas Aibė“, pavadinę ją geros valios memorandumu.

Savo amžių dabar turės įrodyti visi - ir jaunimas, ir žilagalviai senoliai. Be to, alkoholis bus parduodamas tik tuo atveju, jei už prekes mokės dokumentą pateikęs asmuo.

„Šilutės naujienos“ pasidomėjo, ar tokia naujovė tikrai paskatins žmones mažiau gerti? O gal tai tiesiog dar viena reklaminė akcija, kuri tik žemins vyresnio amžiaus žmones, o neilgai trukus ir išsikvėps?.. Pagaliau, kaip tai paveiks eiles parduotuvėse, pirkėjų ir pardavėjų emocijas?

Neparodęs dokumento alaus nenusipirksi

Vadinamąjį Geros valios memorandumą pasirašiusių didžųjų prekybos centrų vadovai teigia, kad pirkėjų dokumentų tikrinimas padės kovoti su alkoholizmu. Prie iniciatyvos neprisidėję jų konkurentai įsitikinę, kad jokios realios naudos iš to nebus.

Dar gerokai iki rugsėjo didžiųjų prekybos centrų atstovai skelbė, jog naujajai tvarkai pasirengta: iškabinti informaciniai plakatai, pirkėjai visais įmanomais būdais raginami būti sąmoningi ir informuojami, kad jei kasininkui asmens dokumento neparodys, tai ir alaus butelio nenusipirks.

Pradžioje buvo kalbėta, kad kasininkai netgi turės į kasos aparatą įvesti perkančio asmens gimimo datą. Tačiau prabilus, jog taip bus pažeidžiamas Asmens duomenų apsaugos įstatymas, tokio kontrolės mechanizmo atsisakyta. Nutarta, kad kasininkai tik paprašys parodyti dokumentą, kad galėtų įsitikinti, ar alkoholį perkantis asmuo yra sulaukęs pilnametystės.

Akcija ilgai netruks

Ką apie naująją tvarką mano šilutiškiai?

25-erių Agnė sako alkoholio neperkanti, tad ir į jo pirkimo niuansus nesigilinanti. Anot šilutiškės, jei kada ir pirktų, ji neprieštarautų pardavėjai parodyti asmens dokumentą - supranta, kad kai kurie žmonės ir iki 30-ies atrodo lyg būtų dar nepilnamečiai. Tačiau jai  nesuvokiama, kaip turės jaustis, pavyzdžiui jos tėvai ar net seneliai, kai ir jų bus paprašyta asmens dokumento? Anot Agnės, tai atrodys mažų mažiausiai keistai.

Pašnekovė mano, kad naujoji tvarka nėra iki galo apgalvota, kad reikėjo kažkaip sureguliuoti, kad būtų išvengta tokių situacijų.

Pusamžė Virginija sako kartas nuo karto alaus nuperkanti nebent savo... fikusui, mat taip laistomas šis augalas labai veši. „Daugiau alkoholio pirkti man netenka, bet manau, kad labai teisus buvo vienas pagyvenęs politikas, neseniai duodamas interviu spaudai išsitaręs, jog būtų buvę sunku sugalvoti ką nors kvailesnio“, - dėsto moteris.

Jos bendraamžis Vitalijus mano, kad gerai viskas, kas primena, jog lietuviai šiandien labai daug geria, ir kas ribos alkoholio prieinamumą. Ypač - jaunimui. Jis netgi neprieštarautų, kad panašios priemonės būtų įteisintos įstatymais. Bet Vitalijus įsitikinęs, kad tokia akcija ilgai netruks.

Panaši ir pensininkės Stasės nuomonė: tokia kontrolės sistema ilgai neišsilaikys, nes panašių jau yra buvę. Žmonės pradės piktintis, ypač tuo metu, kai baigiantis darbo dienai prie kasų išsirikiuoja ilgiausios eilės. Humoro nestokojanti moteris mano, kad tą tvarką reikėjo „įsprausti į proto rėmus“: anot jos, kai kasininkė jos - pensininkės - paprašys parodyti asmens dokumentą, tai stovintys eilėje pirkėjai iš juoko gali ir nugriūti...

Pardavėjų prašo vertinti individualiai

UAB „Šilutės prekyba“, turinčios daugiau nei 20 parduotuvių, direktorius Egidijus Kuzminskas sako apskritai esantis už laisvą kiekvieno suaugusio žmogaus apsisprendimą visose srityse. Vartojant alkoholį - taip pat.

„Manau, kiekvienas žmogus pats turėtų save kontroliuoti,kad jo veiksmų nereikėtų reguliuoti panašiomis tvarkomis. Bet negalime neigti, kad vis dar pasitaiko faktų, kai alkoholis parduodamas jaunimui, vadinasi toli gražu nesame tokie sąmoningi ir prievartos kartais reikia“, - svarsto jis.
Todėl prekybininkai, anot E.Kuzminsko, šiuo atveju atsiduria dviprasmiškose situacijose.

E.Kuzminsko nuomone, normalu, kai asmens dokumento bus prašoma jaunų žmonių, ir jie tam neturėtų prieštarauti. Tačiau kai kaimo parduotuvėlės pardavėja parodyti pasą paprašys 70-mečio sodiečio, kasdien perkančio pas ją alų, jau gali būti ne tik nesuprasta. Kitas pirkėjas dar niekuo dėtą pardavėją iškoneveiks, konfliktai eilę užlaikys.

Todėl įmonės vadovas savo bendrovės pardavėjų paprašė stengtis išvengti tokių situacijų, į kiekvieną atvejį pažvelgti individualiai ir taktiškai.

„Juk pagrindinis akcijos tikslas yra ne senukus auklėti, ne kvailą ažiotažą daryti, bet stengtis, kad alkoholis nepatektų į nepilnamečių rankas“, - sako bendrovės vadovas.

Pristatydami memorandumą prekybininkų asociacijos vadovai kalbėjo, kad nauja tvarka gali alkoholio suvartojimą sumažinti net iki 10 proc. Bet ar nebus taip, kad pardavimai sumažės tik tuose prekybos taškuose, kur bus reikalaujama asmens dokumentų? Gal nauja tvarka pasipiktinę žmonės eis apsipirkti kitur?

E.Kuzminskas mano, kad pardavimų mažėjimas bus nežymus.

„Žinoma, dokumento neturintis žmogus visada ras kur įsigyti alkoholio: jis eis ten, kur dokumento neprašys - į mažas individualias parduotuvėles. Bet nemanau, kad pardavimų mažėjimas bus žymus, nes ir pelno iš alkoholio gauname nedaug“, - sako direktorius.

Pardavėjos tikisi geranoriškumo

„Šilutės prekybos“ parduotuvėje „Dobilas“, esančioje Tilžės gatvėje, vakar nuo pat ryto alkoholinių gėrimų skyrius buvo apjuostas STOP juostomis. Taip pardavėjos įspėjo savo pirkėjus, kad rugsėjo 1-ąją svaigiaisiais gėrimais neprekiaus iš viso.

O apie tai, kad nuo rugsėjo 2-osios norintieji įsigyti alkoholinių gėrimų turės pateikti asmens dokumentus, įspėjo ir ant to skyriaus, ir ant centrinių parduotuvės durų kabantys skelbimai.

Parduotuvės vedėja Aldona Misienė sakė, jog dauguma miesto jaunimo jau įprato, kad pirkdami svaigiųjų gėrimų turi pateikti asmens dokumentą, ir daro tai net neprašomi. Kaip bus su vyresnio amžiaus pirkėjais, pardavėjos dar nežino, bet tikisi jų supratimo ir geranoriškumo.
„Bet kokiu atveju pirkėjų aptarnavimas dabar atims daugiau laiko, juk reikės su žmogumi ir pabendrauti, gal kada ir nepamatuotas pretenzijas išklausyti“, - svarstė vedėja. 

Alkoholio pardavimai mažėja

Prekybos tinklas „Egmina“ memorandumo nepasirašė. Vienas iš jo vadovų Remigijus Baltutis naująjį memorandumą vadina „absurdiška tvarka“. Anot jo, kaip kitaip pasakysi, jei dokumentų bus reikalaujama iš lazda pasiramsčiuojančių senukų?..

R.Baltutis netiki, kad dėl to išaugs alkoholio pardavimai, pavydžiui „Egminos“ parduotuvėse. Juo labiau kad šiemet pastebėta iš viso nauja tendencija - alkoholio pardavimai apskritai mažėja. Ypač - stipraus alkoholio.

Tačiau jo pardavimai nežymiai šoktelėjo prieš rugsėjo 1-ąją, nes pirmąją mokslo metų dieną alkoholinius gėrimus parduoti draudžiama.

„Egminos“ vadovai irgi laikosi nuostatos, kad svaigieji gėrimai neturi patekti į jaunimo rankas, jog reikia daryti viską, kad jaunimas kuo mažiau gertų. Kasmet apie tai kalbama su pardavėjomis, jos pasirašo pasižadėjimus alkoholio nepilnamečiams neparduoti.
„Mes - už tai, kad jaunimas negertų“, - apibendrina R.Baltutis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos