Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

img710474Prieš šešerius metus Minijos kaime išpjautų medžių istoriją vis dar narplioja teismai. Baudžiamoji byla iškelta Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui, medžių pjovimo darbus vykdžiusiai įmonei "Šilutės polderiai" ir darbų vykdytojui.

Seniūnui – baudžiamoji byla

Nors Šilutės apylinkės teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį kaltinamųjų atžvilgiu, tačiau sprendimą apskundė prokuratūra, tad bylą pradėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas.

Lietuviškąja Venecija vadinamo Minijos kaimo medžių istorija sulaukė didelio atgarsio.

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad leidimą pašalinti pusantro šimto medžių pasirašęs Kintų seniūnas A.Kližentis visiškai nekaltas, nes tokio dokumento ant pylimų augantiems medžiams šalinti net ir nereikia.

Bylos metu paaiškėjo, kad nėra išlikę jokių istorinių duomenų, jog kažkas pylimo juostoje būtų sodinęs kokius nors medžius. Įvairių rūšių lapuočiai išaugo savaime.

Tačiau Kultūros paveldo departamentas įsitikinęs, kad medžių kirtėjai yra kalti ir jiems turi būti pritaikyta baudžiamoji atsakomybė.

Suskaičiavo žalą gamtai

Departamento nuomone, kai medžiai ir krūmai kertami, genimi ar pertvarkomi nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje ir jos apsaugos zonoje, leidimas turi būti derinamas su Kultūros paveldo departamentu.

Paveldosaugininkai suskaičiavo, kad buvo iškirsta net pustrečio šimto medžių Minijos kaime, kuris yra pripažintas nekilnojamosios kultūros vertybe. Medžiai esą buvo vertingi elementai, o juos pašalinus buvo pažeistas šios vertybės autentiškumas, padaryta didelė neturtinė žala valstybei. Kokia suma galėtų būti įvertinti nuostoliai, byloje nebuvo paminėta.

Kitoje byloje, kur buvo skaičiuota gamtai padaryta žala, Klaipėdos apygardos teismas jau yra priėmęs sprendimą. Įvardyta, kad ant apsauginio pylimo augę medžiai buvo įvertinti 162,7 tūkst. eurų suma.

Ji buvo priteista atlyginti Šilutės rajono savivaldybei, kuri buvo pylimų rekonstrukcijos užsakovė, ir darbus vykdžiusiai įmonei "Šilutės polderiai".

Į posėdžius – iš Kauno

Tačiau įdomu tai, kad šešerius metus baudžiamojoje byloje Kultūros paveldo departamento interesams atstovauja šio departamento Kauno teritorinio padalinio vadovas Svaigedas Stoškus.

"Tai tik valstybės ir mūsų asmeninių lėšų švaistymas. Šeštus metus man tenka samdyti advokatą, kuris gintų mane teismo procesų metu. Iš Kauno į posėdžius turi važinėti specialistas. O kokią mes žalą padarėme, nėra įvardijama", – pastebėjo Kintų seniūnas A.Kližentis.

Pasak seniūno, teismų maratonas užsisuko dėl paruošiamųjų statybos darbų. Iš viso iš Europos Sąjungos fondų buvo gauta 1,4 mln. eurų suma krantinių rekonstrukcijai.

"Aplinkos ministro įsakyme parašyta, kad medžiai nuo apsauginių pylimų šalinami be jokių leidimų. Buvo net parengtas detalusis planas, kuriame pažymėta, kad bus kertami medžiai. Jį juk pasirašė ir Kultūros paveldo departamentas. O kalti liko iešmininkai", – kalbėjo A.Kližentis.

Seniūno teigimu, dauguma medžių buvo pažeisti, išpuvę, nudžiūvę, paplautomis šaknimis, stipriai pasvirę į upės vagą ir kėlė grėsmę netoliese gyvenantiems asmenims, pakrantėse esantiems laivams.

Prieš priimant sprendimą nupjauti medžius, Minijos kaime buvo surengtas Želdynų ir želdinių apsaugos bei priežiūros komisijos posėdis. Kultūros paveldo departamento atstovas nedalyvavo, nors buvo kviestas į posėdį.

"Nieko blogo nepadariau, o esu prikaltas prie kryžiaus. Juk šiai rekonstrukcijai buvo ruoštasi ne vienus metus. Stengtasi, kad Minija gyvuotų kaip laivybinė upė", – dūsavo seniūnas.

Klaipėdos apygardos teismas savo žodį šioje byloje tars spalio pabaigoje.

klaipeda.diena.lt inf.

Daugiau šio autoriaus straipsnių...