Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

Takoskyra atidaryta„Takoskyra“ - tarsi takas, atskiriantis buvusio ir naujo gyvenimo tarpsnius, žadantis naujus potyrius ir galimybes. Į Šilutę atėjusi įmonė tokiu simbolišku pavadinimu į gerąją pusę jau pakeitė ne vieno šilutiškio gyvenimą. Tai todėl, kad „Takoskyra“ savo prioritetu pasirinko suaugusių žmonių, norinčių keisti gyvenimą, išmokti naujų profesijų ir įgūdžių, mokymą.

Įmonės pristatymas, kurio metu buvo galima išgirsti ir ne vieną jau įvykusią sėkmės istoriją, ketvirtadienį surengtas Šilutėje, Dariaus ir Girėno g. 9, kur ir įkurtas suaugusiųjų profesinio mokymo centras.

Jau metus dirbančio centro vadovai tik dabar nutarė prisistatyti visuomenei, kad jau galėtų parodyti savo darbus, kad įspūdžiais galėtų pasidalinti čia dirbantys įvairių profesijų mokytojai ir jų mokiniai.

Moko kelių dešimčių profesijų

Suaugusiųjų mokymo centras Šilutėje veiklą pradėjo prieš metus, kai Klaipėdos darbo biržos Šilutės skyriaus vadovai sulaukė šiauliečių įmonės vadovų pasiūlymo.

UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Delkus sakė, jog pirmasis pasiūlymas mūsų Darbo biržos vadovui Andriui Šašilkinui buvo gana kuklus - šilutiškiuspradėti mokyti vos penkių naujų profesijų.Takoskyra 2

Ketvirtadienį vykusio įmonės pristatymo metu A.Šašilkinas pasidžiaugė, kad šiandien šiauliečiai mūsų krašto žmonėms jau siūlo net 25 naujas, Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintas mokymo programas, o artimiausiu metu - tuoj po Naujųjų metų - žada pristatyti dar 5 programas.

Pardavėjai, konditeriai, virėjai, kirpėjai ir manikiūro specialistai, floristai ir gėlių komponuotojai, socialinių darbuotojų ir slaugytojų padėjėjai, lankomosios priežiūros darbuotojai, gintaro apdirbėjai, dažytojai ir plytelių klojėjai, betonuotojai, pastatų apšiltintojai, tinkuotojai, trinkelių klojėjai, gipso kartono montuotojai, - tai vis profesijos, kurių šilutiškiai dabar gali išmokti nevažinėdami į Klaipėdą.

Perspektyvu ir tai, kad kai kurių profesijų yra parengta net po kelias mokymo programas, tad būsimieji darbuotojai gali įgyti skirtingų įgūdžių, priklausomai nuo to, kokio ilgio mokymus pasirinks. Pavyzdžiui, kirpėjai gali mokytis ir 29, ir 38 savaites, būsimieji pardavėjai gali rinktis 22, 25, 29 ar 30-ies savaičių trukmės mokymus, visų rūšių statybinių profesijų mokomasi nuo 7 iki 12 savaičių, o būsimieji socialinės srities darbuotojai gali mokytis nuo 5 iki 12 savaičių.

Dirba profesionalai

Takoskyra kirpejosSvečius sutikęs M.Delkus prisiminė, kaip Šilutėje teko ieškoti įvairių profesijų mokytojų - savųjų sričių profesionalų, galinčių ir norinčių pasidalinti savo jau sukauptų žinių bagažu. Orientuotasi ir dabar mokoma tik paklausių profesijų, tokių, kurias įgiję žmonės nesunkiai rastų darbą, tad galėtų greit pradėti keisti ir savo gyvenimą.

Įmonės vadovų dešinioji ranka Šilutėje yra šio centro mokymo organizatorė Inga Pipirienė, kuriai teko pagrindinis krūvis formuojant centro darbuotojų kolektyvą. Ilgainiui į jį įsijungė manikiūro specialistė Renalda Pužienė, plaukų kirpimo gudrybių mokanti Jurgita Stulgienė, floristikos paslaptimis besidalijanti Evelina Malinina, statybinių profesijų mokantis Mindaugas Juknius, pardavėjų mokytoja Viktorija Zabrynienė, virėjų - Lolita Dobravolskienė ir socialinius darbuotojus ruošianti Arnesta Kuizinienė.

Klausiami, ar nesibaimina, kad ruošdami naujus savo profesijos atstovus pasiruoš sau konkurentus, mokymų meistrai sakė, jog taip negalvoja ir mielai dalijasi visomis sukauptomis žiniomis.

„Džiaugiuosi, kad išmokyti pavyksta visas moteris - ir tas, kurios ateityje nori dirbti, ir tas, kurios sako, kad kirps tik savo šeimos narius“, - sakė kirpimo meistrė J.Stulgienė.

„Mes mokome gyvenimo, o aš manau, kad visiems yra vilties pradėti geriau gyventi čia, Lietuvoje“, - kalbėjo floristus ruošianti E.Malinina.

Pasak mokymų organizatorės I.Pipirienės, profesijų mokytojai turi būti ne tik geri savų sričių specialistai, bet ir ne menkesni psichologai, mokėti bendrauti ir su jaunais, ir su vyresnio amžiaus žmonėmis, nes norintiesiems mokytis naujų profesijų nėra jokio amžiaus cenzo.

I.Pipirienė pasidžiaugė, kad kaip tik tokius mokytojus jai pavyko suburti. Ji išdavė, jog kiekvieno kursus baigiančio žmogaus paklausia, ar šis jaučiasi pakankamai išmokytas naujosios profesijos subtilybių, ir sakė dar nė karto neišgirdusi, kad kas nors jaučiasi nepakankamai tvirtai.

„Daug kam gyvenimą jau pakeitėm“, - kalbėjo I.Pipirienė, mat mokymus jau baigė 118 žmonių, dar 72 naujų profesijų gudrybių semiasi šiuo metu.  

Rengia tik reikalingus specialistus

„Takoskyra“ šiuo metu dirba ir su kitų miestų darbo biržomis, o ateityje planuojama pradėti dirbti ir tiesiogiai su darbdaviais.Takoskyra manikiuras

„Norime būti tarsi jungtis tarp įmonės ir darbuotojo, lanksčiai spręsti nuolat darbo rinkoje kylančius iššūkius ir rengti tokius specialistus, kurių tikrai reikia darbdaviams“, - kalbėjo M.Delkus.

Dirbti planuojama ne tik su darbdaviais, bet jau žadama pradėti mokyti ir tuos, kas naujų profesijų įsigyti norėtų ir už savo pinigus, ir neįgaliuosius.

„Orientuojamės į žmogų, kuris nori ir gali pakeisti savo kelią ir gyvenimą. Manome, kad padėti galima visiems, bet aišku, ir nuo kiekvieno žmogaus priklauso, kiek žinių jis pasiima iš mūsų specialistų“, - sakė įmonės atstovas.

Džiaugiasi Darbo birža ir darbdaviai

Šilutės darbo biržos vadovas A.Šašilkinas stebėjosi, jog 25 metus gyvuojant Lietuvos darbo biržai tik dabar atsiranda įmonė, steigianti tokius mokymo centrus.  

Pusė šiandien Darbo biržoje besiregistruojančių bedarbių neturi jokios kvalifikacijos, todėl tokio centro vadovams, anot A.Šašilkino, Šilutėje tikrai bus ką veikti. Juo labiau kad važinėti į uostamiestyje rengiamus mokymus ryžtasi toli gražu ne visi bedarbiai: tai ir laiko daug atima, ir nemenkai kainuoja. Dėl šių priežasčių būdavo nemažai atvejų, kai mokytis pasiųsti bedarbiai mokslus nutraukdavo. Tad toks centras Šilutėje išties labai palengvina gyvenimą naujas profesijas įsisavinti norintiems žmonėms.

Kad tokie mokymai vyksta Šilutėje, pasidžiaugė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, o UAB „Statyk pats“ atstovas Vladas Kainovaitis neslėpė, kad mokymo centras jau dabar labai padeda darbdaviams.

„Jūs duodate mums žmones, kurie jau yra parengti, kurie neradę savęs viename darbe nestojo į Darbo biržos eiles, bet ieškojo naujų galimybių ir ėjo mokytis“, - sakė verslininkas, pasižadėjęs, kad įmonė ir ateityje suteiks galimybes centro mokiniams atlikti praktiką.

Kad tiek daug mokymo programų ir tiek mokytojų dirba tokį reikalingą darbą - ruošia rajonui reikalingus specialistus, pasidžiaugė ir Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė. Ji sakė neabejojanti, kad centras sulauks dar ne vieno namuose užsisėdėjusio, bet potencialo dirbti dar turinčio ir į darbo rinką įsilieti trokštančio šilutiškio. Todėl R.Jakienė siūlė čia dirbantiems žmonėms garsiau apie save prabilti, labiau reklamuotis.

Socialinių paslaugų centras irgi yra vienas iš būsimųjų specialistų darbdavių, ir direktorė pabrėžė, kad jos vadovaujamoje įstaigoje „popierinių“ praktikų nėra ir nebus, nes čia laukiami tik tinkamai darbui pasirengę žmonės.

Komentarai  

 
#1 Ten buvęs 2018-01-10 09:52
Gražiai parašyta. Bet baigę kursus, jums labai pasiseks, jei įsidarbinsit, nes tiek "specialistų" nereikia. Be to, tie kursai, mano patirtimi, yra "ant durniaus". Ir liksite "maloniai" nustebinti, kokią didžiulę sumą tektų grąžinti, jei eitumėt per biržą.
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt