Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Perspėja mėgėjus žvejoti ir čiuožinėti: ledas dar netvirtas

Image - Perspėja mėgėjus žvejoti ir čiuožinėti: ledas dar netvirtas

  Atėję šalčiai nudžiuginto visus žvejus - pagaliau galima tikėtis ledo ir traukti seniai pamirštas žiemines meškeres. Tačiau džiūgauti per anksti nederėtų. Daugelyje Lietuvos vandens telkinių ledas vis dar nesaugus ir

Sekmadienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Takoskyra atidaryta„Takoskyra“ - tarsi takas, atskiriantis buvusio ir naujo gyvenimo tarpsnius, žadantis naujus potyrius ir galimybes. Į Šilutę atėjusi įmonė tokiu simbolišku pavadinimu į gerąją pusę jau pakeitė ne vieno šilutiškio gyvenimą. Tai todėl, kad „Takoskyra“ savo prioritetu pasirinko suaugusių žmonių, norinčių keisti gyvenimą, išmokti naujų profesijų ir įgūdžių, mokymą.

Įmonės pristatymas, kurio metu buvo galima išgirsti ir ne vieną jau įvykusią sėkmės istoriją, ketvirtadienį surengtas Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 9, kur ir įkurtas suaugusiųjų profesinio mokymo centras.

Jau metus dirbančio centro vadovai tik dabar nutarė prisistatyti visuomenei, kad jau galėtų parodyti savo darbus, kad įspūdžiais galėtų pasidalinti čia dirbantys įvairių profesijų mokytojai ir jų mokiniai.

Moko kelių dešimčių profesijų

Suaugusiųjų mokymo centras Šilutėje veiklą pradėjo prieš metus, kai Klaipėdos darbo biržos Šilutės skyriaus vadovai sulaukė šiauliečių įmonės vadovų pasiūlymo.

UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Delkus sakė, jog pirmasis pasiūlymas mūsų Darbo biržos vadovui Andriui Šašilkinui buvo gana kuklus - šilutiškiuspradėti mokyti vos penkių naujų profesijų.Takoskyra 2

Ketvirtadienį vykusio įmonės pristatymo metu A.Šašilkinas pasidžiaugė, kad šiandien šiauliečiai mūsų krašto žmonėms jau siūlo net 25 naujas, Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas mokymo programas, o artimiausiu metu - tuoj po Naujųjų metų - žada pristatyti dar 5 programas.

Pardavėjai, konditeriai, virėjai, kirpėjai ir manikiūro specialistai, floristai ir gėlių komponuotojai, socialinių darbuotojų ir slaugytojų padėjėjai, lankomosios priežiūros darbuotojai, gintaro apdirbėjai, dažytojai ir plytelių klojėjai, betonuotojai, pastatų apšiltintojai, tinkuotojai, trinkelių klojėjai, gipso kartono montuotojai, - tai vis profesijos, kurių šilutiškiai dabar gali išmokti nevažinėdami į Klaipėdą.

Perspektyvu ir tai, kad kai kurių profesijų yra parengta net po kelias mokymo programas, tad būsimieji darbuotojai gali įgyti skirtingų įgūdžių, priklausomai nuo to, kokio ilgio mokymus pasirinks. Pavyzdžiui, kirpėjai gali mokytis ir 29, ir 38 savaites, būsimieji pardavėjai gali rinktis 22, 25, 29 ar 30-ies savaičių trukmės mokymus, visų rūšių statybinių profesijų mokomasi nuo 7 iki 12 savaičių, o būsimieji socialinės srities darbuotojai gali mokytis nuo 5 iki 12 savaičių.

Dirba profesionalai

Takoskyra kirpejosSvečius sutikęs M.Delkus prisiminė, kaip Šilutėje teko ieškoti įvairių profesijų mokytojų - savųjų sričių profesionalų, galinčių ir norinčių pasidalinti savo jau sukauptų žinių bagažu. Orientuotasi ir dabar mokoma tik paklausių profesijų, tokių, kurias įgiję žmonės nesunkiai rastų darbą, tad galėtų greit pradėti keisti ir savo gyvenimą.

Įmonės vadovų dešinioji ranka Šilutėje yra šio centro mokymo organizatorė Inga Pipirienė, kuriai teko pagrindinis krūvis formuojant centro darbuotojų kolektyvą. Ilgainiui į jį įsijungė manikiūro specialistė Renalda Pužienė, plaukų kirpimo gudrybių mokanti Jurgita Stulgienė, floristikos paslaptimis besidalijanti Evelina Malinina, statybinių profesijų mokantis Mindaugas Juknius, pardavėjų mokytoja Viktorija Zabrynienė, virėjų - Lolita Dobravolskienė ir socialinius darbuotojus ruošianti Arnesta Kuizinienė.

Klausiami, ar nesibaimina, kad ruošdami naujus savo profesijos atstovus pasiruoš sau konkurentus, mokymų meistrai sakė, jog taip negalvoja ir mielai dalijasi visomis sukauptomis žiniomis.

„Džiaugiuosi, kad išmokyti pavyksta visas moteris - ir tas, kurios ateityje nori dirbti, ir tas, kurios sako, kad kirps tik savo šeimos narius“, - sakė kirpimo meistrė J.Stulgienė.

„Mes mokome gyvenimo, o aš manau, kad visiems yra vilties pradėti geriau gyventi čia, Lietuvoje“, - kalbėjo floristus ruošianti E.Malinina.

Pasak mokymų organizatorės I.Pipirienės, profesijų mokytojai turi būti ne tik geri savų sričių specialistai, bet ir ne menkesni psichologai, mokėti bendrauti ir su jaunais, ir su vyresnio amžiaus žmonėmis, nes norintiesiems mokytis naujų profesijų nėra jokio amžiaus cenzo.

I.Pipirienė pasidžiaugė, kad kaip tik tokius mokytojus jai pavyko suburti. Ji išdavė, jog kiekvieno kursus baigiančio žmogaus paklausia, ar šis jaučiasi pakankamai išmokytas naujosios profesijos subtilybių, ir sakė dar nė karto neišgirdusi, kad kas nors jaučiasi nepakankamai tvirtai.

„Daug kam gyvenimą jau pakeitėm“, - kalbėjo I.Pipirienė, mat mokymus jau baigė 118 žmonių, dar 72 naujų profesijų gudrybių semiasi šiuo metu.  

Rengia tik reikalingus specialistus

„Takoskyra“ šiuo metu dirba ir su kitų miestų darbo biržomis, o ateityje planuojama pradėti dirbti ir tiesiogiai su darbdaviais.Takoskyra manikiuras

„Norime būti tarsi jungtis tarp įmonės ir darbuotojo, lanksčiai spręsti nuolat darbo rinkoje kylančius iššūkius ir rengti tokius specialistus, kurių tikrai reikia darbdaviams“, - kalbėjo M.Delkus.

Dirbti planuojama ne tik su darbdaviais, bet jau žadama pradėti mokyti ir tuos, kas naujų profesijų įsigyti norėtų ir už savo pinigus, ir neįgaliuosius.

„Orientuojamės į žmogų, kuris nori ir gali pakeisti savo kelią ir gyvenimą. Manome, kad padėti galima visiems, bet aišku, ir nuo kiekvieno žmogaus priklauso, kiek žinių jis pasiima iš mūsų specialistų“, - sakė įmonės atstovas.

Džiaugiasi Darbo birža ir darbdaviai

Šilutės darbo biržos vadovas A.Šašilkinas stebėjosi, jog 25 metus gyvuojant Lietuvos darbo biržai tik dabar atsiranda įmonė, steigianti tokius mokymo centrus.  

Pusė šiandien Darbo biržoje besiregistruojančių bedarbių neturi jokios kvalifikacijos, todėl tokio centro vadovams, anot A.Šašilkino, Šilutėje tikrai bus ką veikti. Juo labiau kad važinėti į uostamiestyje rengiamus mokymus ryžtasi toli gražu ne visi bedarbiai: tai ir laiko daug atima, ir nemenkai kainuoja. Dėl šių priežasčių būdavo nemažai atvejų, kai mokytis pasiųsti bedarbiai mokslus nutraukdavo. Tad toks centras Šilutėje išties labai palengvina gyvenimą naujas profesijas įsisavinti norintiems žmonėms.

Kad tokie mokymai vyksta Šilutėje, pasidžiaugė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, o UAB „Statyk pats“ atstovas Vladas Kainovaitis neslėpė, kad mokymo centras jau dabar labai padeda darbdaviams.

„Jūs duodate mums žmones, kurie jau yra parengti, kurie neradę savęs viename darbe nestojo į Darbo biržos eiles, bet ieškojo naujų galimybių ir ėjo mokytis“, - sakė verslininkas, pasižadėjęs, kad įmonė ir ateityje suteiks galimybes centro mokiniams atlikti praktiką.

Kad tiek daug mokymo programų ir tiek mokytojų dirba tokį reikalingą darbą - ruošia rajonui reikalingus specialistus, pasidžiaugė ir Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė. Ji sakė neabejojanti, kad centras sulauks dar ne vieno namuose užsisėdėjusio, bet potencialo dirbti dar turinčio ir į darbo rinką įsilieti trokštančio šilutiškio. Todėl R.Jakienė siūlė čia dirbantiems žmonėms garsiau apie save prabilti, labiau reklamuotis.

Socialinių paslaugų centras irgi yra vienas iš būsimųjų specialistų darbdavių, ir direktorė pabrėžė, kad jos vadovaujamoje įstaigoje „popierinių“ praktikų nėra ir nebus, nes čia laukiami tik tinkamai darbui pasirengę žmonės.

Komentarai  

 
#1 Ten buvęs 2018-01-10 09:52
Gražiai parašyta. Bet baigę kursus, jums labai pasiseks, jei įsidarbinsit, nes tiek "specialistų" nereikia. Be to, tie kursai, mano patirtimi, yra "ant durniaus". Ir liksite "maloniai" nustebinti, kokią didžiulę sumą tektų grąžinti, jei eitumėt per biržą.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos