Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

mokytojo diena_siluteje_DSCN0044Spalio 5-oji - Tarptautinė mokytojų diena - į Šilutės kultūros ir pramogų centrą sukvietė visus rajono pedagogus, pasiruošusius garsiai pasidžiaugti bei pasididžiuoti savo profesija. Praėjusį trečiadienį būtent jiems, mokytojams, skambėjo gražiausios eilės, linkėjimai bei sveikinimai.

Šventinį renginį pradėjo du garsūs ir jaunatviški Šilutės meno mokyklos pedagogai: Liudmina Kašėtienė ir Arnoldas Rumšas, atlikdami bendrą muzikinį kūrinį.

Su Tarptautine mokytojų diena šiemet išskirtinai pasveikino ir staigmeną pedagogams paruošė Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus specialistai. Jie susirinkusiesiems parodė sukurtą filmuką, kuriame savo mintimis apie mokyklą, mokytojo profesiją, pasirinktą pedagogo kelią kalbėjo darželinukai, mokiniai ir patys mokytojai.

Sveikinimo žodžius Mokytojo dienos proga išsakė ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Seimo narys Artūras Skardžius.

„Neradau gražesnio žodžio už AČIŪ. Ačiū jums, mieli mokytojai, kolegos, už praeitį, dabartį ir ateitį. Jūs buvote, esate ir būsite tvirto, kūrybiško, pilietiško Pamario gyventojo kūrėjai. Jūs nuolat nurodote kryptį kitiems, į jus kasdien pažvelgia daugybė akių“, - sakė meras.

Anot rajono vadovo, kuris taip pat turi nemažai pedagogo patirties, šiuolaikiniame pasaulyje, kuris yra perpildytas informacijos, mokytojas yra pagrindinis pagalbininkas, padedantis susivokti, atrasti tikrąjį kelią, dalijantis ne tik patarimus, bet ir diegiantis moralines vertybes.

Pasak V.Laurinaičio, būtent pedagogo didžiulio darbo dėka vaikuose įsižiebia noras išmokti, vertinti, suprasti.

Meras linkėjo mokytojams, auklėtojams, švietimo įstaigų direktoriams tvirtybės, išradingumo, geros sveikatos, meilės sau ir šalia esančiam bei tikėjimo savo darbais. Anot jo, profesinės dienos proga ištartas nuoširdus pagarbos žodis neturėtų leisti suabejoti, kad mokytojai yra reikšmingi ir reikalingi Lietuvai bei Šilutės kraštui.mokytojo diena_siluteje_DSCN0038

Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė linkėjo, kad mokytojų gerumas, šiluma, skleidžiama šviesa išliktų kiekvieno mokinio atmintyje, širdyje, kad jų vardą mokiniai tartų visados su meile ir pasididžiavimu.

„Mokytojau, šviesos tau mintyse, bendruose siekiuose“, - sakė B.Tekorienė, linkėdama, kad nelengvas ir atsakingas mokytojo darbas sulauktų deramos pagarbos ir įvertinimo.

Po visų sveikinimų pedagogų laukė jau tradiciniu šurmuliu bei smagia pramoga tapusi Tarptautinės mokytojų dienos loterija.

Jos metu buvo apdovanota 10 laimingųjų mokytojų, kurių salėje sėdimos vietos sutapo su loterijos biliete užrašytais skaičiais.
Tarptautinės mokytojų dienos šventę šiemet Šilutėje vainikavo legendinės grupės „Vairas“ koncertas.

Didelių pokyčių nėra

Po renginio Švietimo skyriaus vedėjos B.Tekorienės „Šilutės naujienos“ teiravosi apie rajono pedagogų aktualijas: darbuotojų amžių, kaitą švietimo įstaigose bei kvalifikuotų specialistų poreikius. Vedėja sakė, jog, palyginti su praėjusiaisiais mokslo metais, didelių pokyčių neįvyko. Tiksliausią statistiką šalies Pedagogų registro centras paskelbs šį arba kitą mėnesį.

Pernai iš viso Šilutės rajone pirmaeilėse pareigose pedagoginį darbą dirbo 586 darbuotojai. Dėl to, kad keliose mokyklose įvyko reorganizacija, mokytojų skaičius beveik nesumažėjo, labiau sumažėjo mokyklų administracijos darbuotojų.

Anot B.Tekorienės, mokyklose pedagogų netrūksta. Mokyklos pačios ieško reikiamų specialistų ir jų randa. Į Švietimo skyrių tuo klausimu kreipiasi labai retai.

Šiuo metu rajono bendrojo lavinimo mokyklose yra darbo krūviai paskirstyti. Populiariausios yra anglų kalbos pradinio ir pagrindinio mokymo specialybės. Sunkiausiai išgyvena fizikai, chemikai, kurių darbo krūvis nedidelėse mokyklose yra labai mažas. Įprasta, kad šių specialybių pedagogai įsidarbina keliose mokyklose.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai