Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

 Europos judumo savaitePenktadienį prasidėjo Europos judumo savaitė, didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Tai tradicinė Europos miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16-22 dienomis. Jos tikslas - skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsias“ transporto priemones ir kviesti gyventojus jomis naudotis, atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti kuo švaresnį orą.

Šiomis dienomis ir Šilutės rajone vyks daugybė judėjimą skatinančių renginių, kuriuos organizuoja Šilutės rajono visuomenės sveikatos biuras.

Dalyvaus 44 savivaldybės

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija skelbia, kad Europos judumo savaitėje dalyvaus (rugsėjo 15 d. duomenimis), 2069 miestai 49 Europos, Afrikos, Šiaurės Amerikos ir Azijos žemynų valstybėse.

Mūsų šalyje prie akcijos prisijungė, šią akciją Lietuvoje koordinuojančios Aplinkos ministerijos šios dienos duomenimis, 44 savivaldybės. Tai dvigubai daugiau nei pernai. Savivaldybės organizuoja įvairiausius renginius - pradedant dviratininkų varžybomis bei žygiais ir baigiant nuo automobilių „išlaisvintomis“ miesto zonomis.

Judumo savaitės kulminacija - rugsėjo 22-oji, kuri kasmet skelbiama kaip Diena be automobilio. Tą dieną miestiečiai turėtų bent dienai pamiršti savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai draugišką, susisiekimo būdą - eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, viešuoju transportu ir pan.

Šiemet Dieną be automobilio nemažai Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų darbuotojų nusiteikę iš tiesų apsieiti be automobilio - į darbą grupėmis keliaus arba pėsčiomis, arba dviračiais, paspirtukais, riedučiais ir pan. Finišas numatytas prieš darbo pradžią Operos ir baleto teatro kieme prie elektromobilių stotelės.

Sumanymas kartą per metus skelbti akciją „Mieste - besavo automobilio“ kilo 1998 m. Prancūzijoje. Jį greitai perėmė ir kitos šalys. Šią miestų organizuojamą akciją 2000 m. parėmė Europos Komisija. 2001-aisiais 31 Europos valstybės ministrai ar įgaliotieji atstovai pasirašė deklaraciją, kuria pasižadėjo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 d. rengti Dieną be automobilio bei talkinti organizuojant šią tarptautinę akciją, o jos metu ypač daug dėmesio skirti visuomenės aplinkosauginiam švietimui, populiarinti „žaliąjį“ transportą, raginti gyventojus vaikščioti pėsčiomis. Dienos be automobilio sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.

Skatins judėti tiek senus, tiek jaunus

Judriosios savaitės renginiai Šilutėje prasidėjo nemokamais šiaurietiškojo ėjimo žygiais. Šilutės Žalgirio stadione ir Kintų pagrindinėje mokykloje jie įvyko vakar, šiandien, rugsėjo 20 dieną, 15 val. vyks Inkakliuose.

Rugsėjo 20-21 dienomis Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos moksleiviai galės išbandyti TRIKKE triračius. Su šia transporto priemone judėti gali tiek didelis, tiek mažas, bet tai - ne dviratis. Vizualiai jis šiek tiek primena paspirtuką, bet turi tris ratus, o ir riedant juo nereikia pasispirti - užtenka simetriškai judinti rankas ir kojas.

Šiomis dienomis bus dalinami ir informaciniai lankstinukai „Rugsėjo 22 d. - Tarptautinė diena be automobilio“.

Įvairaus amžiaus Šilutės rajono gyventojams numatyta išdalinti 300 informacinių lankstinukų.

Iki rugsėjo 22 dienos Šilutėje įvyks atšvaitų dalinimo akcija „Tarptautinei dienai be automobilio paminėti“. O penktadienį Šilutės seniūnijos kieme Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai vykdė dviračių, mobiliųjų telefonų ir kitų vertingų daiktų žymėjimo akciją.

Bėgs aplink mokykląjudumas krosas

Mažas fizinis aktyvumas - viena didžiausių šiuolaikinių vaikų gyvensenos problemų. Mažai judantys vaikai turi antsvorio, jų kraujospūdis - padidėjęs, tokie vaikai dažniau suserga cukriniu diabetu, kitomis ligomis.

Judriosios akcijos metu Šilutės rajone bus vykdoma akcija „Apibėk mokyklą“, prie kurios prisijungs 10 mokyklų, ugdančių pradinukus. Šią akciją pradinių klasių mokiniams inicijuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC). Pradinukai, jų mokytojai bei kiti mokyklų darbuotojai pasirinktas dvi rugsėjo ar spalio mėnesio savaites kiekvieną dieną kviečiami išbėgti į lauką ir 15 minučių bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 kilometro.

Idėja apibėgti mylią apie mokyklą 2012 m. pasiūlė vienos Škotijos pradinės mokyklos vadovė Ellaine Wylie. Ji pastebėjo, kad mokykloje labai sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir kiekvienais metais į mokyklą ateina vis daugiau vaikų, turinčių antsvorio. Mokytoja sugalvojo labai paprastą būdą išjudinti vaikus - pertraukos metu apibėgti savo mokyklą.

Daugiau nei 1000 Jungtinės Karalystės mokyklų prisijungė prie šios akcijos.

Bėgimo laikas - tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje.

Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni.

 

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos