Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

Image - Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

  Ketvirtadienį Taikos gatvėje nuo liepsnų buvo išgelbėta

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

Untitled-1 copyRecidyvistu pripažintas žagintojas laiko už grotų veltui neleidžia – bylinėjasi su valstybe. Už prastas gyvenimo sąlygas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje jis prašė 1000 eurų, bet gavo tik 50. 25-erių šilutiškį Ramūną Krivičių prieš keletą metų už mažametės apiplėšimą ir išžaginimą Klaipėdos apygardos teismas nuteisė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme. Nukentėjusiajai jis turi sumokėti 2896 eurus neturtinės žalos. Bet dar nagrinėjant bylą R.Krivičius pradėjo skųstis pažeidžiamomis savo teisėmis – pareiškė, kad sąlygos Klaipėdos areštinėje jam per prastos, ir kreipėsi į teismą.

Pasijuto kankinamas

Šilutiškis aiškino, kad Klaipėdos areštinėje, kur jis dažnai atgabenamas, sąlygos neatitinka nustatytų higienos reikalavimų: kamerose trūksta erdvės, nes apgyvendinama per daug žmonių.

Recidyvisto manymu, tai yra žmogaus emocinis kankinimas, orumo žeminimas ir ateityje dėl to gali kilti fizinių ir psichologinių sveikatos sutrikimų. Už tai jis iš valstybės reikalavo 5792 eurų neturtinės kompensacijos.

Vaiko žaginimu kaltinamo šilutiškio skundas tuomet apkeliavo kelias teismų instancijas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jį patenkino tik iš dalies – pripažino, kad sąlygos areštinėse ne visuomet atitinka reikalavimus, bet prašymą dėl piniginės kompensacijos atmetė kaip nepagrįstą.

Bijojo ligoninėje apsikrėsti

Tačiau žagintojas nenurimo. Jis parašė skundą dėl netinkamų sąlygų Laisvės atėmimo vietų ligoninėje ir iš valstybės reikalavo 1000 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Ligoninėje jis atsidūrė 2013 metų spalio pabaigoje.

Nuteistajam užkliuvo, kad nuobaudų atlikimo kamerose yra gultai, o ne lovos, kamerose per daug asmenų, todėl pažeidžiami minimalūs asmeniui tenkančio ploto reikalavimai.

Be to, baudos izoliatoriaus kamerose buvo laikomi ir atvira tuberkuliozės forma sergantys nuteistieji, o jis jau buvo pagijęs, tad galėjo vėl užsikrėsti.

Priteisė tik 50 eurų

R.Krivičiaus skundas patenkintas iš dalies.

Pripažinta, kad ligoninės gyvenamosios patalpos perpildytos, o tai trukdė pareiškėjo privatumui, jį traumavo, sumenkino žmogiškąjį orumą. Už tai jam skirta 50 eurų neturtinė kompensacija.

Apiplėšė ir išžagino mergaitę

* 2012 metų gruodžio 3-iąją ką tik grįžęs iš Pravieniškių pataisos namų anksčiau už apiplėšimus ir vagystes jau teistas R.Krivičius sukinėjosi Klaipėdoje.

* Vyrui knietėjo greitai ir lengvai prasimanyti pinigų. Pamatęs gatve į muzikos mokyklą einantį berniuką R.Krivičius jį užpuolė. Baugindamas, grasindamas suspardyti atėmė iš vaiko mobilųjį telefoną. Tą patį vakarą grobį plėšikas už 100 litų pardavė lombarde.

* Gautus pinigus išleidęs alkoholiui plėšikas greitai buvo sučiuptas. Už šį nusikaltimą jam skirta pusantrų metų nelaisvės. Jis pripažintas visuomenei itin pavojingu recidyvistu ir sugrąžintas į kalėjimą.

* Po gruodžio pradžios išpuolio praėjus dešimčiai dienų dar neįkliuvęs R.Krivičius vėl šlaistėsi Klaipėdoje ir tykojo aukų. Liubeko gatvėje, prisigretinęs prie vienos namo grįžtančios mergaitės, čiupo ją ir grasindamas sumušti pareikalavo atiduoti vertingesnius daiktus.

* Išsigandusi mažametė užpuolikui ištiesė mobilųjį telefoną „Samsung“, iš piniginės iškrapštė 10 litų. Bet R.Krivičiui to neužteko – nusitempęs dvylikametę į laukus už prekybos centro ją išžagino.

* Mergaitės tėvai kreipėsi į policiją. Pareigūnams atvykus į Žemaičių Naumiestį (Šilutės r.), kur R.Krivičius gyveno su būstą Klaipėdoje praradusia motina ir patėviu, įtariamasis per namo langą basas stryktelėjo į pusnį ir nubėgo.

* Paieškas apsunkino bėglio pėdsakus užpusčiusi pūga. Manyta, kad lengvai apsirengęs R.Krivičius šaltyje neilgai ištvers. Taip ir atsitiko – sušalęs bėglys naktį atkurnėjo į motinos namus. Vėl pasirodę pareigūnai jį aptiko tualete ant klozeto.

* Vos daugiau kaip dvi savaites laisvės oru pakvėpavęs plėšikas vėl buvo uždarytas į areštinę. Motinos bute atrastas ir įkaltis – iš mažametės pagrobtas telefonas „Samsung“.

* Sulaikymo metu nustatyta, kad R.Krivičius serga pavojinga užkrečiamąja liga, keliančia grėsmę ir aplinkiniams. Medikai neleido jo vežti į teismą. Todėl nuspręsta bylą nagrinėti Pravieniškių pataisos namuose. R.Krivičius savo kaltę pripažino iš dalies.

Lrytas.lt inf.