Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Varpinės medlievos – gražios ir mėgstamos, bet naikintinos

Image - Varpinės medlievos – gražios ir mėgstamos, bet naikintinos

Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad dabar pomiškiuose baltais žiedais apsipylusios varpinės medlievos Lietuvoje yra invazinė rūšis ir jas reikia naikinti. Šie aukšti, iki 6-8 m aukščio, krūmai dažnai auginami kaip

Antradienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Image - Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Šilutės r. savivaldybės tarybos narės, konservatorės Sandros Tamašauskienės pasivaikščiojimas po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą baigėsi jos nenaudai.Laikinai pareigas einanti centro direktorė Daiva Būdvytienė ir politikę po mokymo centrą

Trečiadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Image - Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Prireikė net kelių dienų, kad gardamiškė atsigautų nuo kapinėse patirto šoko. Nuėjusi aplankyti savo artimųjų kapų, moteris pričiupo garbaus amžiaus vagilę, nuo gardamiškės sūnaus kapo semiančią brangią dekoraciją - mėlynus

Antradienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Organizatoriai pravėrė Šilutės miesto šventės uždangą

Image - Organizatoriai pravėrė Šilutės miesto šventės uždangą

Vakarykštė spaudos konferencija Savivaldybėje buvo skirta bent kiek praverti miestelėnams dabar taip rūpinčios Šilutės gimtadienio šventės uždangą.Šioje šventėje bus visko, kas telpa į žodelį „kitaip“: šįkart visi švęsime vienoje vietoje

Trečiadienis, 24 Gegužė Komentarai (1)

Seniūnijose

Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Image - Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

giles atidarymas_juosta1Praėjusią savaitę naujų gyventojų būriu netikėtai praturtėjo Švėkšnos miestelis - čia duris atvėrė nauji bendruomeniniai namai „Gilė“, kuriuose gyvena visas dešimtukas mažųjų „giliukų“. Tai - Švėkšnoje įkurdinta Saugų vaikų globos namų šeimyna.

Joje - laikinai tėvų globos netekę vaikai nuo 1 mėnesio iki 17 metų amžiaus.

Vaikai čia gyvens tol, kol tėvystės įgūdžių išmoks jų tikrieji tėvai arba atsiras įtėviai ar nuolatiniai globėjai.


Tokie namai įsteigti šalyje pradėjus įgyvendinti institucinės globos pertvarką, kurios tikslas - iš šeimų paimtiems vaikams suteikti kuo labiau šeimai artimą aplinką.

Šeimynai skirtas naujas namas

Apie būtinybę pertvarkyti šalies vaikų globos namus prabilta jau prieš porą metų. Tuomet Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministerijų atstovai suskubo raginti ir vieni kitus, ir savivaldybes imtis skubių žingsnių, kad po 100 ir daugiau vaikų priglaudusios valdiškos globos institucijos būtų mažinamos.

Raginta vaikų šeimynoms pirkti atskirus butus ar namus, kuriuose gyventų ne daugiau 10-ies globotinių grupės.giles atidarymas_simelionis

Persipildžiusių Saugų vaikų globos namų situaciją šiek tiek palengvino prieš porą metų Rusnės specialiojoje mokykloje apgyvendinta šeimyna. Tad įkurtuvės Švėkšnoje - jau antrosios, bet tikėtina - ne paskutinės. Mat Šilutės r. savivaldybė sieks, kad Saugose liktų gyventi ne daugiau 30 vaikų.

Kai Saugų vaikų globos namai pagal projektą gavo lėšų atskiros šeimynos kūrimui, suskubta ieškoti naujų namų. Rado Švėkšnoje, prieš keliolika metų nudegusioje Gedminaičių gatvėje. Čia naujai pastatytą namą vietos verslininkas sutiko išnuomoti. Savivaldybė su savininku jau kalba apie galimybę ateityje šį namą nupirkti.

„Gilės“ namai saulės spalva akį traukia ne tik iš išorės, jauku ir šilta ir jų viduje. Gausų būrį sveikintojų ketvirtadienį pasitikę mažieji jų šeimininkai su savo auklėtojomis vedžiojo po šviesius kambarius, didžiuodamiesi rodė naujus baldus, savo stalus ir spintas, kompiuterius, virtuvėlę ir kitas patalpas.

Dviejų aukštų name iš viso yra 6 kambariai, kelios bendros erdvės ir visos būtinos buities patalpos.

giles namasIš 10-ies šių namų gyventojų, 4 vaikai yra vienos šeimos nariai. Čia gyvena ir dvi nepilnametės mamos su savo mažyliais. Su vaikais slenkančiu grafiku dirba dvi socialinės darbuotojos ir trys jų padėjėjos.

Prisidėjo ir vietiniai, ir tolimi rėmėjai

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis įkurtuvių dieną džiaugsmu švytėjo ne mažiau nei šių namų gyventojai.

„Šie mūsų namučiai - vieni pirmųjų tokie visoje respublikoje“, - sakė jis.

„Ledai pajudėjo. Čia bus visai kitoks gyvenimas vaikams, nes šie namai - artimi tikriems šeimos namams. Tad tegu jie bus jaukūs čia gyvenantiems vaikams“, - jam pritarė rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Meras patikino, kad tai ne paskutiniai tokie šeimyniniai tėvų globos netekusių vaikų namai - Savivaldybė žada įsteigti dar bent trejus, nupirkusi butus arba namus.

Saugų vaikų globos namai dalyvavo projekte „Dėl šeimos modelio bendruomeninių vaikų globos namų vaikams, netekusiems tėvų globos ir jų šeimoms Klaipėdos regione pirkimo“, kurį skelbė ES lėšas skirstanti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM. Saugiškiai laimėjo 64 tūkst. eurų. Todėl ir galėjo pirmieji Klaipėdos regione pradėti įgyvendinti tokį projektą. Šie pinigai, pasak direktoriaus, naudojami ne tik nameliui nuomoti, bet ir mokėti mokesčiams, vaikų išlaikymui bei darbuotojų darbo užmokesčiui ir pan.

Rodydamas naujus baldus, skalbykles, virykles, džiovykles ir kitus įrenginius E.Judeikis pasakojo, jog visa tai nupirkta už rėmėjų lėšas. Kiek geradarių savo kelyje sutiko šiuos namus kūrę jų vadovai, direktorius taip greit ir nesuskaičiuotų. O labiausiai jam įstrigo vienos Vilniaus pradinės mokyklos mokinukų dovana - sudėję pinigus jie tėvų globos netekusiems vaikams padovanojo naują džiovyklę.
Labai padėjo ir nuolatinė šių namų globėja, vilnietė Viktorija Grajauskienė.giles atidarymas_autobusiukas

Direktorių be galo džiugina ir vietos bendruomenės geranoriškumas. Pasak jo, vaikų globos namų vadovai ne kartą susitiko ir kalbėjosi su Švėkšnos bendruomenių atstovais. Ir visada stebino švėkšniškių noras prisidėti ir padėti vaikams: „Ko dar jums reikėtų, kokią pagalbą galėtume suteikti“, - nuolat klausinėjo Švėkšnos žmonės.

Dovanų buvo ir dar bus

Dovanų netrūko ir įkurtuvių dieną. Kas žaislais, kas knygelėmis, vaisių ir saldumynų paketais, paveikslais, gėlėmis ir kitais naujakuriams visuomet reikalingais daiktais nešini į „Gilės“ namus plūdo svečiai.

Vieną įspūdingiausių dovanų atvairavo Šilutės senelių globos namų atstovės - mikroautobusą „VW Caravelle“. Niekas neabejoja, kad transporto priemonė tokiai gausiai šeimynai - vienas būtiniausių dalykų, bet tėvų netekusius vaikus globojančios specialistės tikrai nesitikėjo, kad taip greit ją turės.

Rajono meras V.Laurinaitis pažadėjo, kad netrukus Savivaldybės lėšomis prie „Gilės“ namų bus pastatytas šiltnamis, tikriausiai augs ir ne vienas vaismedis. O kieme dirbę statybininkai savo darbo nenutraukė net ir atidarymo iškilmių metu. Jie čia jau rentė pavėsinę, o šalia jos jau kyla ūkinio pastato pastoliai.

Visa tai tam, kad vaikai galėtų ne iš knygelių ar paveikslėlių matyti, o realiai mokytis tikros šeimos gyvenimo pagrindų - auginti daržoves, vaisius, prižiūrėti gyvūnus. Jie patys tvarkys savo namų aplinką. O tvarkai namuose palaikyti reikalingų priemonių tądien atgabeno kibiru, šluotomis, rankšluosčiais ir įvairiausiomis švarinimosi priemonėmis „apsiginklavęs“ Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.giles atidarymas_kambarys_su_zaislais

Kad Švėkšnos bendruomenė plečiasi ir joje taip sparčiai daugėja vaikų, džiaugėsi vietos pedagogai, medikai ir verslininkai, kad naujuosiuose namuose garsiai skardėtų vaikų juokas, linkėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Šilutiškių sėkme pasidžiaugė ir į įkurtuves atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė. Anot jos, šilutiškiams pavyko viskas - ir išnuomoti puikų pastatą, ir jį tinkamai įrengti bei pritaikyti gyventi vaikams, ir tinkamai apstatyti.

K.Paulikė taip pat pasidžiaugė vietos bendruomenės parama. „Toks požiūris rodo, kad mūsų visuomenė tampa vis labiau sąmoninga, juk visi vaikai yra mūsų visų vaikai“, - sakė ji.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos