Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Image - Aplinkosaugininkų taikiklyje – nelegaliai naikinami erelių lizdai

Prienų aplinkosaugininkai nustatė neeilinį gamtos niokojimo atvejį – sunaikintas jūrinio erelio lizdas. Įtariama, kad jis išverstas tyčia, nes, kol privačiame miške lizdus suka reti paukščiai, miško savininkai negali gauti leidimo

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Image - Opozicijos lyderė S.Tamašauskienė prasilenkė su etika

Šilutės r. savivaldybės tarybos narės, konservatorės Sandros Tamašauskienės pasivaikščiojimas po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą baigėsi jos nenaudai.Laikinai pareigas einanti centro direktorė Daiva Būdvytienė ir politikę po mokymo centrą

Trečiadienis, 17 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Image - Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko... prisiminimui

Prireikė net kelių dienų, kad gardamiškė atsigautų nuo kapinėse patirto šoko. Nuėjusi aplankyti savo artimųjų kapų, moteris pričiupo garbaus amžiaus vagilę, nuo gardamiškės sūnaus kapo semiančią brangią dekoraciją - mėlynus

Antradienis, 23 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Image - Pradedami projekto „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ linijų įrengimo darbai

Pirmieji šviesolaidinių linijų klojimo darbai pradedami Anykščių, Jonavos, Kazlų Rūdos, Kretingos, Rokiškio, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose. Šiose vietovėse prie esamo šviesolaidinio tinklo bus prijungti 37 žemės ūkio sektoriaus objektai, klojamų

Pirmadienis, 29 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Image - Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio

Penktadienis, 19 Gegužė Komentarai (0)

SKVERNELIS ZEMNAUMIESTYJE_zuvys_2Tikriausiai nė vienos mokyklos vadovas neliktų abejingas, išgirdęs aukščiausiosios valdžios - Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pagiriamąjį žodį už atliktus prasmingus darbus.

Šilutės žemės ūkio direktorius Algimantas Abromaitis ir jo vadovaujamas kolektyvas dabar jaučiasi puikiai ir užtikrintai, nes mokyklos Garbės svečių knygoje puikuojasi premjero įrašas: „Tęskite pradėtus darbus“.

Giria Vyriausybės vadovasSKVERNELIS ZEMNAUMIESTYJE_3

Pasak direktoriaus A.Abromaičio, kvalifikuotų darbuotojų jau dabar reikia augančiai naujai verslo šakai - žuvies auginimo ir perdirbimo pramonei. Populiarėja vandens turizmo verslas, rekreacinė žvejyba, sparčiai auga mažųjų laivų prieplaukų tinklas, jaučiamas rekreacinės žvejybos, žuvų veisimo bei mažųjų laivų laivavedžių specialistų poreikis.

Šilutės žemės ūkio mokykla pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse sukūrė modernų Žuvininkystės praktinio mokymo centrą ir užpildė trūkstamų specialistų Lietuvoje rengimo spragą.

Premjero apsilankymas Žemės ūkio mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centre ir palinkėjimas tęsti pradėtus darbus mokyklos bendruomenei suteikia užtikrintą perspektyvą. „Dabar ne tik mes patys - mokyklos kolektyvas - manome, kad dirbama prasmingai - mūsų darbu pasitiki ir aukščiausioji Lietuvos valdžia“, - dalijasi įspūdžiai po premjero S.Skvernelio viešnagės Šilutės žemės ūkio skvernelis zem_naumiestyje_pasirasomokyklos direktorius A.Abromaitis.

Pasiekė pusę projektinio pajėgumo

Premjeras S.Skvernelis Žemės ūkio mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centre apsilankė savo iniciatyva.

Premjeras paprašė aprodyti naująjį praktinio mokymo centrą, norėdamas akivaizdžiai įsitikinti, kaip įgyvendintos pustrečio milijono eurų Europos Sąjungos paramos investicijos kuriant centrą ir kaip dabar jau veikia žuvų veisimo bei auginimo ferma.

Premjerą sutiko mokyklos direktorius A.Abromaitis, profesinio mokymo skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

zemes ukio_mokykla_laivavedziai_IMG_6232Žuvininkystės praktinio mokymo centro vadovas Jonas Dyglys ir jo pagalbininkas Donatas Bagdonas premjerui aprodė visas žuvų auginimo fermos patalpas, įrenginius, papasakojo apie žuvų veisimo ir auginimo technologijas - nuo žuvų ikrų paėmimo laboratorijos iki konteinerių, kuriuose jau yra auginamos žuvys. Taip pat parodė, kaip užauginta žuvis čia pat apdorojama, kaip iš jos gaminama įvairi produkcija.

Pasak J.Dyglio, per pusantrų metų žuvų veisimo ir auginimo ferma pasiekė pusę projektinio gamybos pajėgumo.

Konteineriuose jau auga 6 tonos biomasės - 3 tonos europinių šamų ir 3 tonos vaivorykštinių upėtakių.

Šios žuvys fermos laboratorijoje išveistos ir auginamos. Nebedaug truks, ir ferma pasieks projektinį pajėgumą - čia bus auginama 12 tonų produkcijos.

Sieks rentabilumo

zemes ukio_mokykla_zuvysŽuvininkystės praktinio mokymo centro prioritetinis tikslas - tapti akvakultūros sklaidos centru ne tik Lietuvai, bet ir aplinkinėms šalims.

Pasak J.Dyglio, centras jau įteikė 80 žuvininkystės verslo kvalifikacijos pažymėjimus mokymo programas baigusiems mokiniams. 34 moksleiviai dabar mokosi.

Apie 10 procentų žuvininkystės specialybės moksleivių šio mokslo siekia kaip antrinės specialybės. Yra tokių, kurie jau turi aukštojo mokslo diplomus ir čia nuotoliniu būdu siekia naujos kvalifikacijos.

J.Dyglio nuomone, Žuvininkystės praktinio mokymo centre darniai derinama žuvies auginimas, produkcijos gamyba ir mokymas. Vienas iš tikslų yra pasiekti, kad žuvies produkcijos gamyba atpirktų mokymo centro išlaikymo kaštus.

Komentarai  

 
#1 2017-05-15 12:38
Tiesiog puiku.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos