Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Image - Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Prienų aplinkosaugininkai nustatė neeilinį gamtos niokojimo atvejį – sunaikintas jūrinio erelio lizdas. Įtariama, kad jis išverstas tyčia, nes, kol privačiame miške lizdus suka reti paukščiai, miško savininkai negali gauti leidimo

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Image - Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Šilutės r. savivaldybės tarybos narės, konservatorės Sandros Tamašauskienės pasivaikščiojimas po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą baigėsi jos nenaudai.Laikinai pareigas einanti centro direktorė Daiva Būdvytienė ir politikę po mokymo centrą

Trečiadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Image - Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Prireikė net kelių dienų, kad gardamiškė atsigautų nuo kapinėse patirto šoko. Nuėjusi aplankyti savo artimųjų kapų, moteris pričiupo garbaus amžiaus vagilę, nuo gardamiškės sūnaus kapo semiančią brangią dekoraciją - mėlynus

Antradienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Image - Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Pirmieji šviesolaidinių linijų klojimo darbai pradedami Anykščių, Jonavos, Kazlų Rūdos, Kretingos, Rokiškio, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose. Šiose vietovėse prie esamo šviesolaidinio tinklo bus prijungti 37 žemės ūkio sektoriaus objektai, klojamų

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Image - Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

 motina skurdeliene_su_prezidenteSeptyni pagimdyti ir dorais žmonėmis išauklėti vaikai - toks yra Vainuto gyventojos Aldonos SKURDELIENĖS indėlis į Lietuvos šiandieną, kurį įvertino ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė: penktadienį ji vainutiškei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Kvietimas į Prezidentūroje rengiamą garbingų apdovanojimų ceremoniją vainutiškei buvo tikra staigmena, bet grįžusi ji neslėpė, kad įspūdžiai tikrai išliks ilgam: apdovanojamoms motinoms buvo surengtos vaišės, koncertas, kelionė į muziejų.

Nėra svarbesnio darbo

Jau tradicija tapusiame renginyje valstybės apdovanojimai buvo įteikti 30 mamų iš visos Lietuvos, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms 7 ir daugiau vaikų.

Šalies vadovė sakė, jog gausybė vaikų, kuriuos kiekviena iš apdovanotų mamų yra pagimdžiusi, išauginusi ir gerai išauklėjusi, kalba apie beribę motinos širdį ir pasiaukojimą, nesibaigiantį darbą ir rūpesčius, kad vaikai turėtų tikrus namus, jaustų juose šilumą bei meilę. Kad užaugtų dorais žmonėmis. Tai, pasak Prezidentės, didžiausias nuopelnas Lietuvai.

Sveikindama ceremonijos dalyves D.Grybauskaitė pabrėžė, kad mamos atsidavimo vaikams ir šeimai pakeisti negali niekas, todėl nėra svarbesnio ir reikalingesnio darbo, kaip motinos darbas. Jis turi būti ypač gerbiamas ir vertinamas.

Prezidentė palinkėjo, kad motinystė visada reikštų tik džiaugsmą, pilnatvę ir pasididžiavimą. Taip pat, kad šie išskirtiniai pavyzdžiai įkvėptų visas moteris, auginančias vaikus, o galbūt svarstančias apie įvaikinimą ar globą.

Vainute - jau pusšimtis metų

Šilutės rajonas į Motinų pagerbimo iškilmes Prezidentūroje kasmet išlydi po vieną savo atstovę.

Šiemet ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį pelniusi A.Skurdelienė Vainuto miestelyje gyvena jau pusšimtį metų - beveik nuo paties bendro gyvenimo su vainutiškiu Jonu Skurdeliu pradžios.
motina Skurdeliene
Prieš daugiau nei pusšimtį metų miškų ūkyje dirbęs Jonas miškais iki pačios Aldonos tėvų namų Šilalės rajono Vidgirių kaime atkeliaudavęs. Taip ir susipažinę, o netrukus ir vestuves iškėlę.

Iki tol Aldonai vos 4 mokyklos skyrius pavyko baigti, o vedybų dieną 1965-ųjų balandžio 17-ąją jai tebuvo 18 metų. Vyras Jonas - 7 metais vyresnis.

Paklausta, ar nesijautė per jauna šeimai kurti, Aldona atsako, kad tada taip neatrodė, o gal tiesiog „tik tiek tuomet tesupratusi“.

Nepaisant įvairių sunkumų, jauna mama su vyru sugebėjo dorais žmonėmis išauginti visus 7 vaikus: Povilas Laima, Vainuto gimnazijos ir seniūnijos darbininkai Jonas, Juozas ir Arūnas, Rita ir Nerijus. Čia ir dabar teka jų gyvenimas.

Visi vaikai įsikūrė netoliese 

Visi Skurdelių vaikai gyvena ir dirba čia pat - Vainute ir jo apylinkėse. Tik viena dukra Rita kiek toliau - į Šilalės rajoną nukeliavo. Visi kartu jie tėvams 16 anūkų ir jau 6 proanūkius padovanojo. Ir bene labiausiai neįtikimas dalykas, kad nė vienas iš šios šeimos atžalų neišvyko į užsienius lengvesnės duonos ieškoti.

Vyriausias 51-erių Povilas šiuo metu nedirba, dukra Laima dirba UAB „Egmina“ pardavėja, trys sūnūs - Jonas, Juozas ir Arūnas - yra Vainuto gimnazijos ir seniūnijos darbininkai, Rita darbuojasi melžėja pas ūkininkus Šilalės rajone. Jauniausias Nerijus su šeima ir Arūnas šiuo metu gyvena su tėvais.

Jaunystėje Aldona negalėjo dirbti, nes prižiūrėjo neįgalų brolį, vėliau augino savo vaikus. Tik jiems ūgtelėjus pradėjo dirbti Vainuto tarybinio ūkio valgykloje, vėliau perėjo į Vainuto tarybinio ūkio kiaulių fermą, dar vėliau augino žąsis žemės ūkio bendrovėje. Už gerą darbą Aldona ne kartą pelnė padėkas ir pinigines premijas.

Vaikai irgi neapvylė: Aldona džiaugiasi, kad visi jie gerbia vienas kitą, yra draugiški, kad kartu su savo vaikais ir anūkais noriai lanko tėvų namus.

Kuris laikmetis jai patiko labiau: tas, kai namuose augino vieną po kito pabirusius vaikus, ar tas, kuomet jau ir į darbą išeiti pasiryžo?

Aldona atsako nedvejodama: eiti į darbą buvo geriau. Kad ir daug darbų dar namo grįžus tekdavo nudirbti, bet vis tiek tai buvo šioks toks išėjimas iš namų, galimybė bendrauti.

Aldona jau beveik 10 metų yra pensijoje, bet ir dabar spartos nemažina: su šeima ūkininkauja, laiko kelias karves.

Šiemet sausio 25-ąją kartu su visa šeima ji atšventė 70-ies metų jubiliejų.

A.Skurdelienei paskirta ir antrojo laipsnio valstybinė pensija.

Įspūdžiai išliks visam gyvenimui

Kalbinama prieš kelionę į Vilnių Aldona sakė, jog jaučiasi nelabai smagiai. Anot jos, nesijaučia nusipelniusi tokios Prezidentės pagarbos. Juk, regis, jokio didvyriško poelgio nepadarė - tiesiog savo vaikus augino ir savo darbus dirbo.

Bet po apdovanojimo grįžusi moteris džiaugėsi ir kelione, ir įspūdžiais. Į sostinę ją lydėjo dukros Rita ir Laima bei anūkai Nojus ir Ieva. Aldona pasakojo, jog sukviestoms motinoms buvo surengtas koncertėlis ir vaišės, sostinėje jos aplankė bažnytinio paveldo muziejų.

„Labai patiko ir priėmimas, ir Prezidentės kalba, ir ekskursija į muziejų. Įspūdžiai nepakartojami, jie išliks visam gyvenimui“, - smagiai kalbėjo vainutiškė.

Vakar ją dar aplankė ir pagerbė Šilutės rajono savivaldybės atstovai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos