Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Stirpeikų kaimo gyventoja sukėlė skausmą policijos pareigūnui

Image - Stirpeikų kaimo gyventoja sukėlė skausmą policijos pareigūnui

  36 metų Šilutės rajono gyventoja įtariama sukėlusi fizinį skausmą policijos

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Untitled-1 copyRecidyvistu pripažintas žagintojas laiko už grotų veltui neleidžia – bylinėjasi su valstybe. Už prastas gyvenimo sąlygas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje jis prašė 1000 eurų, bet gavo tik 50. 25-erių šilutiškį Ramūną Krivičių prieš keletą metų už mažametės apiplėšimą ir išžaginimą Klaipėdos apygardos teismas nuteisė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme. Nukentėjusiajai jis turi sumokėti 2896 eurus neturtinės žalos. Bet dar nagrinėjant bylą R.Krivičius pradėjo skųstis pažeidžiamomis savo teisėmis – pareiškė, kad sąlygos Klaipėdos areštinėje jam per prastos, ir kreipėsi į teismą.

Pasijuto kankinamas

Šilutiškis aiškino, kad Klaipėdos areštinėje, kur jis dažnai atgabenamas, sąlygos neatitinka nustatytų higienos reikalavimų: kamerose trūksta erdvės, nes apgyvendinama per daug žmonių.

Recidyvisto manymu, tai yra žmogaus emocinis kankinimas, orumo žeminimas ir ateityje dėl to gali kilti fizinių ir psichologinių sveikatos sutrikimų. Už tai jis iš valstybės reikalavo 5792 eurų neturtinės kompensacijos.

Vaiko žaginimu kaltinamo šilutiškio skundas tuomet apkeliavo kelias teismų instancijas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jį patenkino tik iš dalies – pripažino, kad sąlygos areštinėse ne visuomet atitinka reikalavimus, bet prašymą dėl piniginės kompensacijos atmetė kaip nepagrįstą.

Bijojo ligoninėje apsikrėsti

Tačiau žagintojas nenurimo. Jis parašė skundą dėl netinkamų sąlygų Laisvės atėmimo vietų ligoninėje ir iš valstybės reikalavo 1000 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Ligoninėje jis atsidūrė 2013 metų spalio pabaigoje.

Nuteistajam užkliuvo, kad nuobaudų atlikimo kamerose yra gultai, o ne lovos, kamerose per daug asmenų, todėl pažeidžiami minimalūs asmeniui tenkančio ploto reikalavimai.

Be to, baudos izoliatoriaus kamerose buvo laikomi ir atvira tuberkuliozės forma sergantys nuteistieji, o jis jau buvo pagijęs, tad galėjo vėl užsikrėsti.

Priteisė tik 50 eurų

R.Krivičiaus skundas patenkintas iš dalies.

Pripažinta, kad ligoninės gyvenamosios patalpos perpildytos, o tai trukdė pareiškėjo privatumui, jį traumavo, sumenkino žmogiškąjį orumą. Už tai jam skirta 50 eurų neturtinė kompensacija.

Apiplėšė ir išžagino mergaitę

* 2012 metų gruodžio 3-iąją ką tik grįžęs iš Pravieniškių pataisos namų anksčiau už apiplėšimus ir vagystes jau teistas R.Krivičius sukinėjosi Klaipėdoje.

* Vyrui knietėjo greitai ir lengvai prasimanyti pinigų. Pamatęs gatve į muzikos mokyklą einantį berniuką R.Krivičius jį užpuolė. Baugindamas, grasindamas suspardyti atėmė iš vaiko mobilųjį telefoną. Tą patį vakarą grobį plėšikas už 100 litų pardavė lombarde.

* Gautus pinigus išleidęs alkoholiui plėšikas greitai buvo sučiuptas. Už šį nusikaltimą jam skirta pusantrų metų nelaisvės. Jis pripažintas visuomenei itin pavojingu recidyvistu ir sugrąžintas į kalėjimą.

* Po gruodžio pradžios išpuolio praėjus dešimčiai dienų dar neįkliuvęs R.Krivičius vėl šlaistėsi Klaipėdoje ir tykojo aukų. Liubeko gatvėje, prisigretinęs prie vienos namo grįžtančios mergaitės, čiupo ją ir grasindamas sumušti pareikalavo atiduoti vertingesnius daiktus.

* Išsigandusi mažametė užpuolikui ištiesė mobilųjį telefoną „Samsung“, iš piniginės iškrapštė 10 litų. Bet R.Krivičiui to neužteko – nusitempęs dvylikametę į laukus už prekybos centro ją išžagino.

* Mergaitės tėvai kreipėsi į policiją. Pareigūnams atvykus į Žemaičių Naumiestį (Šilutės r.), kur R.Krivičius gyveno su būstą Klaipėdoje praradusia motina ir patėviu, įtariamasis per namo langą basas stryktelėjo į pusnį ir nubėgo.

* Paieškas apsunkino bėglio pėdsakus užpusčiusi pūga. Manyta, kad lengvai apsirengęs R.Krivičius šaltyje neilgai ištvers. Taip ir atsitiko – sušalęs bėglys naktį atkurnėjo į motinos namus. Vėl pasirodę pareigūnai jį aptiko tualete ant klozeto.

* Vos daugiau kaip dvi savaites laisvės oru pakvėpavęs plėšikas vėl buvo uždarytas į areštinę. Motinos bute atrastas ir įkaltis – iš mažametės pagrobtas telefonas „Samsung“.

* Sulaikymo metu nustatyta, kad R.Krivičius serga pavojinga užkrečiamąja liga, keliančia grėsmę ir aplinkiniams. Medikai neleido jo vežti į teismą. Todėl nuspręsta bylą nagrinėti Pravieniškių pataisos namuose. R.Krivičius savo kaltę pripažino iš dalies.

Lrytas.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt