Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Nepasitikėkite siūlančiais papildomą darbą: jie gali būti sukčiai

Image - Nepasitikėkite siūlančiais papildomą darbą:  jie gali būti sukčiai

Finansinių paslaugų įmonių asociacija „FINCO“ praneša apie naujus internetinio sukčiavimo atvejus, nukreiptus į papildomo uždarbio ieškančius

Pirmadienis, 27 Gegužė Komentarai (0)

Miškininkai stiprina apsaugą nuo gaisrų ir ragina su ugnimi elgtis atsakingai

Image - Miškininkai stiprina apsaugą nuo gaisrų ir ragina su ugnimi elgtis atsakingai

  Didžiojoje Lietuvos dalyje įsivyravus IV klasės miškų gaisringumui ir besitęsiant sausiems orams, VĮ Valstybinių miškų urėdija stiprina miško apsaugą nuo gaisrų. Įmonė kartu su kitomis institucijomis organizuoja reidus, skirtus gaisrų

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (0)

Įvykiai

Tvarkydamas įsigytą namą Šilutės r. vaikinas aptiko seifą su amunicija

Image - Tvarkydamas įsigytą namą Šilutės r. vaikinas aptiko seifą su amunicija

  Šilutės r. tvarkydamas įsigytą namą, jaunuolis aptiko seifą, pilną medžioklinės

Sekmadienis, 23 Birželis Komentarai (0)

Pranešimas apie ant elektros laidų pakibusį parašiutininką nepasitvirtino

Image - Pranešimas apie ant elektros laidų pakibusį parašiutininką nepasitvirtino

  Trečiadienio vakarą Šilutės rajone incidentą patyręs parašiutininkas

Ketvirtadienis, 13 Birželis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės rajono miškuose – kariškių avarija: bandė išvengti stirnos

Image - Šilutės rajono miškuose – kariškių avarija: bandė išvengti stirnos

  Šilutės rajone esančiame Norkaičių miške į avariją pateko kariškiai. Lietuvoje jau keletą dienų vyksta karių

Ketvirtadienis, 20 Birželis Komentarai (1)

Estakada – lyg užkeikta: liūtis išplovė dalį nutiesto asfalto

Image - Estakada – lyg užkeikta: liūtis išplovė dalį nutiesto asfalto

Estakada, kuria taip rūpinosi premjeras ir buvęs kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis, vis susiduria su nesklandumais. Smarki liūtis, kuri talžė Rusnę naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, išplovė dalį šviežiai ištiesto

Antradienis, 18 Birželis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Nelaimės: nuskendo du vyrai, degė poilsiavietė

Image - Nelaimės: nuskendo  du vyrai, degė poilsiavietė

Karščiu alsuojanti savaitė Pamario krašte pažymėta nelaimėmis. Prieš kelias dienas Šilutės rajono upėse nuskendo du žmonės – per Pakalnę bandęs perplaukti 54 metų rusniškis ir Nemune rusas, pasieniečių gaudytas dėl

Šeštadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Balčių šeimos prakeiksmas: per Kalėdas sprogus namui, apsigyveno tvarte, o per Velykas sudegė ir jis

Image - Balčių šeimos prakeiksmas: per Kalėdas sprogus namui, apsigyveno tvarte, o per Velykas sudegė ir jis

  Šilutės rajone gyvenančius žmones tarsi siaubo kine persekioja ugninės nelaimės. Baisiausia, kad naujasis gaisras, nutikęs per šias Velykas, nusinešė ir

Antradienis, 23 Balandis Komentarai (0)

 2 Zalgevicius_gaisras_stogasAtėjęs šildymo sezonas vėl kelia didelį nerimą Šilutės ugniagesiams, nes jie pastebi, kad rajono gyventojai neskiria reikiamo dėmesio dūmtraukių priežiūrai.

Dėl dūmtraukiuose degančių suodžių jau yra supleškėję ne vienas namas, o ugniagesiai sako ir nebesuskaičiuojantys, kiek jau kartų kalbėjo apie šią problemą.

Tačiau dega ne tik namai, bet ir butai, automobiliai - tik jau dėl kitų priežasčių.

Dažniausiai liepsnos įsišėlsta dūmtraukiuose

Antradienį 15 valandą Šilutės ugniagesiams pranešta, jog Šilutės Laisvės alėjos 5 name dega butas. Į įvykio vietą išvyko ir autocisterna, ir automobilinis bokštelis, mat pirminė informacija buvo, kad užsidegęs butas yra IV aukšte. Tačiau užsidegę buvo I aukšto gyventojai, o buto šeimininkė išsitarė, jog pati su ugnimi pasielgė neatsargiai - išeidama iš namų buvo pamiršusi užgesinti ant šaldytuvo degančią žvakę.

Ugniagesiai savo darbą atliko greit - prireikė vos 10 minučių ir gaisro židinys buvo likviduotas.

Buvo iškviesti ir medikai, tačiau jų pagalbos neprireikė, žmonės nenukentėjo. Tik apdegė ir aprūko visi kambarėlyje buvę daiktai, nuo karščio suskilo langas.

Prieš savaitę, gruodžio 5-ąją, nelaimę patyrė į Ramučių gatvės miškelį atvažiavusi ir čia stabtelėjusi moteris. Jos automobilis nebeužsivedė, tad kurį laiką jį užvesti bandžiusi moteris nuėjo ieškoti pagalbos. O prie jo sugrįžusi pamatė, kad mašina jau skęsta liepsnose. Spėjama, kad automobilis užsidegė dėl gedimo elektros ar kuro sistemose.

Vis dėlto dažniausiai pastarosiomis savaitėmis ugniagesiai kviečiami gesinti dūmtraukiuose įsišėlusių liepsnų. Štai ir pirmadienį, gruodžio 12-ąją, apie tokią nelaimę pranešta iš Šilutės Ajerų gatvės. Paaiškėjo, kad čia gyvenanti šeima išvyko į užsienį, o namuose apgyvendino giminaitį. Pastarasis namus šildėsi, bet apie tai, kad reikia prižiūrėti dūmtraukį, nė nepamanė. Todėl patyrė nemenką stresą, kai apie 19.50 valandą pamatė iš kamino kylančias liepsnas.

Atvykusiems ugniagesiams čia buvo ką veikti - darbo jiems užteko net trims valandoms, mat įprastai tokiais atvejais net ir užgesinę gaisro židinį jie dar kurį laiką budi, kad galėtų laiku suspėti, jei gaisras įsipliekstų iš naujo.

Ugniagesiai dūmtraukių neprižiūri

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) Valstybinio priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas sako, kad dūmtraukiuose degantys suodžiai atšalus orams yra pagrindinė ugniagesių darbo aktualija. Šiemet - taip pat.

Pasak A.Ališausko, pastaruoju metu namuose įrengiamos modernios dvigubo degimo krosnys yra tokios „protingos“, kad esant šiltesniam orui kuro degimas jose slopinamas automatiškai, tiksliau - kuras labiau smilksta nei dega. Šio proceso metu susidaro kur kas daugiau suodžių, kurie nugula ne kur kitur, o tik ant dūmtraukio sienelių. Jei dūmtraukis nevalomas, neilgai trukus tos suodžių sankaupos užsiliepsnoja.

Kaip tik dėl tokių priežasčių esant šiltesnėms žiemoms suodžiai dūmtraukiuose dega dažniau.  

Tokių nelaimių nebūna tuose namuose, kurių savininkai kūrenimo sezonui ruošiasi atsakingai, nepamiršta dūmtraukių valyti. Kaip dažnai tai reikėtų daryti? Pasak A.Ališausko, bent kartą per mėnesį, ir visai nesvarbu, ar namas senas, ar tik neseniai pastatytas - rizika visuose vienoda.

Užsienio šalyse veikia specialios tarnybos, kurios ir valo dūmtraukius, ir prižiūri visą šildymo sistemą. Lietuvoje tokios specialios tarnybos nėra, tad atsakomybė krenta ant savininkų pečių.

Tai nereiškia, kad savininkas pats turėtų ir ant stogo kabarotis bei imtis dūmtraukio valymo darbų: šių darbų imasi ir UAB „Šilutės būstas“, ir pavieniai šios paslaugos teikėjai.

Bet net ir tada, kai dūmtraukyje susikaupę suodžiai supleška, ugniagesiai nepataria nusiraminti, mat aukšta jų degimo temperatūra neretai tampa įvairių dūmtraukio gedimų priežastimi: būna, kad susiformuoja plyšiai, išdega metaliniai įdėklai, o tai irgi tampa rizikos faktoriumi. Todėl po nelaimės reikia ieškoti specialistų, kurie įvertintų, ar gaisrą patyręs dūmtraukis saugus, ar ir toliau galima jį eksploatuoti.

Tad po gaisro reikia ieškoti ne ugniagesių, o „Šilutės būsto“ arba kurios kitos šildymo sistemas montuojančios ir prižiūrinčios įmonės pagalbos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt