Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

vejo jegaines perkirpo juostaPo kiek ilgiau nei metus užtrukusių statybų Juknaičių, Usėnų ir Katyčių seniūnijų teritorijose atidarytas vienas moderniausių vėjo jėgainių parkas. Šis 60 megabaitų galios Šilutės vėjo jėgainių parkas per metus šalyje savo elektros gamyba padidins iš vėjo pagaminamos elektros kiekį maždaug 30-40 proc., nes vėjo jėgainės yra naujos technologijų kartos - turi ilgesnius sparnus, aukštesnius bokštus.

Į šio parko atidarymą Stremenių kaime (Usėnų sen.) praėjusį trečiadienį rinkosi vėjo jėgainių projekto įgyvendintojai, sumanytojai, aplinkinių seniūnijų atstovai, svečiai.

Itin modernus ir galingas

Daugiau kaip 100 milijonų eurų kainavęs Šilutės vėjo jėgainių parkas - išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione, o Šilutės rajone yra vienos geriausių gamtinių sąlygų vėjo energetikai vystyti.

Iš viso parke pastatytos 24 vėjo jėgainės, kurių kiekvienos galia siekia 2,5 MW. Jėgainių aukštis - 110 m, o sparnų ilgis - net 60 metrų. Taigi visas vienos vėjo jėgainės sukimosi diametras siekia net 120 m.

Kad vėjo jėgainių veikla vyktų sklandžiai, parką prižiūrės „4 Energia“ - tarptautinės energetikos kompanijos „Nelja Energia“ padalinys Lietuvoje.

Kokia nauda rajono gyventojams?vejo jegaines juknaiciu seniunijos1

Parką pristatęs „4 Energia“ ir UAB „Šilutės vėjo projektai“ vadovas Tadas Navickas sakė, kad šių vėjo jėgainių atsiradimo procesas užtruko net 8 metus. „Dirbome sunkiai, nes projektas buvo didelis ir sudėtingas“, - sakė T.Navickas, dėkodamas Šilutės rajono savivaldybės administracijai, Lietuvos energetikos ministerijai, rangovams, vietiniams žmonėms, su kuriais pavyko atrasti bendrą kalbą ir laukuose nutiesti net 20 km kelių.

Anot T.Navicko, nuo šiol 20 metų su Šilutės rajono savivaldybe tęsis specialūs santykiai - šis vėjo jėgainių parkas kasmet skirs apie 60-70 tūkstančių eurų įvairiems projektams, skirtiems aplinkinėse vietovėse gyvenančių žmonių gerovės pagerinimui.

Sveikino ir svečiai, ir vietiniai

Pasveikinti statytojų Šilutės vėjo jėgainių parko atidarymo proga atvykęs energetikos viceministras Vidmantas Macevičius sakė, kad šie metai energetikos bendruomenei yra labai reikšmingi, nes šalyje toks parkas  jau yra trečiasis.

„Šis projektas yra įspūdingas ne tik pačia naujausia technologija, bet ir atnešė nemažai praktikos rangovams ir užsakovams bei pačiai Energetikos ministerijai, kuri pamatė, kokius teisės aktus dar reikia tobulinti“, - sakė V.Macevičius. Jis linkėjo pastovaus ir stabilaus vėjo ir kad išrinkto naujojo Seimo politiniai sprendimai būtų pagrįsti ekonomine logika, aplinkosauginiais reikalavimais, o ne ambicijomis.

vejo jegaines viduje savivaldybeRenginyje dalyvavęs Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis taip pat sveikino vėjo jėgainių investuotojus ir statytojus. „Ši diena - šventė ir savivaldybei, nes tai yra vienas didžiausių vėjo jėgainių parkų rajone“, - sakė V.Laurinaitis. Jis įteikė Savivaldybės administracijos sveikinimą ir Šilutės krašto ženklą - žuvį - „4 Energia“ bei „Šilutės vėjo projektai“ vadovui T.Navickui.

Projekto įgyvendintojus sveikino ir Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. A.Gaubys pripažino, kad šaunu, jog energetikoje vis mažiau reikės naudoti žalingas gyvybei medžiagas ir elektros energijos rajone bus galima pasigaminti iš vėjo.

Iškilmingas renginys, kuriame viešėjo tarptautinės energetikos kompanijos „Nelja Energia“ atstovai iš kitų Europos šalių ir net JAV, buvo vainikuotas Jurgio Didžiulio koncertu. Renginio dalyviai buvo vaišinami prabangiais valgiais bei gėrimais ir pakviesti užeiti į vienos iš 24 vėjo jėgainių turbinos vidų apsižvalgyti, kaip sumontuota moderni įranga. Tiesa, šalia renginio aikštės arčiausiai stovėjusi vėjo jėgainė dar nebuvo paleista.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai