Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Image - Pasivaikščiojimas po aukštapelkės širdį populiarėja

Vasario 8 d. Nemuno deltos regioninis parkas (direktorius Žilvinas Čėsna) surengė tradicinį pelkių žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos aukštapelkę. Žygyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis žygeivių

Antradienis, 11 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Gydytojų namo išsiųsta šilutiškė mirė nuo infarkto

Image - Gydytojų namo išsiųsta  šilutiškė mirė nuo infarkto

Su miokardo infarkto požymiais į Šilutės ligoninę besikreipusi moteris buvo išsiųsta namo ir netrukus mirė. Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sutuoktinės netekusiam vyrui nurodė kompensuoti 30 tūkstančių eurų, o

Trečiadienis, 12 Vasaris Komentarai (2)

Savivaldybėje

Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Image - Rusniškiams „akį rėžia“ kiauri stogai ir paslaugų kokybė

Šią savaitę prasidėjo kasmetinės Savivaldybės valdžios kelionės per seniūnijas, kurių metu gyventojams pristatomi visų metų darbai. Pirmieji pirmadienio popietę išklausyti tokios ataskaitos susirinko kelios dešimtys rusniškių.Savivaldybės vadovai galimai tikėjosi ypač

Pirmadienis, 17 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Image - 2020-ieji – Saugų 480-ojo jubiliejaus metai: prisiminkime ir pasidžiaukime

Saugos šiemet švenčia 480 metų jubiliejų, tad šiai datai bus skirta nemažai seniūnijos renginių. Saugos - 13 km į šiaurę nuo Šilutės ir 13 km į pietryčius nuo Priekulės esantis

Šeštadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

DSCF7913Artėjant Vėlinėms vėl visos šalies dėmesys nukrypo į Švėkšną. Šio miestelio pasididžiavime, grafų Pliaterių parke, spalio 28-29 d. surengtas jubiliejinis - jau penktasis - renginys „Mes už šviesą 2016“.

Nors pirmoji šventės diena iš pradžių oru nelepino, tačiau renginio organizatoriams tai atrodė menkniekis. Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir renginio organizatorius Vaidotas Didžiūnas, šventei ir geram norui nėra blogo oro, netinkami gali būti tik rūbai ar avalynė.

Moliūgams buvo geri metai

Įdienojus penktadieniui vienas po kito Švėkšnos parke ėmė rinktis švęsti nusiteikę dalyviai, kas rankomis nešantys, o kas ir karučiais vežantys įvairiausių dydžių geltonus, rudus ar žalius gražuolius moliūgus.

Visi kalbintieji tvirtino, jog šiemet moliūgams buvo ypač palankūs metai, mat nestigo lietaus, tad jie puikiai augo.untitled-9407 orig

Švėkšnos tradicinių amatų centro kiemelyje, įrengtose lauko palapinėse, užvirė darbas - būrėsi grupelės moliūgų skaptuotojų.

Skaptuotojai gręžtuvais, peiliukais, o kai kurie - ir šaukštais, dabino savųjų moliūgų šonus įspūdingais ornamentais, užrašais, paveikslais ir net savo artimųjų veidais.

Šiemet aktyviausi buvo jau penktus metus iš eilės plušantys ir nemažą moliūgų žibintų gaminimo patirtį turintys Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bei „Diemedžio“ ugdymo centro kolektyvai. Savo sumanumu, meniškumu ir gausių moliūgų žibintų derliumi vėl visus džiugino bei stebino Švėkšnos neįgaliųjų draugijos kolektyvas.

Moliūgų žibintų jūrą vienas po kito pildė ir pavieniai lankytojai.

Blogas oras gąsdino ne visus

Kol dirbtuvėse į šalis skriejo skobiamų moliūgų „skiedros“, pasišildyti bei pasistiprinti kvietė Švėkšnos tradicinių amatų centro kolektyvas, kuris ant mobilios lauko krosnies kepė moliūginius blynelius ir virė arbatą.

Pakalbinti Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai prisipažino, kad dirbtuvėse pluša jau kelias valandas, tad ne vienas jų jau buvo išskobę po kelis moliūgus žibintus.

DSCN0090„Diemedžio“ ugdymo centro darbuotoja Virginija Rukšnaitienė atviravo, jog asmeninio pernykščio rekordo - net 70 išskobtų moliūgų - ji šiemet nepasieks, tačiau vis tiek iš jos rankų į parką iškeliaus keliolika šviečiančių gražuolių. Pašnekovė spėjo, kad šiemet moliūgų žibintų nebus tiek daug, kiek pernai, nes dauguma lankytojų iš anksto kratėsi prasto oro, todėl tikriausiai nebeatvažiuos į parką. Bet Virginija manė, kad lietingas oras - ne priežastis neatvykti, nes blogų sąlygų nėra, jei yra tikras noras ir užsidegimas.

Kad prastas oras - ne priežastis nešvęsti, tvirtino ir seniūnas A.Šeputis, kruopščiai rūšiuojantis atvežtus moliūgus ir vis pribėgantis prie dirbtuvėlėje plušančių skaptuotojų pasiteirauti, kaip jiems sekasi. Seniūnas prisiminė, jog rengiant pirmąją šventę niekas nė nesapnavo, jog vos per kelerius metus ji išaugs iki tokių įspūdingų apimčių.

A.Šeputis vylėsi, kad bent vakare oras išsigiedrys, nes visų šventės dalyvių laukė puikūs koncertai. Tiesa, jis iš anksto visus perspėjo pasirūpinti tinkama avalyne, nes parke jau nuo vidurdienio telkšojo balos ir purvynė.

Nepaisydamas nuotaiką drumsčiančio lietaus, dirbtuvių kiemelyje darbavosi ir renginio „Mes už šviesą 2016“ organizatorius V.Didžiūnas. Jis sakė jau suspėjęs iš savo namų į parką atvežti apie 15 moliūgų  žibintų. Bet ir jis spėjo, jog dėl prasto oro šiemet parką apšvies gerokai mažiau žibintų.

„Tačiau tai neliūdina, nes šventės pagrindinis tikslas nėra moliūgų rekordas. Mes labiausiai norime, kad šventės dalyviai pajustų ramybės, susikaupimo, šilumos ir artumo nuotaikas“, - sakė V.Didžiūnas.

Vienas už kitą įvairesni žibintai

Kol vienas po kito originalūs žibintai rikiavosi parke, juo vaikštantys žiūrovai galėjo stebėtis jų kūrėjų meniniu sumanumu: linksmi, rūstūs, išdidūs, pikti moliūgai traukė lankytojų žvilgsnius.

Šalia vilos įsitaisė pernykščių metų rekordininkas - daugiau nei 2 metrų skersmens dirbtinis moliūgas, atvežtas iš Šiaulių. Jį, naudojant uždarų porų poliuretano technologiją, pagamino ir specialiai pernykštei švėkšniškių akcijai padovanojo pastatų šiltinimo profesionalai - UAB „Termas“.

Išskirtinio dėmesio šiemet sulaukė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojų Ovidijaus ir Donato sumodeliuotas „išmanusis“ moliūgas. Jį vyrai „užaugino“ naudodami 3D spausdintuvą, o kad moliūgas būtų ryškesnis, ant jo buvo prilituotos tamsoje šviečiančios akys.

Gausia žibintų kolekcija parką vėl papuošė Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Jie „išbarstė“ net kelias dešimtis išskobtų gražuolių, o šalia vilos laiptų pastatė įspūdingą damą - iš moliūgų atraižėlių padarytus grafaitės apdarus imituojančią figūrą. Prie šios damos fotografavosi beveik visi parko lankytojai.

Išskirtiniu moliūgu parką papuošė ir vakaro koncertinės dalies žvaigždė - dainininkė Samanta Tina, atvykusi iš Latvijos. Dainininkė su būreliu draugų šalia tvenkinio padėjo žalią, trikampėlių figūromis išmargintą moliūgą, išaugusį jos draugo tėvų darže.

Koncertų laukė tūkstančiai klausytojų

Nors penktadienio oras nieko gero nežadėjo, tačiau, kaip ir prognozuota, vakarop dangus prasigiedrijo. Tad, nors parko žemė buvo kiaurai permerkta, smalsuolių susirinko gausiai. Juolab kad koncertinėje dalyje laukė išskirtiniai pasirodymai.


Kai parką apgaubė vakaro tamsa ir moliūguose sužibo magiškos liepsnelės, muzikinę programą dovanojo vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje - kompozitorius Saulius Šiaučiulis, klausytojų širdis virpino ir jausmingos populiariosios klasikos grupės „Verona“ dainos.

Didžiausio smalsuolių dėmesio sulaukė dainininkė Samanta Tina, kurios dainų pasiklausyti susirinko tūkstantinė minia.
Atvykusieji į tradicinį renginį grožėjosi magiška moliūgų žibintų šviesa, klausėsi profesionalų koncertų, vaikščiojo ramybe apgaubtais parko takais, grožėjosi didingu dvaro pastatu, aplankė jame eksponuojamą švėkšniškių fotografų Danutės Gailiūnienės, Vytauto Marcinkevičiaus ir Stasio Raukčio nuotraukų parodą, kurioje įamžintos keturių švenčių „Mes už šviesą“ akimirkos.

Renginio dalyvius išmoningais moliūginiais skanėstais - įvairiais kepiniais ir gėrimais viliojo parke įsikūrę prekeiviai.

Lankytojai plūdo ir antrąją dieną

Ne mažiau lankytojų parkas sulaukė ir antrąją dieną - šeštadienį. Čia nuo ankstaus ryto plūdo žmonės, nešini naujais moliūgų žibintais.

Anot organizatorių, liūdnos abejonės, kad šiemet parke suspindės gerokai mažiau žibintų, bemat išsisklaidė. Tiesa, antrosios dienos pavakarę, po kruopštaus moliūgų skaičiavimo paaiškėjo, jog pagerinti pernai pasiektą rekordą, kai parke sužibo 1714 moliūgų žibintų, nepavyko. Šiemet iš viso jų suskaičiuota apie 1300.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai