Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

Image - Pareigūnai prašo pagalbos - dingo vaikas

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio dešimtmečio Lauryno

Trečiadienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Image - Policija prašo pagalbos: iš ugdymo centro pabėgo du vaikinai

Trečiadienį iš ugdymo centro Švėkšnos sen., Vilkėno 1 k. pabėgo du

Ketvirtadienis, 5 Rugsėjis Komentarai (0)

Įvykiai

Šiandien tęsiamos dingusio berniuko paieškos: dirba privatus kinologas, ieškos ir dronas su termoviz

Image - Šiandien tęsiamos dingusio berniuko paieškos: dirba privatus kinologas, ieškos ir dronas su termoviz

Antradienio vakarą dingusio mažamečio Lauryno paieškos tęsiamos ir šiandien. Dešimtmečio ieško policijos pareigūnai, vandens telkinį tikrina narai iš Klaipėdos, kiekvieną dieną apylinkes šukuoja daugybė savanorių. Gaidelių vandens telkinyje vaiko ieško

Penktadienis, 13 Rugsėjis Komentarai (2)

Būkime budrūs: Moldavijos sukčių gauja atklydo ir į Šilutę

Image - Būkime budrūs: Moldavijos sukčių gauja atklydo ir į Šilutę

  Praėjusią savaitę ne vienas šilutiškis, šalia didžiųjų prekybos centrų - „Lidl“, „Maxima“, „IKI“ ar net prie Verdainės tilto šviesoforo matė vaikštinėjančią ir aukas renkančią tamsaus gymio moterį. Praeivius graudino moters

Ketvirtadienis, 12 Rugsėjis Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Šilutės r. apvirto sunkvežimis: liudininkai manė, kad vairuotojas žuvo

Image - Šilutės r. apvirto sunkvežimis: liudininkai manė, kad vairuotojas žuvo

  Šilutės rajone įvyko nelaimė, kuri, žmonių dėka, baigėsi gana laimingai. Vairuotojui vairuojant sunkvežimį, staiga dingo stabdžiai, todėl jam teko stabdyti avariniu būdu – važiuojant tiesiai į griovį. Visa laimė, kad

Trečiadienis, 28 Rugpjūtis Komentarai (1)

Lietuvoje daugėja vairuojančių žmonių: tik trečdalis gyventojų išsiverčia be automobilio

Image - Lietuvoje daugėja vairuojančių žmonių: tik trečdalis gyventojų išsiverčia be automobilio

  Tyrimai rodo, kad vis mažiau Lietuvos žmonių kasdien išsiverčia be automobilio, nevairuojančių mūsų šalies gyventojų per trejus metus gerokai sumažėjo. Naujausiais duomenimis, mūsų šalyje prie automobilio vairo nesėda 28 proc.

Pirmadienis, 5 Rugpjūtis Komentarai (0)

Nelaimės ir konfliktai

Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Image - Surastas, įtariama, kurėno kapitono kūnas

Šeštadienio vakarą, tęsiant šią savaitę nuskendusio kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus paieškas, pasieniečiai pranešė, kad greičiausiai rastas jo

Šeštadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

Image - Ugniagesių pajėgos Kuršių mariose: galimai pastebėtas nuskendusio kurėno kapitonas

  Ketvirtadienį Kuršių mariose iš oro buvo pastebėtas objektas, kuris panašus į žmogaus kūną. Ugniagesiai šiuo metu vykdo paiešką, įtariama, kad tai nuskendusio kurėno

Ketvirtadienis, 4 Liepa Komentarai (0)

teismasŠilutiškė moksleivė 6 žmonėms internetu už nemažas sumas pardavė telefoną, bet jo taip ir neišsiuntė pirkėjams.

Tokia byla sausį nagrinėta Šilutės rajono apylinkės teisme.

Įstatymui nusižengusi buvusi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos auklėtinė L.A. 2014 metais jau buvo papuolusi į pareigūnų akiratį, tačiau tada dėl vagystės nebuvo teisiama, nes dar buvo nepilnametė.

Šiemet prieš teismą ji stojo gintis dėl kur kas rimtesnių kaltinimų sukčiavimu, neteisėtu elektroninių duomenų perėmimu ir panaudojimu bei dėl svetima mokėjimo kortele atliktų finansinių operacijų.

Pinigų gavo už menamą telefoną

L.A. sugalvojo 6 kartus puikiai suveikusį būdą, kaip lengvai pasipelnyti pinigų iš patiklių internautų.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Parduodu - perku“, 2015 metų rugpjūčio 24 d. L.A. iš mamos kompiuterio paskelbė skelbimą, kad parduoda mobilųjį telefoną „Apple Iphone 6“.

Pardavėja tą pačią dieną sulaukė telefoną pirkti panorusio pirkėjo. Susirašinėdama su į pinkles pakliuvusiu K.G., mergina melagingai pažadėjo atsiųsti jam telefoną, kai tik jis iš anksto jai perves 230 eurų.

Kaip tarėsi, taip vyriškis ir padarė. Jis tą pačią dieną pervedė sutartą pinigų sumą į pardavėjos nurodytą jos draugo T.R. banko sąskaitą. Pirkėjui įtarimo nesukėlė, kad pardavėja nurodo kito asmens banko sąskaitą...

Tada jis laukė, laukė, laukė...

Telefono išsiųsti L.A. nė neketino, bet nuskubėjo į bankomatą  išsigryninti apgaule uždirbtų pinigų. Naudodama svetimos banko kortelės duomenis, ji iš T.R. sąskaitos paėmė 220 eurų. Po poros dienų likusį laimikį, t.y. 10 eurų, išleido atsiskaitydama ta pačia kortele dviejose Šilutės parduotuvėse.

Nusikaltimus kartojo kelis kartus

Prabėgus vos savaitei, L.A. dar kartą prasuko tą pačią aferą. Mergina vėl įdėjo telefono pardavimo skelbimą toje pačioje „Facebook“ grupėje. Pirkėjo paprašė į sąskaitą pervesti 250 eurų. Pagal tą patį scenarijų ji vėl išsigrynino 240 eurų, o likusius 10 eurų smulkiomis sumomis išleido įvairiose Šilutės parduotuvėse.

Rugsėjo pabaigoje ant apgavikės kabliuko portale www.tarpmergaiciu.lt užkibo moteris, pervedusi jai 200 eurų už tariamą telefoną...

Pamačiusi, kad apgavysčių schema puikiai veikia ne tik „Facebook“ tinkle, L.A. skelbimą patalpino ir į www.skelbiu.lt, kuriame apgaule uždirbo dar 150 eurų.

Taip iš viso ji susikrovė apie 500 eurų.

Vėliau, matyt bijodama, kad nešvariems darbeliams naudojant savo asmeninę paskyrą jos tapatybė bus atskleista, ji ėmė naudotis svetimais „Facebook“ prisijungimo duomenimis. Teisiamoji, pakeitusi prisijungimo slaptažodį, pasinaudojo bendraklasės R.G. paskyra - jos vardu vėl įdėjo tą patį melagingą skelbimą apie parduodamą mobiliojo ryšio telefoną bei šioje paskyroje susirašinėjo su potencialiais pirkėjais.

Šį kartą iš telefoną pirkti panorusio bendraklasio ji gavo net 350 eurų.

Į aferas įvėlė vaikiną ir mamą

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad banko sąskaita, į kurią menamo telefono pirkėjai pervesdavo pinigus, buvo vaikino, kuris tuo metu draugavo su teisiamąja L.A.

Vaikinas teisme pasakojo, kad L.A. buvo įstojusi mokytis į Šilutės verslo turizmo ir paslaugų mokyklą ir jo paprašė, kad jis duotų savo banko sąskaitos numerį ir banko kortelę, kad į ją jai būtų pervedama stipendija. Jis draugei davė kortelę ir daugiau tos kortelės iš L.A. nebuvo paėmęs ir ja nesinaudojo.

Kad mergina sukčiavo, internetu „pardavinėdama“ telefonus, vaikinas nežinojo. Apie draugės nusikaltimus sužinojo tik iš policijos pareigūnų.

Kompiuteris, iš kurio buvo dedami melagingi skelbimai, priklausė merginos mamai. Pastaroji teisme pasakojo, kad susipažinusi su vaikinu, dukra pradėjo neklausyti, negrįžti į namus, blogai mokytis.

Sužinojusi, kad dukra pradėjo sukčiauti, t.y. internetu pardavinėti telefonus, kurių neturėjo, moteris bandė apie tai su dukra kalbėtis. Tačiau ji nieko apie tai nepasakodavo.

Mama sakė, kad dukra naudojosi telefono numeriu, kuris yra vyro A.A. vardu. Bet mama nepastebėjo, kad dukra iš to telefono būtų siuntusi skelbimų apmokėjimo SMS žinutes. Moteris pati už jokius skelbimus iš savo telefono numerio nemokėjo.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pateiktoje informacijoje teigiama, kad teisiamosios L.A. gyvenimo ir auklėjimo sąlygos yra tinkamos.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla nurodė, kad L.A. nelankė mokyklos, todėl 2015 metų gruodį ji buvo išbraukta iš mokinių sąrašų.

Sukčiavimai buvo susekti

Mergina R.G., kurios „Facebook“ paskyrą pavogėL.A., iš draugų sužinojo, kad jos vardu dedami telefonų pardavimo skelbimai. Norėdama išsiaiškinti, kas jos vardu sukčiauja, apsimetusi pirkėja ji paskambino skelbime nurodytu telefonu. Atsiliepus teisiamajai, R.G. atpažino, kad jos vardu telefonus pardavinėja buvusi klasės draugė.

Yla iš maišo išlindo tada, kai pas R.G, atvažiavo apgautas bendraklasis (kaip minėta, L.A. iš jo gavo pinigus, bet telefono nenusiuntė). Jis niekuo dėtos R.G. reikalavo grąžinti 350 eurų arba duoti telefoną. Tada R.G. papasakojo apie pavogtą anketą, išaiškėjo visos L.A. apgavystės.

Sukčiautoja L.A. teisme prisipažino dėl visų padarytų nusikaltimų ir gailėjosi nusižengusi įstatymui.

Mergina pasakojo, kad tuo metu negalvojo apie pasekmes, tik norėjo lengvai gauti pinigų. Ji patikino, kad daugiau tokie atvejai nebepasikartos.

Teismo posėdžio metu kaltinamoji buvo registruota Darbo biržoje, lankėsi Probacijos skyriuje, nes dar būdama nepilnamete buvo nuteista už tapačias veikas.

Teismas L.A. skyrė 1,5 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą tokiam pat laikui atidėjo.

Nusikaltėlė įpareigota vienerius metus mokytis, tęsti mokslą arba dirbti, 9 mėnesius būti namuose nuo 22 valandos iki 6 valandos ir nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos per 1,5 metų atlyginti 1280 eurų turtinę žalą visiems telefonų pirkėjams.

Taip pat jai nurodyta per visą bausmės atlikimo laiką be kontroliuojančių institucijų žinios nekeisti gyvenamosios vietos.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt