Teisėtvarka

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Teisėtvarka
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Informacija

Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

Image - Policija prašo atpažinti galimai vogtus daiktus

  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) Šilutės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2

Antradienis, 5 Gegužė Komentarai (0)

Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Image - Vagys nesiizoliavo. Būkite budrūs!

Pastaruoju metu ilgapirščiai pradėjo intensyviau darbuotis - vien praėjusią savaitę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaukė 16 pranešimų apie

Šeštadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

Įvykiai

Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

Image - Girtas vyras išdaužė degalinės langą ir sužalojo kasininkę

  Praėjusią naktį, Klaipėdos gatvėje esančioje degalinėje, agresyviai nusiteikęs ir neblaivus vyras išdaužė langą ir sužalojo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Image - Rusnės daugiabutyje įvyko sprogimas, dalis buto sienos išgriuvo į laiptinę

Ankstų sekmadienio rytą Rusnės miestelyje, Šilutės gatvėje, daugiabučio name sprogo dujų

Sekmadienis, 24 Gegužė Komentarai (0)

Keliuose ir gatvėse

Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

Image - Neblaivių vairuotojų pasivažinėjimus nutraukė policijos pareigūnai

  Pareigūnai pastebi, kad sugriežtintos bausmės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, girtų vairuotojų keliuose nemažina. Paskutiniomis dienomis Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje pareigūnai dažnai praneša apie nustatytus girtus vairuotojus. Ne išimtis

Ketvirtadienis, 14 Gegužė Komentarai (0)

Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

Image - Kelyje į Žemaičių Naumiestį - automobilių kaktomuša

  Šiandien, kelyje Šilutė - Žemaičių Naumiestis, jauno vairuotojo valdomas automobilis „Audi“ trenkėsi į savo kelio puse važiavusį "Volkswagen sharan". Pasak liudininkų, jaunas vairuotojas vairavo

Šeštadienis, 14 kovas Komentarai (2)

Nelaimės ir konfliktai

Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Image - Vilkyčiuose ugniagesiai gesino degantį ūkinį pastatą

Šiandien popiet ugniagesiai gelbėtojai išskubėjo gesinti degančio ūkinio pastato Vilkyčių

Penktadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

Image - Užsidegė sodo namas: įsiplieskus ugniai sprogo langai

  Pirmadienio vidurdienį gaisras kilo Šilutės sodų bendrijoje „Draugystė“. Pilnus dūmų namus pastebėjo į juos sugrįžę šeimininkai. Pravėrus pastato duris, ugnis buvo pamaitinta deguonimi, todėl netrukus sprogo pirmo aukšto langai ir

Pirmadienis, 21 Spalis Komentarai (0)

titorenka teismas___razminas___grabauskas_delfiKlaipėdos apygardos teismas antradienį pradėjo nagrinėti bylą dėl antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimo ir veiklos, viešų raginimų smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Vienas iš kaltinamųjų - Kintų seniūnijos gyventojas Olegas Titorenka, ne kartą viešai kvietęs šilutiškius ir kitų miestų gyventojus kovoti už „socialistinę revoliuciją“ Lietuvoje, atsisakyti narystės Europos Sąjungoje ir NATO, šmeižė šalies vadovus.

Jis anksčiau pagarsėjo ir tuo, kad su bendraminčiais rašė laiškus Baltarusijos prezidentui A.Lukašenkai ir Rusijos prezidentui V.Putinui, informuodami apie Lietuvai, Baltarusijai ir Rusijai „gresiantį pavojų - mūsų bendro geriamo vandens užteršimą“ dėl planuojamos skalūnų dujų žvalgybos.

Antikonstitucine veikla kaltinami Giedrius Grabauskas ir Žilvinas Razminas Klaipėdos apygardos teisme duodami parodymus kaltės nepripažino, o Olegas Titorenka atsisakė duoti parodymus.

Kaltinamųjų palaikyti susirinko negausus būrelis tautiniais socialistais ir nacionaldarbininkais save laikančių asmenų. Kai kurie jų atvažiavo net iš Vilniaus ir Kauno. Tarp jų šmėžavo ir Vytautas Šustauskas bei Klaipėdos miesto savivaldybės narys Viačeslavas Titovas. Vienas iš socialistų laikė raudoną vėliavą.

O kaltinamasis šiaulietis Ž.Razmino vilkėjo seno pavyzdžio Krašto apsaugos departamento darbuotojo uniformą su Gediminaičių stulpais ir Jogailaičių kryžiumi ir replikavo, kad „raudona vėliava dar niekam neįkando“.

Tarp teismą stebėti atvykusių asmenų buvo ir du bylos liudytojai, nors nebuvo kviesti iš anksto. Teismo atstovė Gintarė Daugėlaitė      pranešė, kad liudytojus teismas sutiko apklausti. Abu apklaustieji nurodė, kad ši byla jiems nesuprantama, jokių organizacijų jie nekuria, o lapeliai ir juose esanti informacija tėra nuomonės išraiškos forma.titorenka rusu_laidoje_stop_kadras

Kiti prokuroro nurodyti liudytojai kviečiami į kitą posėdį, kuris vyks gegužės 22 dieną.

Klaipėdos apygardos prokuratūra skelbė, kad dar 2014 metais buvo gauta duomenų, jog Vilniuje, Panevėžyje, Radviliškyje yra platinami agitaciniai politinio turinio lapeliai, vadinami proklamacijomis, kuriuose raginama kovoti už tautinę ir socialistinę revoliuciją. Be to, juose teigiama, kad Lietuva yra Jungtinių Amerikos Valstijų kolonija, kad referendumas dėl Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą buvo suklastotas, todėl reikia išstoti iš ES. Ant namų sienų iškabintuose lapuose buvo kritikuojama Lietuvos politinė sistema, taip pat laisvosios rinkos ekonominė sistema.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad pusamžis Šiaulių rajono gyventojas Ž.Razminas, sukūręs antikonstitucinę organizaciją, prisistatančią tautiniais socialistais nacionaldarbininkais, kaip įtariama, siekė neteisėtu būdu pakeisti Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką“, - teigė prokuratūra.

Prokurorų teigimu, kaltinamasis, įtariama, kūrė proklamacijų tekstus, jas spausdino, platino ir laikė. Proklamacijose buvo skleidžiama neapykanta tam tikroms žmonių grupėms, siekiant jas paniekinti, įžeisti. Taip pat buvo raginama smurtiniu būdu kėsintis į Lietuvos konstitucinę santvarką, ją pakeisti, pažeisti valstybės suverenitetą, kėsintis į Lietuvos nepriklausomybę, įvykdant socialistinę revoliuciją Lietuvoje. Informacija, kuria viešai raginama smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, buvo skelbiama ir neformalaus judėjimo, prisistatančio tautiniais socialistais nacionaldarbininkais, internetiniame tinklalapyje.

Pagalba jam įtariamas Šilutės rajono gyventojas O.Titorenka. Vyras, kaip įtariama, turėdamas tikslą platinti informaciją su viešais raginimais smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą, vienoje iš Šilutėje esančių spaustuvių, pateikęs sumaketuotą tekstą, užsakė pagaminti per du tūkstančius proklamacijų, raginančių imtis diskriminacinių veiksmų prieš tam tikras žmonių grupes.

Atlikus kratą vyro namuose, tokių agitacinių lapelių rasta per kelis šimtus. Dar keletas jų rasta Kaune, kaltinamojo G.Grabausko namuose. Jis dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę taip pat patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Kremliaus garbintojas O.Titorenka kaltinamas dar ir tuo, kad neturėdamas leidimo įgijo ir laikė šaunamąjį ginklą bei šaudmenis. Už tai gresia netekti laisvės penkeriems metams.

Parengta pagal Mindaugo Milinio (delfi.lt), BNS, lrytas.lt informaciją.