Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Image - Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Prienų aplinkosaugininkai nustatė neeilinį gamtos niokojimo atvejį – sunaikintas jūrinio erelio lizdas. Įtariama, kad jis išverstas tyčia, nes, kol privačiame miške lizdus suka reti paukščiai, miško savininkai negali gauti leidimo

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Image - Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Šilutės r. savivaldybės tarybos narės, konservatorės Sandros Tamašauskienės pasivaikščiojimas po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą baigėsi jos nenaudai.Laikinai pareigas einanti centro direktorė Daiva Būdvytienė ir politikę po mokymo centrą

Trečiadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Image - Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Prireikė net kelių dienų, kad gardamiškė atsigautų nuo kapinėse patirto šoko. Nuėjusi aplankyti savo artimųjų kapų, moteris pričiupo garbaus amžiaus vagilę, nuo gardamiškės sūnaus kapo semiančią brangią dekoraciją - mėlynus

Antradienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Image - Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Pirmieji šviesolaidinių linijų klojimo darbai pradedami Anykščių, Jonavos, Kazlų Rūdos, Kretingos, Rokiškio, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose. Šiose vietovėse prie esamo šviesolaidinio tinklo bus prijungti 37 žemės ūkio sektoriaus objektai, klojamų

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Image - Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

invalidas lipa_laiptaisNeįgalusis be kojos neįtikėtinai stačiais, klibančiais laiptais iš antro aukšto ropščiasi žemyn. Klausiate, kaip jam tai pavyksta? Ogi sėdomis, viena ranka prisilaikant turėklo, o kita remiantis į braškančias laiptų pakopas. Taip pat sėdomis jis kyla ir į viršų, išskyrus tas laimingas dienas, kuomet namuose yra jo svainis: šis giminaitį kartais užneša pats.

 

Tokį vaizdelį aptikome Rusnėje, miestelio centre stovinčiame gal 100-mečio senumo name. Ir patys tikrai nebūtume aptikę, jei ne neabejinga kaimynė, kuriai širdį gėlė matant, kaip tas žmogus priverstas sun-kiai ropštis, jei nori pamatyti saulės šviesą.

Deja, apie tai, kad Savivaldybė gali įrengti būtinus patogumus, šiam neįgaliajam Rusnės socialiniai darbuotojai neužsiminė.

Štai tokia šiandienos realybė, nors kasdien deklaruojame apie paramą neįgaliajam, našlaičiui ar skurstančiajam, nuolat didiname jiems skiriamą paramą, nuolat gausiname socialinių darbuotojų gretas. Tokia gūdi realybė tik pabrėžia, kad kartais „parama“ lieka tik... deklaracija popieriuose.

Išsigelbėjimas - sesuo su šeima

Pusamžis Jonas gyvena neseniai mirusios mamos bute. Vyrui neabejotinai pasisekė, kad šalia jo butą turi ir sesuo Reda su šeima, ir kad šalia gyvena neabejingi kaimynai. Jei ne sesers šeima,  nežinia, kaip jis būtų gyvenęs visą pastarąjį pusmetį, kuomet nebeteko kojos.

Tiesa, kaimynai nežino, kuo galėtų padėti neįgaliam vyrui. Todėl ir ateina klausti, gal žurnalistai žino, kas galėtų tam II aukšte gyvenančiam Jonui bent kokį dar vieną turėklą šalia laiptų įtaisyti. Kad jis ropomis leisdamasis ir kildamas tais siaurais ir stačiais laiptais dar ir antrąja ranka įsitverti galėtų.

Juk tokiais išklypusiais ir nuvaikščiotais laiptais ir sveikieji sulig kiekvienu žingsniu rizikuoja nudardėti žemyn...

Sesuo Reda, akivaizdu, apie galimą paramą žino dar mažiau. Tiesa, ji  reikiamus neįgalumo dokumentus broliui sutvarkė, seniūnijoje lankėsi ne kartą, paramą maisto produktais išrūpino. Ir padeda jam ne tik valdiškus reikalus tvarkyti, bet ir kasdienybėje: jai tenka ir kasdienė ligonio bei jo butuko priežiūra, ir jo maitinimas.

„O kas, jei ne aš? Daugiau nėra kam“, - ramiai sako jauna moteris.invalidas su_seseria

Tikras išsigelbėjimas Jonui ir Redos vyras, kuris, kai tik gali, užsivertęs ant pečių nelengvą nešulį neša jį į lauką ir atgal.

Jau šį mėnesį Jono gyvenimas turėtų šiek tiek palengvėti - jam bus pagamintas lankstus kojos protezas. Tačiau ar su juo bus lengviau užkopti tais suklypusiais laiptais, nei jis, nei jo sesuo dar nežino.

Į Rusnę važiuojame kartu su Socialinės paramos skyriaus vedėju Alvidu Šimelioniu. Neabejojame, jog daug metų čia sričiai rajone vadovaujantis žmogus geriausiai galės nustatyti, kaip nedelsiant galima būtų palengvinti nelaimėlio Jono gyvenimą.

Kas turėjo pereiti per gatvę?

A.Šimelionis suka į Rusnės seniūniją ir sėda prie stalo su seniūne Dalia Drobniene ir socialine darbuotoja Birute Knapkiene. Kartu klausomės, kad dažnai taurelę kilojęs Jonas gaudavo šiokių tokių privilegijų: tai jam visuomenei naudingą darbelį lengvesnį - tik su grėbliuku rankose - seniūnė nurodydavo, tai malkoms šakų, kur nugenėtų, duodavo.

Seniūnija žino apie Jono sveikatos problemas ir nepaliko jo be paramos: vyras gauna paramą maisto produktais iš ES fondų, gavo ir 171 euro kompensaciją kietajam kurui įsigyti, ir 8 eurų socialinės pašalpos. Dar prie jo pajamų prisideda 108 eurų II grupės neįgalumo pašalpa bei 9,50 euro kompensacija transporto išlaidoms.

Iš tų 108 eurų neįgalumo pašalpos  porą dešimtinių išskaičiuoja už butą, esantį kitame rajone, nes ten gyvenantis Jono sūnus nemokėjo mokesčių.

Viską sudėjus gaunasi tokia suma, kad į kokią nors didesnę socialinę pašalpą Jonas pretenduoti jau nebegali.

„Bet juk jis pašalpos ir neprašo. Ir iš viso nieko neprašo. Tai jo kaimynams akis bado jo ir jį prižiūrinčių artimųjų vargas“, - primename atvykimo tikslą. Juk Lietuvoje kasmet vykdoma būsto pritaikymo neįgaliesiems programa.

Ir Šilutės rajono savivaldybė už programos lėšas kasmet įrengia neįgaliesiems keltuvus, nuovažas, platina duris, pritaiko vonias, tualetus ir kt. Kodėl apie tai nebuvo informuotas Jonas ar jo artimieji?

„Bet tereikėjo mažytės smulkmenėlės - tik per gatvę iki mūsų pereiti“, - sako seniūnė. O socialinė darbuotoja dar prideda, jog apskritai šio vyro nėra akyse mačiusi.

Nustebę teiraujamės, kiek laiko B.Knapkienė dirba šį darbą. Paaiškėja, kad nuo praėjusio gruodžio - 5 mėnesius.
Ar „pereiti per gatvę“ negalėjo pačios seniūnijos atstovės, jau nebesiteiraujame.

Kaip padėti - spręs komisija

Jonas ir jo sesuo pasakoja jau ieškoję paramos namą administruojančioje „Šilutės būsto“ bendrovėje - tikėjęsi, kad įmonė įrengs antrąjį turėklą. Bet kai suskaičiavo galimas išlaidas, „fantazijos baigėsi“.

Akivaizdu, kad šie rusniškiai nežino apie būsto neįgaliesiems pritaikymo programą, iš kurios kasmet tūkstančiai eurų tenka ir Šilutės rajono žmonėms.

Neįgalusis, norintis būsto pritaikymo, turi kreiptis į Savivaldybę. Komisija, kurioje - Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vadovai, Ūkio skyriaus inžinieriai, Neįgaliųjų draugijos atstovai, apžiūri, kokius patobulinimus galėtų įrengti neįgalaus žmogaus namuose, kad jam būtų lengviau gyventi. Suskaičiuojami tokiems darbams ir medžiagoms reikalingi pinigai, o darbus baigus patikrinama jų kokybė.

Jono seseriai pasiūlyta jau šiomis dienomis atvažiuoti į Socialinės paramos skyrių, kurio specialistai peržiūrės visus buto priklausomybės dokumentus bei patars, kokius pristatyti dar reikėtų.

Apžiūrėjęs laiptus į Jono butą, A.Šimelionis suabejojo, ar čia būtų įmanoma įrengti keltuvą - laiptai neįtikėtinai siauri. Tačiau galutinai tai spręs komisija, kuri šį rusniškį aplankys artimiausiu metu. Specialistai taip pat žiūrės, ką galėtų patobulinti vonios kambaryje, kad vyras lengviau galėtų patekti į dušo kabiną.

Išlydėdami svečius rusniškiai dėkojo ir už gimusią viltį, ir už suteiktą informaciją.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Ukmergės naujienos