Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Stirpeikų kaimo gyventoja sukėlė skausmą policijos pareigūnui

Image - Stirpeikų kaimo gyventoja sukėlė skausmą policijos pareigūnui

  36 metų Šilutės rajono gyventoja įtariama sukėlusi fizinį skausmą policijos

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

Image - Švėkšnos kapinėse rastas vyro kūnas

  Ketvirtadienį, spalio 3 dieną, apie 10.50 val., Švėkšnos kapinėse rastas 34 metų vyro kūnas. Informuoja Tauragės apskrities vyriausiasis policijomos

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Image - Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena priminė: kelyje elkimės saugiai

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šios dienos tikslas – priminti visiems apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiai kelyje. Daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu buvo

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

Image - Šilutės rajone per avariją nukentėjo du vaikai – šešerių berniukas ir aštuonerių mergaitė

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informavo, kad vakar Šilutės rajone per avariją nukentėjo du mažamečiai

Trečiadienis, 2 Spalis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

Image - Drama Šilutės rajone: ugniagesiams teko spjauti į degančius namus – reikėjo skubiai gaivinti savižud

  Bendrasis pagalbos centras (BPC) sekmadienį pranešė apie gaisrą Saugų seniūnijoje, kur, kaip paaiškėjo, įvyko tikra

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

avarija-panevezyje-5801774831f37Šilutės rajone gyvenantis Linas įkliuvo visiškai girtas, pareigūnus bandė nupirkti tūkstančiais Švedijos kronų, o per keletą valandų joks kitas vairuotojas taip ir nepasirodė. Kaip jam pavyko įrodyti, kad ne jis atvairavo automobilį iki kaimo parduotuvės?

Vieną praėjusių metų sekmadienį Šilutės rajono policijos pareigūnai sulaukė pranešimo, kad apie 18 val. prie Šylių parduotuvės pasirodė įkaušęs vairuotojas. Į tokią informaciją policijos pareigūnai reaguoja rimtai, todėl du patruliai buvo nusiųsti patikrinti informacijos į Šylių kaimą. Atskubėję prie parduotuvės, pareigūnai kitoje gatvės pusėje pastebėjo automobilį „Renault“, o jo viduje – keleivio vietoje sėdintį vyriškį.

Kas vairavo?

Vyras buvo akivaizdžiai girtas, tačiau pasitikrinti alkotesteriu jo įtikinėti nereikėjo. Alkoholio matuokle jam buvo nustatytas sunkus 2,82 prom. girtumas, tačiau policija susidūrė su kitu iššūkiu.

Vyras negalėjo paaiškinti, kas sėdėjo prie vairo, tačiau teigė, kad iki parduotuvės automobilį atvairavo ne jis. Lyg to nebūtų gana, atsakinėdamas į pareigūnų klausimus vyras pradėjo brukti 11 tūkst. Švedijos kronų (1149 eurus), kad nebūtų rašomas protokolas.

Policininkai tai palaikė bandymu juos papirkti, už kurį numatyta baudžiamoji atsakomybė. Užkrovęs papildomo darbo pareigūnams, girtas vyras kartu su jais praleido ilgiau nei dvi valandas, kol buvo pildomi dokumentai šalia Šylių kaimo parduotuvės, Tilto gatvėje. Per visą ta laiką jį neva atvežęs vairuotojas taip ir nepasirodė.

Pareigūnams jo versija darėsi vis mažiau tikėtina, todėl užpildę pažeidimo protokolus jie išvežė vyrą į areštinę, kur paprastai atsiduria kyšininkai.

Teisme – pulkas liudininkų

Šilutės rajono apylinkės teisme šią bylą, kurioje „Renault“ vairuotojas buvo kaltinamas vairavimu išgėrus ir kyšininkavimu, nagrinėti teko teisėjai Nijolei Bagdonienei. Kadangi vairuotojas su kaltinimais nesutiko, be patrulių kaip liudininkai į teismą buvo iškviesti ir pulkas atsakomybėn traukiamo Lino draugų, tarp kurių buvo ir neva automobilį vairavęs A.D.

A.D neslėpė, kad Linas yra jo tėvo draugas, kuris tądien paprašė pavairuoti jo automobilį, kol kiti trys draugai – tarp jų ir policijai įkliuvęs Linas – automobilyje gėrė degtinę. Visi liudiję Lino draugai patvirtino, kad prie parduotuvės jie lankėsi dukart, o tuomet Linas paprašė jį darkart nuvežti į Šylius. Kol vairuotojas pasiekė kaimą, Linas užmigo.

Vairuotojas „nuėjo pas draugą“

A.D. teisme aiškino pastatęs automobilį „prie kažkokio namo“ ir nuėjęs pas draugą, o vėliau išėjęs į lauką nei Lino, nei jo automobilio neberado. Viso to užteko, kad prieš vairuotoją kurpta byla subliukštų – teisėjai neliko kitos išeities, kaip tik nutraukti šią teiseną dėl vairavimo išgėrus. Taip vyriškis išsaugojo vairuotojo pažymėjimą ir išvengė didžiulės piniginės baudos.

Teisėja N.Bagdonienė savo sprendimą motyvavo tuo, jog be pranešimo policijai kitų įrodymų, jog įkaušęs Linas tuomet vairavo savo automobilį pats, policija nepateikė. O kaip dėl pasiūlyto kyšio? Ar teismui tai nepasirodė įtikinamas argumentas, jog vairuotojas taip, iš esmės pripažino, savo kaltę? „Teismas atsižvelgia į tai, kad L.G. buvo labai apsvaigęs, todėl ta aplinkybė, kad jis siūlė kyšį pareigūnams, gali būti vertinama kaip jo neadekvačiai suvokta situacija jo sunkaus girtumo stovyje”, – rašoma teismo sprendime nutraukti bylą

Už bruktą kyšį – nubaustas

Tiesa, tai nereiškia, kad Linas išvengė atsakomybės už pasiūlytą kyšį. Šis nusikaltimas buvo nagrinėjamas atskira tvarka. Dar prieš sulaukdamas verdikto dėl galimo vairavimo išgėrus, Liną pasiekė naujienos iš to paties Šilutės rajono apylinkės teismo, ir – tos pačios teisėjos N.Bagdonienės. Dėl bandymo papirkti pareigūnus jis buvo pripažintas kaltu. Tai jam užtraukė teistumą ir 1069 eurų baudą, kuri vis dėlto buvo sumažinta trečdaliu, todėl galutinė bauda siekė 753,20 euro.

Teismo atstovė pažymi, kad į bausmę yra įskaityta ir viena už areštinės grotų praleista diena. 15min pasiteiravo, ar Šilutės rajono policija ruošiasi skųsti Lino atžvilgiu teismo priimtą nutartį. „Teismo nutartis nebuvo apskųsta“, – pranešė Tauragės apskrities policijos atstovė Rūta Janavičiūtė.

15min.lt inf.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt