Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

Image - Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

  Sekmadienį Saugų seniūnijos Sakūtėlių kaimo miške rasta galimai žmogaus

Pirmadienis, 30 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

img710474Prieš šešerius metus Minijos kaime išpjautų medžių istoriją vis dar narplioja teismai. Baudžiamoji byla iškelta Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui, medžių pjovimo darbus vykdžiusiai įmonei "Šilutės polderiai" ir darbų vykdytojui.

Seniūnui – baudžiamoji byla

Nors Šilutės apylinkės teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį kaltinamųjų atžvilgiu, tačiau sprendimą apskundė prokuratūra, tad bylą pradėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas.

Lietuviškąja Venecija vadinamo Minijos kaimo medžių istorija sulaukė didelio atgarsio.

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad leidimą pašalinti pusantro šimto medžių pasirašęs Kintų seniūnas A.Kližentis visiškai nekaltas, nes tokio dokumento ant pylimų augantiems medžiams šalinti net ir nereikia.

Bylos metu paaiškėjo, kad nėra išlikę jokių istorinių duomenų, jog kažkas pylimo juostoje būtų sodinęs kokius nors medžius. Įvairių rūšių lapuočiai išaugo savaime.

Tačiau Kultūros paveldo departamentas įsitikinęs, kad medžių kirtėjai yra kalti ir jiems turi būti pritaikyta baudžiamoji atsakomybė.

Suskaičiavo žalą gamtai

Departamento nuomone, kai medžiai ir krūmai kertami, genimi ar pertvarkomi nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ir jos apsaugos zonoje, leidimas turi būti derinamas su Kultūros paveldo departamentu.

Paveldosaugininkai suskaičiavo, kad buvo iškirsta net pustrečio šimto medžių Minijos kaime, kuris yra pripažintas nekilnojamosios kultūros vertybe. Medžiai esą buvo vertingi elementai, o juos pašalinus buvo pažeistas šios vertybės autentiškumas, padaryta didelė neturtinė žala valstybei. Kokia suma galėtų būti įvertinti nuostoliai, byloje nebuvo paminėta.

Kitoje byloje, kur buvo skaičiuota gamtai padaryta žala, Klaipėdos apygardos teismas jau yra priėmęs sprendimą. Įvardyta, kad ant apsauginio pylimo augę medžiai buvo įvertinti 162,7 tūkst. eurų suma.

Ji buvo priteista atlyginti Šilutės rajono savivaldybei, kuri buvo pylimų rekonstrukcijos užsakovė, ir darbus vykdžiusiai įmonei "Šilutės polderiai".

Į posėdžius – iš Kauno

Tačiau įdomu tai, kad šešerius metus baudžiamojoje byloje Kultūros paveldo departamento interesams atstovauja šio departamento Kauno teritorinio padalinio vadovas Svaigedas Stoškus.

"Tai tik valstybės ir mūsų asmeninių lėšų švaistymas. Šeštus metus man tenka samdyti advokatą, kuris gintų mane teismo procesų metu. Iš Kauno į posėdžius turi važinėti specialistas. O kokią mes žalą padarėme, nėra įvardijama", – pastebėjo Kintų seniūnas A.Kližentis.

Pasak seniūno, teismų maratonas užsisuko dėl paruošiamųjų statybos darbų. Iš viso iš Europos Sąjungos fondų buvo gauta 1,4 mln. eurų suma krantinių rekonstrukcijai.

"Aplinkos ministro įsakyme parašyta, kad medžiai nuo apsauginių pylimų šalinami be jokių leidimų. Buvo net parengtas detalusis planas, kuriame pažymėta, kad bus kertami medžiai. Jį juk pasirašė ir Kultūros paveldo departamentas. O kalti liko iešmininkai", – kalbėjo A.Kližentis.

Seniūno teigimu, dauguma medžių buvo pažeisti, išpuvę, nudžiūvę, paplautomis šaknimis, stipriai pasvirę į upės vagą ir kėlė grėsmę netoliese gyvenantiems asmenims, pakrantėse esantiems laivams.

Prieš priimant sprendimą nupjauti medžius, Minijos kaime buvo surengtas Želdynų ir želdinių apsaugos bei priežiūros komisijos posėdis. Kultūros paveldo departamento atstovas nedalyvavo, nors buvo kviestas į posėdį.

"Nieko blogo nepadariau, o esu prikaltas prie kryžiaus. Juk šiai rekonstrukcijai buvo ruoštasi ne vienus metus. Stengtasi, kad Minija gyvuotų kaip laivybinė upė", – dūsavo seniūnas.

Klaipėdos apygardos teismas savo žodį šioje byloje tars spalio pabaigoje.

klaipeda.diena.lt inf.

Daugiau šio autoriaus straipsnių...

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt