Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

Image - Gaisras Taikos gatvėje: užsiliepsnojus dujiniam šildytuvui, pagalbos šaukėsi moteris

  Ketvirtadienį Taikos gatvėje nuo liepsnų buvo išgelbėta

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

JAKO BYLA_POZINKIS_IR_BUDRAITIS_2Šiandien Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs Virgilijaus Pozingio apeliacinį skundą, panaikino Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriuo pastarasis pripažintas viešai įžeidęs Arvydą Jaką.

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad 2015 m. kovo pabaigoje Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir šio miesto televizijos „Šilutės TV“ laidų prodiuseris bei vedėjas M. B. paskleidė tikrovės neatitinkančią žinią apie Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Arvydą Jaką. Teismo nuomone, televizijos laidoje paskelbta informacija žemino pastarojo garbę ir orumą, todėl minėtus asmenis įpareigojo šią žinią paneigti bei A. Jakui atlyginti 1 tūkst. Eur neturtinę žalą.

Apeliacinį skundą pateikęs V. Pozingis nesutiko su tokiu sprendimu. Jis teigė, kad išsakytos mintys buvo subjektyvi nuomonė apie rinkimus ir aplinkybių vertinimas.

Apygardos teismas, įvertinęs ginčijamų frazių visumą, jų pareiškimo kontekstą ir formuluotes, pripažino, jog apeliantas nesiekė pažeminti dabartinio Šilutės tarybos nario garbę ir orumą. Teismas konstatavo, kad V. Pozingio pasisakymai atitinka nuomonės išdėstymo, o ne žinios skleidimo kriterijus.

Teismo nuomone, 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų Šilutės rajono savivaldybėje pripažinimo negaliojančiais kontekste apeliantas turėjo pakankamą pagrindą susidaryti nuomonę apie rinkėjų papirkimą. Teisėjų kolegija nenustatė, kad apeliantas paskleidė žinią, jog būtent A. Jakas pirko rinkėjų balsus, o jo rinkėjai yra alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys. Pastarojo subjektyvūs svarstymai, jog buvo siekiama sąmoningai pakenkti jo, kaip politiko ir tiesioginio oponento, reputacijai, tai sumažino galimybę tapti savivaldybės meru pakartotiniuose rinkimuose, yra nepagrįsti.

Pažymėta, kad tiek A. Jakas, tiek V. Pozingis yra politikai, aktyviai dalyvaujantys politinėje veikloje bei kandidatavę savivaldybės rinkimuose į merus. Todėl jie laikytini viešaisiais asmenimis, kurie tarpusavio santykiuose turėtų vadovautis didesnės pagarbos etiketo standartu, jiems keliami aukštesni moraliniai elgesio reikalavimai. Teismas atkreipė dėmesį, kad A. Jako, kaip viešojo asmens, kritikos ribos yra platesnės nei privačių asmenų. Viešasis asmuo turi toleruoti apie jį skelbiamą, nors ir nevisiškai tikslią informaciją, kuri privataus asmens atveju galėtų būti vertinama kaip garbės ir orumo pažeidimas.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas neteisingai vadovavosi žinios ir nuomonės atskyrimo kriterijais, numatytais Visuomenės informavimo įstatyme bei teismų praktikoje. Todėl buvo padaryta netinkama išvada.

Apygardos teismas panaikino įpareigojimą V. Pozingiui ir minėtos televizijos atstovui paneigti paskleistą žinią bei atlyginti neturtinę žalą. Už bylinėjimąsi pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose A. Jakas apeliantui turės atlyginti daugiau kaip 1 tūkst. Eur advokato pagalbos išlaidų.

Šis sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.