Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

Image - Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Gedimino Montvydo

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško dingusio be žinios 48 m. Gedimino Montvydo, gyvenančio Saugų seniūnijos Kukorų

Penktadienis, 8 Lapkritis Komentarai (0)

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

Image - Šilutiškio BMW rastas neteisėtai laikomas revolveris su šoviniais

  Šilutės policija tiria incidentą, kuomet vyro automobilyje BMW buvo aptiktas neteisėtai laikomas revolveris su

Šeštadienis, 9 Lapkritis Komentarai (0)

Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

Image - Lėbartų kapinių pamiškėje rastas Lankupiuose pavogtas mikroautobusas

  Trečiadienio rytą, važiuodami į darbą iš Ketvergių, žmonės stebėjosi netoli Lėbartų kapinių pamiškėje pamatę daug policijos automobilių. Iš vieno jų lipo kinologas su tarnybiniu šunimi. Buvo aišku, kad atsitiko kažkas

Trečiadienis, 6 Lapkritis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

Image - Šilutės aplinkkelyje susidūrė du automobiliai: abu vairuotojai ligoninėje

  Sekmadienį skaudi avarija įvyko Šilutės Ramučių sankryžoje, netoli degalinės. Iš šalutinio kelio išvažiavęs 79 metų vairuotojas taranavo dideliu greičiu atlėkusį „Ford

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Image - Šilutės Vėlinių statistika: už vairo girti ir beteisiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, per ilgąjį Vėlinių savaitgalį, spalio 31– lapkričio 3 d., policija užregistravo 284 eismo įvykius, įvykusius mūsų šalies keliuose. Žmonės nukentėjo 33 eismo įvykių metu,

Antradienis, 5 Lapkritis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

 2 Zalgevicius_gaisras_stogasAtėjęs šildymo sezonas vėl kelia didelį nerimą Šilutės ugniagesiams, nes jie pastebi, kad rajono gyventojai neskiria reikiamo dėmesio dūmtraukių priežiūrai.

Dėl dūmtraukiuose degančių suodžių jau yra supleškėję ne vienas namas, o ugniagesiai sako ir nebesuskaičiuojantys, kiek jau kartų kalbėjo apie šią problemą.

Tačiau dega ne tik namai, bet ir butai, automobiliai - tik jau dėl kitų priežasčių.

Dažniausiai liepsnos įsišėlsta dūmtraukiuose

Antradienį 15 valandą Šilutės ugniagesiams pranešta, jog Šilutės Laisvės alėjos 5 name dega butas. Į įvykio vietą išvyko ir autocisterna, ir automobilinis bokštelis, mat pirminė informacija buvo, kad užsidegęs butas yra IV aukšte. Tačiau užsidegę buvo I aukšto gyventojai, o buto šeimininkė išsitarė, jog pati su ugnimi pasielgė neatsargiai - išeidama iš namų buvo pamiršusi užgesinti ant šaldytuvo degančią žvakę.

Ugniagesiai savo darbą atliko greit - prireikė vos 10 minučių ir gaisro židinys buvo likviduotas.

Buvo iškviesti ir medikai, tačiau jų pagalbos neprireikė, žmonės nenukentėjo. Tik apdegė ir aprūko visi kambarėlyje buvę daiktai, nuo karščio suskilo langas.

Prieš savaitę, gruodžio 5-ąją, nelaimę patyrė į Ramučių gatvės miškelį atvažiavusi ir čia stabtelėjusi moteris. Jos automobilis nebeužsivedė, tad kurį laiką jį užvesti bandžiusi moteris nuėjo ieškoti pagalbos. O prie jo sugrįžusi pamatė, kad mašina jau skęsta liepsnose. Spėjama, kad automobilis užsidegė dėl gedimo elektros ar kuro sistemose.

Vis dėlto dažniausiai pastarosiomis savaitėmis ugniagesiai kviečiami gesinti dūmtraukiuose įsišėlusių liepsnų. Štai ir pirmadienį, gruodžio 12-ąją, apie tokią nelaimę pranešta iš Šilutės Ajerų gatvės. Paaiškėjo, kad čia gyvenanti šeima išvyko į užsienį, o namuose apgyvendino giminaitį. Pastarasis namus šildėsi, bet apie tai, kad reikia prižiūrėti dūmtraukį, nė nepamanė. Todėl patyrė nemenką stresą, kai apie 19.50 valandą pamatė iš kamino kylančias liepsnas.

Atvykusiems ugniagesiams čia buvo ką veikti - darbo jiems užteko net trims valandoms, mat įprastai tokiais atvejais net ir užgesinę gaisro židinį jie dar kurį laiką budi, kad galėtų laiku suspėti, jei gaisras įsipliekstų iš naujo.

Ugniagesiai dūmtraukių neprižiūri

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) Valstybinio priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Arūnas Ališauskas sako, kad dūmtraukiuose degantys suodžiai atšalus orams yra pagrindinė ugniagesių darbo aktualija. Šiemet - taip pat.

Pasak A.Ališausko, pastaruoju metu namuose įrengiamos modernios dvigubo degimo krosnys yra tokios „protingos“, kad esant šiltesniam orui kuro degimas jose slopinamas automatiškai, tiksliau - kuras labiau smilksta nei dega. Šio proceso metu susidaro kur kas daugiau suodžių, kurie nugula ne kur kitur, o tik ant dūmtraukio sienelių. Jei dūmtraukis nevalomas, neilgai trukus tos suodžių sankaupos užsiliepsnoja.

Kaip tik dėl tokių priežasčių esant šiltesnėms žiemoms suodžiai dūmtraukiuose dega dažniau.  

Tokių nelaimių nebūna tuose namuose, kurių savininkai kūrenimo sezonui ruošiasi atsakingai, nepamiršta dūmtraukių valyti. Kaip dažnai tai reikėtų daryti? Pasak A.Ališausko, bent kartą per mėnesį, ir visai nesvarbu, ar namas senas, ar tik neseniai pastatytas - rizika visuose vienoda.

Užsienio šalyse veikia specialios tarnybos, kurios ir valo dūmtraukius, ir prižiūri visą šildymo sistemą. Lietuvoje tokios specialios tarnybos nėra, tad atsakomybė krenta ant savininkų pečių.

Tai nereiškia, kad savininkas pats turėtų ir ant stogo kabarotis bei imtis dūmtraukio valymo darbų: šių darbų imasi ir UAB „Šilutės būstas“, ir pavieniai šios paslaugos teikėjai.

Bet net ir tada, kai dūmtraukyje susikaupę suodžiai supleška, ugniagesiai nepataria nusiraminti, mat aukšta jų degimo temperatūra neretai tampa įvairių dūmtraukio gedimų priežastimi: būna, kad susiformuoja plyšiai, išdega metaliniai įdėklai, o tai irgi tampa rizikos faktoriumi. Todėl po nelaimės reikia ieškoti specialistų, kurie įvertintų, ar gaisrą patyręs dūmtraukis saugus, ar ir toliau galima jį eksploatuoti.

Tad po gaisro reikia ieškoti ne ugniagesių, o „Šilutės būsto“ arba kurios kitos šildymo sistemas montuojančios ir prižiūrinčios įmonės pagalbos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt