Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Image - Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas

Nemuno deltos regioninio parko direkcija informuoja, jog dėl labai didelio gaisrų pavojaus Šilutės rajone Aukštumalos pažintinis takas laikinai uždarytas. Lankytis jame

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (1)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

Image - S.Tamašauskienė - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus kandidatė į mer

„Trečią kartą iš eilės vadovausiu TS-LKD Šilutės skyriui, ir vėl dalyvausiu rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės merus 2019 metais - taip šiandien nusprendė mūsų skyrius. Dėkoju bičiuliams bendražygiams už pasitikėjimą.

Šeštadienis, 28 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Image - Šilutė negali be skandalų: šįkart garsėjame kovomis dėl gatvės ir parko medžių bei kitų skundais žlu

Šilutės kraštas negali be skandalų. Išgarsinome kraštą perkamų balsų bylomis ir net panaikintais savivaldos rinkimų rezultatais, pašalintu parlamentaru. Kelerius metus Lietuvą juokinome savivaldos politikų žaidimais - per kadenciją pakeitėm net

Antradienis, 19 Birželis Komentarai (6)

Savivaldybėje

Braškių augintojai Undžiai: „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Image - Braškių augintojai  Undžiai:  „Braškėms labiau patinka sausra, negu liūtys“

Dviejų paskutiniųjų metų net palyginti neįmanoma: pernai lietūs žemę laistė ko gero visas 365 dienas per metus, o šiemet visus žinomus rekordus muša sausra. Bet ir tokiomis skirtingomis sąlygomis Pamario

Penktadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Image - Švėkšnos gimnazija sulaukė - turi stadioną

Ketvirtadienį oficialiai atidarytas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadionas. Švėkšniškius ta proga sveikino Savivaldybės vadovai, Švėkšnoje išrinkti rajono tarybos nariai Antanas Martinkus ir Arūnas Kurlianskas, o gausus būrys moksleivių dalyvavo atidarymo metu

Trečiadienis, 6 Birželis Komentarai (0)

giles atidarymas_juosta1Praėjusią savaitę naujų gyventojų būriu netikėtai praturtėjo Švėkšnos miestelis - čia duris atvėrė nauji bendruomeniniai namai „Gilė“, kuriuose gyvena visas dešimtukas mažųjų „giliukų“. Tai - Švėkšnoje įkurdinta Saugų vaikų globos namų šeimyna.

Joje - laikinai tėvų globos netekę vaikai nuo 1 mėnesio iki 17 metų amžiaus.

Vaikai čia gyvens tol, kol tėvystės įgūdžių išmoks jų tikrieji tėvai arba atsiras įtėviai ar nuolatiniai globėjai.


Tokie namai įsteigti šalyje pradėjus įgyvendinti institucinės globos pertvarką, kurios tikslas - iš šeimų paimtiems vaikams suteikti kuo labiau šeimai artimą aplinką.

Šeimynai skirtas naujas namas

Apie būtinybę pertvarkyti šalies vaikų globos namus prabilta jau prieš porą metų. Tuomet Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministerijų atstovai suskubo raginti ir vieni kitus, ir savivaldybes imtis skubių žingsnių, kad po 100 ir daugiau vaikų priglaudusios valdiškos globos institucijos būtų mažinamos.

Raginta vaikų šeimynoms pirkti atskirus butus ar namus, kuriuose gyventų ne daugiau 10-ies globotinių grupės.giles atidarymas_simelionis

Persipildžiusių Saugų vaikų globos namų situaciją šiek tiek palengvino prieš porą metų Rusnės specialiojoje mokykloje apgyvendinta šeimyna. Tad įkurtuvės Švėkšnoje - jau antrosios, bet tikėtina - ne paskutinės. Mat Šilutės r. savivaldybė sieks, kad Saugose liktų gyventi ne daugiau 30 vaikų.

Kai Saugų vaikų globos namai pagal projektą gavo lėšų atskiros šeimynos kūrimui, suskubta ieškoti naujų namų. Rado Švėkšnoje, prieš keliolika metų nudegusioje Gedminaičių gatvėje. Čia naujai pastatytą namą vietos verslininkas sutiko išnuomoti. Savivaldybė su savininku jau kalba apie galimybę ateityje šį namą nupirkti.

„Gilės“ namai saulės spalva akį traukia ne tik iš išorės, jauku ir šilta ir jų viduje. Gausų būrį sveikintojų ketvirtadienį pasitikę mažieji jų šeimininkai su savo auklėtojomis vedžiojo po šviesius kambarius, didžiuodamiesi rodė naujus baldus, savo stalus ir spintas, kompiuterius, virtuvėlę ir kitas patalpas.

Dviejų aukštų name iš viso yra 6 kambariai, kelios bendros erdvės ir visos būtinos buities patalpos.

giles namasIš 10-ies šių namų gyventojų, 4 vaikai yra vienos šeimos nariai. Čia gyvena ir dvi nepilnametės mamos su savo mažyliais. Su vaikais slenkančiu grafiku dirba dvi socialinės darbuotojos ir trys jų padėjėjos.

Prisidėjo ir vietiniai, ir tolimi rėmėjai

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis įkurtuvių dieną džiaugsmu švytėjo ne mažiau nei šių namų gyventojai.

„Šie mūsų namučiai - vieni pirmųjų tokie visoje respublikoje“, - sakė jis.

„Ledai pajudėjo. Čia bus visai kitoks gyvenimas vaikams, nes šie namai - artimi tikriems šeimos namams. Tad tegu jie bus jaukūs čia gyvenantiems vaikams“, - jam pritarė rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Meras patikino, kad tai ne paskutiniai tokie šeimyniniai tėvų globos netekusių vaikų namai - Savivaldybė žada įsteigti dar bent trejus, nupirkusi butus arba namus.

Saugų vaikų globos namai dalyvavo projekte „Dėl šeimos modelio bendruomeninių vaikų globos namų vaikams, netekusiems tėvų globos ir jų šeimoms Klaipėdos regione pirkimo“, kurį skelbė ES lėšas skirstanti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM. Saugiškiai laimėjo 64 tūkst. eurų. Todėl ir galėjo pirmieji Klaipėdos regione pradėti įgyvendinti tokį projektą. Šie pinigai, pasak direktoriaus, naudojami ne tik nameliui nuomoti, bet ir mokėti mokesčiams, vaikų išlaikymui bei darbuotojų darbo užmokesčiui ir pan.

Rodydamas naujus baldus, skalbykles, virykles, džiovykles ir kitus įrenginius E.Judeikis pasakojo, jog visa tai nupirkta už rėmėjų lėšas. Kiek geradarių savo kelyje sutiko šiuos namus kūrę jų vadovai, direktorius taip greit ir nesuskaičiuotų. O labiausiai jam įstrigo vienos Vilniaus pradinės mokyklos mokinukų dovana - sudėję pinigus jie tėvų globos netekusiems vaikams padovanojo naują džiovyklę.
Labai padėjo ir nuolatinė šių namų globėja, vilnietė Viktorija Grajauskienė.giles atidarymas_autobusiukas

Direktorių be galo džiugina ir vietos bendruomenės geranoriškumas. Pasak jo, vaikų globos namų vadovai ne kartą susitiko ir kalbėjosi su Švėkšnos bendruomenių atstovais. Ir visada stebino švėkšniškių noras prisidėti ir padėti vaikams: „Ko dar jums reikėtų, kokią pagalbą galėtume suteikti“, - nuolat klausinėjo Švėkšnos žmonės.

Dovanų buvo ir dar bus

Dovanų netrūko ir įkurtuvių dieną. Kas žaislais, kas knygelėmis, vaisių ir saldumynų paketais, paveikslais, gėlėmis ir kitais naujakuriams visuomet reikalingais daiktais nešini į „Gilės“ namus plūdo svečiai.

Vieną įspūdingiausių dovanų atvairavo Šilutės senelių globos namų atstovės - mikroautobusą „VW Caravelle“. Niekas neabejoja, kad transporto priemonė tokiai gausiai šeimynai - vienas būtiniausių dalykų, bet tėvų netekusius vaikus globojančios specialistės tikrai nesitikėjo, kad taip greit ją turės.

Rajono meras V.Laurinaitis pažadėjo, kad netrukus Savivaldybės lėšomis prie „Gilės“ namų bus pastatytas šiltnamis, tikriausiai augs ir ne vienas vaismedis. O kieme dirbę statybininkai savo darbo nenutraukė net ir atidarymo iškilmių metu. Jie čia jau rentė pavėsinę, o šalia jos jau kyla ūkinio pastato pastoliai.

Visa tai tam, kad vaikai galėtų ne iš knygelių ar paveikslėlių matyti, o realiai mokytis tikros šeimos gyvenimo pagrindų - auginti daržoves, vaisius, prižiūrėti gyvūnus. Jie patys tvarkys savo namų aplinką. O tvarkai namuose palaikyti reikalingų priemonių tądien atgabeno kibiru, šluotomis, rankšluosčiais ir įvairiausiomis švarinimosi priemonėmis „apsiginklavęs“ Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.giles atidarymas_kambarys_su_zaislais

Kad Švėkšnos bendruomenė plečiasi ir joje taip sparčiai daugėja vaikų, džiaugėsi vietos pedagogai, medikai ir verslininkai, kad naujuosiuose namuose garsiai skardėtų vaikų juokas, linkėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Šilutiškių sėkme pasidžiaugė ir į įkurtuves atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė. Anot jos, šilutiškiams pavyko viskas - ir išnuomoti puikų pastatą, ir jį tinkamai įrengti bei pritaikyti gyventi vaikams, ir tinkamai apstatyti.

K.Paulikė taip pat pasidžiaugė vietos bendruomenės parama. „Toks požiūris rodo, kad mūsų visuomenė tampa vis labiau sąmoninga, juk visi vaikai yra mūsų visų vaikai“, - sakė ji.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos