Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ne iš kiekvieno klevo galima leisti sulą

Image - Ne iš kiekvieno klevo galima leisti sulą

  Jau prasidėjo tas trumpas laikotarpis, kai, bundant pavasariui, iš klevų tekinama sula. Po savaitės kitos „prabus“ ir beržai. Jie sulauks dar daugiau sulos tekintojų. Gamtosaugininkai primena, kad tekinti sulą galima

Trečiadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Image - Kovo 8-osios išvakarėse politikė S.Tamašauskienė apkaltino merą nederamu elgesiu...

Trečiadienį rajono Tarybos opozicijos politikai - trys konservatoriai ir liberalas - spaudos konferencijoje pateikė net keturis pareiškimus dėl, jų manymu, nederamos Savivaldybės administracijos veiklos. O meras Vytautas Laurinaitis kovo 8-osios

Pirmadienis, 12 kovas Komentarai (0)

Problema

Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Image - Banko kreditas įstūmė į uždarą ratą, be galimybės išsiveržti

Milžniškos - dešimttūkstantinės skolos, neįgalumo pašalpa, iš kurios dar ir antstoliai išskaičiuoja, ir jokio darbo...Kas tai? Duobė, į kurią įpulti galime kiekvienas bet kada, kitaip dar liaudies ta ubago lazda,

Trečiadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Kovo 11-ąją Šilutėje inauguruotas šeštasis garbės pilietis ir įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija

Image - Kovo 11-ąją Šilutėje inauguruotas šeštasis garbės pilietis ir įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija

Kartu su visa tauta švęsdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, šilutiškiai pagerbė ir dvi iškilias Pamario krašto asmenybes. Buvusiam ilgamečiui Šilutės muzikos mokyklos direktoriui, chorvedžiui maestro Vytautui Jovaišai buvo suteiktas Šilutės

Ketvirtadienis, 15 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Gardamas pagaliau turės nuolatinę seniūnę

Image - Gardamas pagaliau turės nuolatinę seniūnę

Nuo praėjusių metų birželio vidurio laikinai Gardamo seniūnės pareigas ėjusi ilgametė šios seniūnijos darbuotoja Birutė Pocevičienė laimėjo konkursą tapti nuolatine

Ketvirtadienis, 15 kovas Komentarai (0)

MINGES AISYTEŠilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje dar vienas socialdemokratas - švėkšniškis verslininkas Antanas Martinkus parodė nepaklusnumą skyriaus pirmininkui, Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui bei valdančiosios koalicijos vadui, merui Vytautui Laurinaičiui. Iki šiol iš socialdemokratų individualią nuomonę reiškė tik savivaldybės politikas Arūnas Pupšys.

Suabejojus A.Martinkui, Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje pritrūko balsų patvirtinti sprendimo projektą dėl Minijos (Mingės) kaimo prieplaukų akvatorijų ribų nustatymo.

Akvatorijų ribų nustatymas turėjo būti visiškai formalus savivaldybės politikų veiksmas - visi kilstelėtų rankeles, ir Mingės kaimo prieplaukoms būtų paskirtos akvatorijos. Tačiau savivaldybės Tarybos politikai žino, kad patvirtinti akvatorijų ribas labai reikia Savivaldybės administracijai, kad užbaigtųseną konfliktą - išguitų iš Mingės prieplaukos laivą „Aisytė”.

Laivo savininko Sauliaus Budrio interesą - laikyti laivą arti savo namų valdos - gynė ne tik opozicijos politikai, konservatoriai Zigmantas Jaunius ir Sandra Tamašauskienė, bet ir valdančiosios koalicijos politikas A.Martinkus.

Priešistorė

2015 metų rudenį Savivaldybės administracija, paskelbusi viešąjį pirkimą, išnuomojo Mingės kaimo kelias prieplaukas privatiems asmenims. Tuomet aiškinta, kad Savivaldybė neturi lėšų šienauti rekonstruotų Mingės pylimų ir prižiūrėti prieplaukų, todėl jas prižiūrėti atiduoda privatininkams.

Gal niekas tuomet nesitikėjo, bet dešiniojo Minijos upės kranto 43 metrų ilgio prieplauką klaipėdietis verslininkas Arvydas Urbis išsinuomojo net už 1050 Eur per mėnesį.

A.Urbio sodyba yra prie pat prieplaukos, bet joje ne vienerius metus stovi ir jo kaimyno S.Budrio, gyvenančio už A.Urbio sodybos, laivas „Aisytė”. Todėl peršasi mintis, kad A.Urbis, nepagailėjęs Savivaldybei už prieplaukos nuomą kas mėnesį mokėti po 1050 Eur, siekė ne prieplaukos administravimo verslo, o išstumti laivą „Aisytė”. A.Urbis „Šilutės naujienoms” 2015 metų lapkričio mėnesį yra sakęs, kad šalia vasarnamio nori daugiau ramybės, kad jam nepatinka „Aisytės” lankytojų šurmulys.

Laive „Aisytė” S.Budrys turi registravęs kavinės verslą. Egzotiška kavinė laive yra vienintelė vieša atokvėpio vietelė Mingės kaimo dešiniosios pakrantės svečiams.MINGES MARTINKUS

S.Budrys nesutiko trauktis iš prieplaukos, nes jo sodyba irgi yra dešiniojoje Minijos upės pakrantėje, tik antroje eilėje, už A.Urbio sodybos. S.Budrys visą 2016 metų vasaros sezoną laikė laivą toje prieplaukoje. Savivaldybės administracija nepajėgė išguiti verslininko laivo, nors prieplauką ir buvo išnuomojusi A.Urbiui. Sutrukdė paprastas biurokratinis niuansas - prieplaukai nebuvo priskirta upės akvatorija. O kas uždraus stovėti laivui upėje, kuri nepriklauso prieplaukai?

Verslininko S.Budrio pusę palaikė ir mingiškių asociacija „Minijos kaimo grožis” ir organizacija „Mingės kaimo architektūrinio draustinio bendruomenė”. Šių bendruomenių nariai pyko ant Savivaldybės administracijos, kad ji išnuomavo prieplaukas visiškai nederinusi su čia gyvenančiais žmonėmis.

Mingės kaimo seniūnaičio Jurgio Gečo sodyboje 2015 metų lapkričio mėnesį įvyko savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto išvažiuojamasis posėdis, kuriame politikai išklausė daug mingiškių priekaištų. Žmonės kalbėjo, kad valdžiai nusispjauti ant Mingės bendruomenės žmonių poreikių, kaltino valdžią, kad iš prieplaukų nuomos siekia piniginės naudos, nors prieplaukos įrengtos už ES paramos lėšas.

Mingiškiai kalbėjo, kad bendruomenė pati geriau būtų nutarusi, kaip ir už ką tvarkyti pakrantes. Bendruomenė tikėjosi, kad jai pačiai bus leista spręsti, kaip palankiausiomis sąlygomis prieplaukomis naudosis jie patys ir Mingės svečiai. Apie tai „Šilutės naujienos” rašė 2015 lapkričio 10 d. straipsnyje „Savivaldybės politikai gesina Minijos kaimo konfliktą”.

Išliko nuoseklus

Kaip ir minėto susirinkimo metu, taip ir dabar Savivaldybės politikas A.Martinkus stojo ginti verslininko S.Budrio intereso.

Savivaldybės Tarybos posėdžio metu sprendžiant klausimą dėl prieplaukų akvatorijos ribų nustatymo, jis sakė, kad nepalaikys sprendimo. Anot jo, sprendimas iki galo neišdiskutuotas ir nesuderintas taip, kad visos pusės būtų patenkintos.

Pasak A.Martinkaus, į verslą reikia žiūrėti atsargiai, nes verslininkų labai mažėja. Šiuo sprendimu, jo nuomone, verslas yra spaudžiamas. Kodėl rūpinamasi priskirti prieplaukų akvatorijas tik prie pat upės sodybas turintiems žmonėms? O ką daryti gyvenantiems už kelių dešimčių metrų? Negi siekiama, kad „Aisytės” savininkas atsisakytų veiklos? Kam tai būtų naudinga?

Prieplaukos akvatorijos ribų nustatymo sprendimo nepalaikė ir konservatorius Zigmantas Jaunius. Jo nuomone, skelbdama konkursą prieplaukų nuomai, Savivaldybė pažeidė Minijos kaimo bendruomenės viešąjį interesą. Juk prieplaukų nuomos konkursas buvo paskelbtas nepasibaigus penkerių metų laikotarpiui nuo Minijos kaimo krantinių tvarkymo pabaigos. Krantinė sutvarkyta ir prieplaukos įrengtos už ES paramą.

Opozicijos lyderė, konservatorė S.Tamašauskienė piktinosi, kad nei Kintų, nei Mingės kaimo bendruomenės nebuvo informuotos apie numatomą sprendimą priskirti akvatorijas prieplaukoms, tad politikai nežino žmonių nuomonės.

Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis aiškino, kad nuo šių metų pradžios įsigaliojo nauji teisės aktai. Pagal juos būtina prieplaukoms priskirti akvatorijas (prieplaukos teritoriją). Tai svarbu norint užtikrinti saugią laivybą, kuri prasideda balandžio mėnesį.

Dešimt savivaldybės Tarybos narių pritarė šiam sprendimui, šeši buvo prieš, tiek pat susilaikė. Palaikančiųjų buvo mažiau nei pusė posėdyje dalyvavusių politikų, todėl Minijos kaimo prieplaukų akvatorijų nustatymo sprendimas atidedamas keliems mėnesiams.

Tikisi kompromiso

Verslininkas S.Budrys neabejoja, kad Savivaldybės administracijai prieplaukų akvatorijų ribos parūpo tik dėl buvusio konflikto. Jis sakė, kad jau kalbėjęs su Savivaldybės vadovybe dėl kitos laivo „Aisytė” švartavimo vietos, šiek tiek aukščiau upėje. Jam svarbu, kad iš savo sodybos galėtų į laivą tiekti elektrą ir vandenį. Tačiau jis dar ir dabar nežino, kurioje vietoje jo laivas galės stovėti.

S.Budrys dėkoja politikams, kurie padeda ieškoti kompromiso konflikte su valdžia.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos