Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

Image - Šilutės rajono miške rasta žmogaus kaukolė

  Sekmadienį Saugų seniūnijos Sakūtėlių kaimo miške rasta galimai žmogaus

Pirmadienis, 30 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

JAKO BYLA_POZINKIS_IR_BUDRAITIS_2Šiandien Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs Virgilijaus Pozingio apeliacinį skundą, panaikino Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriuo pastarasis pripažintas viešai įžeidęs Arvydą Jaką.

Pirmosios instancijos teismas konstatavo, kad 2015 m. kovo pabaigoje Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir šio miesto televizijos „Šilutės TV“ laidų prodiuseris bei vedėjas M. B. paskleidė tikrovės neatitinkančią žinią apie Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį Arvydą Jaką. Teismo nuomone, televizijos laidoje paskelbta informacija žemino pastarojo garbę ir orumą, todėl minėtus asmenis įpareigojo šią žinią paneigti bei A. Jakui atlyginti 1 tūkst. Eur neturtinę žalą.

Apeliacinį skundą pateikęs V. Pozingis nesutiko su tokiu sprendimu. Jis teigė, kad išsakytos mintys buvo subjektyvi nuomonė apie rinkimus ir aplinkybių vertinimas.

Apygardos teismas, įvertinęs ginčijamų frazių visumą, jų pareiškimo kontekstą ir formuluotes, pripažino, jog apeliantas nesiekė pažeminti dabartinio Šilutės tarybos nario garbę ir orumą. Teismas konstatavo, kad V. Pozingio pasisakymai atitinka nuomonės išdėstymo, o ne žinios skleidimo kriterijus.

Teismo nuomone, 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų Šilutės rajono savivaldybėje pripažinimo negaliojančiais kontekste apeliantas turėjo pakankamą pagrindą susidaryti nuomonę apie rinkėjų papirkimą. Teisėjų kolegija nenustatė, kad apeliantas paskleidė žinią, jog būtent A. Jakas pirko rinkėjų balsus, o jo rinkėjai yra alkoholiu piktnaudžiaujantys asmenys. Pastarojo subjektyvūs svarstymai, jog buvo siekiama sąmoningai pakenkti jo, kaip politiko ir tiesioginio oponento, reputacijai, tai sumažino galimybę tapti savivaldybės meru pakartotiniuose rinkimuose, yra nepagrįsti.

Pažymėta, kad tiek A. Jakas, tiek V. Pozingis yra politikai, aktyviai dalyvaujantys politinėje veikloje bei kandidatavę savivaldybės rinkimuose į merus. Todėl jie laikytini viešaisiais asmenimis, kurie tarpusavio santykiuose turėtų vadovautis didesnės pagarbos etiketo standartu, jiems keliami aukštesni moraliniai elgesio reikalavimai. Teismas atkreipė dėmesį, kad A. Jako, kaip viešojo asmens, kritikos ribos yra platesnės nei privačių asmenų. Viešasis asmuo turi toleruoti apie jį skelbiamą, nors ir nevisiškai tikslią informaciją, kuri privataus asmens atveju galėtų būti vertinama kaip garbės ir orumo pažeidimas.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas neteisingai vadovavosi žinios ir nuomonės atskyrimo kriterijais, numatytais Visuomenės informavimo įstatyme bei teismų praktikoje. Todėl buvo padaryta netinkama išvada.

Apygardos teismas panaikino įpareigojimą V. Pozingiui ir minėtos televizijos atstovui paneigti paskleistą žinią bei atlyginti neturtinę žalą. Už bylinėjimąsi pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose A. Jakas apeliantui turės atlyginti daugiau kaip 1 tūkst. Eur advokato pagalbos išlaidų.

Šis sprendimas įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt